• Kapital Bankdan əmək haqqı və təqaüd alan şəxslərə təcili xərcləmələr üçün verilən geriödənişli vəsaitdir.
Avans haqqında nələri bilməliyəm?
• 50-500 AZN aralığında;
• İllik faiz dərəcəsi olmadan;
• Hər 50 AZN üçün 3 AZN komissiya tuturlaraq təklif edilə bilər.
Qeyd: Avans məlumatları AKB və MKR-ə göndərilir yəni kredit tarixçəsində əksini tapır.
Avans hansı şəxslərə təklif edilir?
• Kapital Bankdan əmək haqqı və pensiya alan şəxslərə;
• Təqaüdçülər üzrə 68 yaşa qədər, kişilərdə 65 yaşa qədər və qadınlarda 62 yaşa qədər olan şəxslərə;
• 18 yaşdan aşağı olan şəxslərə;
• Restrukturizasiya edilmiş krediti olmayan şəxslərə;
• Taksit kartı olmayan şəxslərə;
• Cari gündə gecikməsi olmayan şəxslərə;
• Balansında mənfi olmayan şəxslərə Avans məhsulu təklif edilə bilər.
Avansı haradan əldə edə bilərəm?
Siz:
• Kapital Bank ATM-dən;
• Birbank mobil tətbiqindən əldə edə bilərsiniz.
Avansın Kapital Bank ATM-dən əldə edilmə ardıcıllığı:
• Avans”ı kartı daxil edib PİN kodu yığıldıqdan sonra (əgər şərtlər uyğundursa) təklif olunacaqdır. Gün ərzində maksimum bir təklif olunur.
• Avans təklifini qəbul etdiyiniz halda müəyyən olunmuş məbləğ qədər avans əldə edə bilərsiniz.
• Sistemdə mobil nömrəsi olmadığı halda təklif olunan məbləğlə razılaşdıqdan sonra növbəti mərhələdə mobil telefon nömrəsinin daxil edilməsi tələb olunur (telefon nömrəsinə şablon tətbiq edilməlidir, telefon nömrəsi 2 dəfə daxil olunmalıdır), əks halda nömrə tələb olunmadan proses davam edir.
• Mobil nömrə daxil edildikdən sonra avans məbləğiniz məxaric olunur.
• ATM-də daxil olunmuş telefon nömrəsi digər kart üzrə daxil edilmişsə  “Avans” verilmir.
• Mobil nömrənin daxil edilməsi SMS bankçılıq xidməti aktiv olan kartlarda tələb olunmur.
•  Avansın Birbank tətbiqindən köçürmə ardıcıllığı:
• Birbank mobil tətbiqi ilə Avans əldə etmək üçün "Təkliflər" bölməsinə daxil olaraq, kartınıza mədaxil edə bilərsiniz.
Avans borcunu necə ödəniş edə bilərəm?
• İlk istifadə tarixindən etibarən 40 gün ərzində kart hesabına növbəti əməkhaqqı/pensiya mədaxil edilən zaman məbləğ avans borcunun ödənilməsinə yönəlir;
• İlk dəfə istifadə olunduqdan sonra növbəti dəfə istifadə etmək üçün borc məbləği tam bağlanılmalıdır;
• Avans üzrə borcu vaxtından tez bağlamaq üçün Birbank mobil tətbiqindən, MilliÖn, Emanat və ya bankın filialında CİF kodunuzu daxil edərək borcunuzu ödəyə bilərsiz;
• İstifadə tarixindən sonrakı 40 gün ərzində borc məbləği tam olaraq ödənilməsə 40-cı gün əməliyyat gününün sonunda, balansda olan vəsait borcun ödənişinə yönəldilir;
• İstifadə tarixindən sonrakı 40 gün ərzində borc məbləği tam olaraq ödənilməsə 40-cı gündən etibarən aylıq komissiya məbləği qədər hər 30 gün üçün komissiya hesablanır;
• Şəxsi vəsait kimi mədaxil olan vəsaitlər Avans borcu yalnız 40-cı gündə gecikməni nəzərə alaraq silir. Nümunə: Avansı əldə etdikdən 10 gün sonra kartın 16 rəqəmi ilə ödəniş etsək, avans borcu silinməyəcək.
• Avans borcunu vaxtından tez ödənilməsi üçün CİF və doğum tarixi qeyd etməklə bağlaya bilərsiniz. Milliön, Emanat, Birbank tətbiqindən ödəniş etmək mümkündür.

-Средства на неотложные расходы, подлежащие возврату и предоставляемые держателям зарплатных и пенсионных карт Kapital Bank.
Что необходимо знать об авансе?
-От 50 до 500 AZN;
-Без годовой процентной ставки;
-Комиссия в размере 3 AZN за каждые 50 AZN.
Примечание: Информация об авансе направляется в АКБ и ЦКР, т. е. отображается в кредитной истории.
Кому предлагается аванс?
-Держателям зарплатной и пенсионной карты Kapital Bank;
-Пенсионерам до 68 лет; мужчинам до 65 лет, женщинам до 62 лет;
-Лицам старше 18 лет;
-Лицам, не имеющим реструктурированный кредит;
-Лицам, не являющимся держателями карт рассрочки;
-Лицам, не имеющим просрочки на текущую дату;
-Лицам, не имеющим отрицательный баланс.
Как получить аванс?
Через банкоматы Kapital Bank;
Через мобильное приложение Birbank.
Последовательность получения аванса в банкоматах Kapital Bank:
- Аванс может быть предложен после введения карты и ввода ПИН кода (при удовлетворении условий).   Максимальное количество предложений в течение дня – 1.
- Аванс в установленном размере можно получить после принятия предложения.
- В случае отсутствия в системе номера мобильного телефона, номер должен быть введён после согласия с предложенной суммой (необходимо применить шаблон, номер телефона вводится дважды), в противном случае нет необходимости вводить номер.
- Аванс предоставляется после ввода номера мобильного телефона.
- Аванс не будет предложен, если номер телефона, введенный в банкомате, активирован по другой карте.
- Ввод номера не требуется для карт, на которых активирована услуга SMS-banking.
Последовательность получения аванса в Приложении Birbank:
Для получения аванса через мобильное приложение Birbank, необходимо перейти в раздел «Предложения» и зачислить средства на карту.
Как оплатить задолженность по авансу?
-При зачислении на карточный счет очередной зарплаты / пенсии в течение 40 дней с момента первого использования сумма направляется на погашение задолженности по авансу;
-Для возможности последующего использования задолженность должна быть полностью погашена после первого использования аванса;
-Досрочно погасить задолженность по авансу можно через мобильное приложение Birbank, терминалы MilliÖn, Emanat, либо обратившись в филиал Банка (необходимо ввести CIF-код).
-Если задолженность не погашена полностью в течение 40 дней после даты использования, по истечении 40 дней средства на балансе направляются на погашение долга (в конце операционного дня);
-Если задолженность не погашена полностью в течение 40 дней после даты использования, по истечении 40 дней за каждые 30 дней начисляется комиссия, равная сумме ежемесячной комиссии;
-Сумма, зачисленная в виде личных средств – задолженность по авансу списывается с учетом просрочки на 40-й день.
-Например: при осуществлении оплаты с использованием 16 знаков номера карты, по истечении 10 дней после получения аванса, задолженность по авансу не будет списана.
-Досрочно погасить задолженность по авансу можно через мобильное приложение Birbank, терминалы MilliÖn, Emanat (необходимо ввести CIF-код и дату рождения).