Kredit Həyat Sığortası
Kredit Həyat Sığortası sizi kredit götürdüyünüz zaman ölüm və əlillik hallarından sığorta edən həyat sığorta növüdür.
1. Sığorta növü: Fiziki şəxslərə təqdim edilən kredit müqavilələri üzrə borcalanın həyatının ölüm halından və əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından sığortası.
2. Sığortalı/Sığorta olunan: həyatı ölüm halından və əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından sığortalanmış kredit müqaviləsi üzrə borc alan fiziki şəxs.
3. Faydalanan şəxs: sığorta müqaviləsinə uyğun olaraq sığorta ödənişi verilməli olan şəxs (bank, kredit təşkilatı)
4. Sığorta haqqı: sığorta məbləğindən sığorta olunanın yaşına və sığorta müddətinə uyğun olaraq müəyyən edilmiş tariflər əsasında təyin edilir
5. Sığorta məbləği: Sığorta hadisəsinin baş verdiyi tarixə sığorta məbləğinin həcmi kredit müqaviləsi üzrə borcun ödəniş qrafikində (kredit müqaviləsinin müddəti sığorta müddətindən çox olarsa, sığorta müddətinə uyğun qaydada hesablanmış) nəzərdə tutulmuş qaydada azalmasına uyğun olaraq həmin ay üzrə kreditin qalığı həcmində müəyyən edilir
6. Sığorta ödənişinin həcmi:
• Sığortalının istənilən səbəbdən ölümü halında – sığorta  məbləğinin 100%-i həcmində;
•  Əlillik halında müqavilədə nəzərdə tutulmuş qaydaya əsasən; Sığorta müqaviləsində sığorta ödənişinin həcmi ilə bağlı digər şərtlər tətbiq edilə bilər

Кредитное Страхование Жизни
Кредитное страхование жизни — это вид страхования, который обеспечивает защиту заемщика от смерти и инвалидности при получении кредита.
Информация
- Тип страхования: Страхование жизни заемщика по кредитным договорам для физических лиц от смерти и потери трудоспособности.
- Страхователь / Застрахованное лицо: Физическое лицо, которое заключает кредитный договор и застраховано от смерти и потери трудоспособности.
- Бенефициар: Лицо, которое получает страховое возмещение в соответствии с условиями страхового договора (банк, кредитная организация).
- Страховой взнос: Взнос определяется на основе тарифов, соответствующих возрасту застрахованного и сроку страхования, в зависимости от суммы страхового покрытия.
- Страховая сумма: Сумма, которая будет уменьшаться по мере погашения долга по кредиту, если срок страхования меньше срока кредита, и определяется в зависимости от остаточной суммы кредита на момент наступления страхового случая.
- Размер страхового возмещения:
•В случае смерти застрахованного по любой причине — 100% от страховой суммы;
•В случае инвалидности в соответствии с условиями договора страхования. Могут быть предусмотрены и другие условия, касающиеся размера страхового возмещения.