Kredit Həyat Sığortası
Kredit Həyat Sığortası sizi kredit götürdüyünüz zaman ölüm və əlillik hallarından sığorta edən həyat sığorta növüdür.
1. Sığorta növü: Fiziki şəxslərə təqdim edilən kredit müqavilələri üzrə borcalanın həyatının ölüm halından və əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından sığortası.
2. Sığortalı/Sığorta olunan: həyatı ölüm halından və əmək qabiliyyətinin itirilməsi hallarından sığortalanmış kredit müqaviləsi üzrə borc alan fiziki şəxs.
3. Faydalanan şəxs: sığorta müqaviləsinə uyğun olaraq sığorta ödənişi verilməli olan şəxs (bank, kredit təşkilatı)
4. Sığorta haqqı: sığorta məbləğindən sığorta olunanın yaşına və sığorta müddətinə uyğun olaraq müəyyən edilmiş tariflər əsasında təyin edilir
5. Sığorta məbləği: Sığorta hadisəsinin baş verdiyi tarixə sığorta məbləğinin həcmi kredit müqaviləsi üzrə borcun ödəniş qrafikində (kredit müqaviləsinin müddəti sığorta müddətindən çox olarsa, sığorta müddətinə uyğun qaydada hesablanmış) nəzərdə tutulmuş qaydada azalmasına uyğun olaraq həmin ay üzrə kreditin qalığı həcmində müəyyən edilir
6. Sığorta ödənişinin həcmi:
• Sığortalının istənilən səbəbdən ölümü halında – sığorta  məbləğinin 100%-i həcmində;
•  Əlillik halında müqavilədə nəzərdə tutulmuş qaydaya əsasən; Sığorta müqaviləsində sığorta ödənişinin həcmi ilə bağlı digər şərtlər tətbiq edilə bilər

Credit Life Insurance
Credit Life Insurance is a type of life insurance that protects the borrower against death and disability when taking out a loan.
- Insurance Type: Life insurance for individuals under credit agreements, covering the borrower against death and loss of work capacity.
- Insured Person: The physical person who borrows under a credit agreement and is insured against death and loss of work capacity.
- Beneficiary: The person entitled to receive the insurance payment according to the terms of the insurance contract (bank, credit institution).
- Insurance Premium: The premium is determined based on the insurance amount, the age of the insured person, and the insurance duration according to the established tariffs.
- Insurance Amount: The amount of insurance is reduced in accordance with the repayment schedule of the loan agreement (if the loan term exceeds the insurance term, the amount will be calculated according to the insurance period and the remaining loan balance for the given month).
- Insurance Payment Amount:
• In case of the insured person's death for any reason — 100% of the insurance amount;
• In case of disability, according to the terms specified in the contract. Other terms regarding the insurance payment amount may also apply as stated in the policy.