5-ci “Yüksəliş” müsabiqəsində 3 qalib Kapital Bank əməkdaşıdır
Artıq 5 ildir ki, ənənəvi olaraq keçirilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin 2025-ci il üçün olan qalibləri rəsmi olaraq elan edilib. Müsabiqədə bilik mübarizəsini uğurla tamamlayan 124 nəfər final mərhələsinə yüksəlib. Onlardan 20 nəfəri isə qalib adını qazanıb. Gərgin imtahan mərhələrindən keçərək qalib adına layiq görünənlər sırasında Kapital Bank-ın 3 əməkdaşı - Satış Kanalları Departamentinin direktoru Toğrul Xəlilov, Birbaşa Satış və Xidmət şöbəsinin meneceri Qoşqar Daşdiyev və Pərakəndə Risk Texnologiyaları sahəsinin məhsul sahibi Məmməd Həsənov da yer alıb. Bu, nümayəndələri qalib seçilən şirkətlər arasında ən yüksək göstəricidir.
Maliyyə sahəsində böyük təcrübəsi olan Toğrul Xəlilov 2015-ci ildən etibarən Kapital Bank-da çalışır. O, fəaliyyət dövründə Partnyor şəbəkəsinin idarə edilməsi, İpoteka və kredit sahəsi, Bank məhsulları sahəsi, Pərakəndə məhsullar sahəsi kimi strukturlarda rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2023-cü ildən etibarən bankın Satış Kanalları Departamentinin direktoru olaraq fəaliyyətini davam etdirir.
Kapital Bank-da Satış kanalları şöbəsində mütəxəssis olaraq fəaliyyətə başlayan Qoşqar Daşdiyev daha sonra Birbaşa satış və Xidmət şöbəsində bölmə rəhbəri və menecer vəzifəsinədək yüksəlib.
Layihənin növbəti qalibi Məmməd Həsənov bankda 2023-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir. Risk texnologiyaları sahəsində geniş təcrübəyə malikdir.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib. Layihənin məqsədi gənc və perspektivli idarəçilərin aşkarlanması, inkişaf etdirilməsi və ölkənin müxtəlif sahələrində liderlik potensiallarının artırılmasıdır. Müsabiqə 5 mərhələdən - qeydiyyat, onlayn, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Yarımfinal mərhələsi çərçivəsində namizədlər 9 səriştə üzrə (strateji düşüncə, effektiv liderlik, qərarvermə, nəticəyönümlülük, işin effektivliyinin idarə edilməsi, adaptivlik, innovativ düşüncə, komanda işi və əməkdaşlıq, etika və dürüstlük), final mərhələsində “İdarəçi rollar modeli” üzrə qiymətləndirilirlər. Qiymətləndirmə prosesi beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan və obyektivliyi ilə seçilən “Qiymətləndirmə konfransı (Assessment Conference)” metodu ilə həyata keçirilir. Dünyada ən etibarlı qiymətləndirmə metodu hesab olunur bu metod hər bir iştirakçının performansına çoxşaxəli yanaşmanı təmin edir və yekun qərarların kollegial əsasda verilməsinə imkan yaradır.

Three Kapital Bank employees named among winners of the 5th “Yukselish” leadership competition
The official results of the 2025 season of “Yukselish,” one of Azerbaijan’s most prominent leadership development competitions, have been announced. After a rigorous evaluation process, 124 participants advanced to the final round, with only 20 ultimately earning the title of winner. Among these exceptional individuals are three employees of Kapital Bank: Toghrul Khalilov, Goshgar Dashdiyev, and Mammad Hasanov. This is the highest result among the companies whose representatives were selected as winners.
Toghrul Khalilov, currently Director of the Sales Channels Department at Kapital Bank, brings nearly a decade of experience in financial services. Since joining the bank in 2015, he has held several senior roles, including leadership positions in mortgage lending, partner network management, and retail banking. He has led the Sales Channels Department since 2023.
Goshgar Dashdiyev began his career at Kapital Bank as a specialist in the Sales Channels division and has steadily progressed to become Manager of the Direct Sales and Services Department. His professional journey is a testament to his commitment to continuous growth and leadership.
Mammad Hasanov, who joined Kapital Bank in 2023, is a Product Owner in the Retail Risk Technologies division. With a strong background in risk technology, he brings deep expertise to the bank’s innovation efforts in data-driven decision-making and risk management.
“Yukselish” was established by a Presidential Decree issued by H.E. Ilham Aliyev on July 26, 2019. The competition aims to identify and support young, high-potential leaders and strengthen leadership capabilities across various sectors in Azerbaijan. The selection process includes five stages: registration, online assessment, in-person evaluation, semifinals, and the final stage.
At the semifinal level, candidates are assessed across nine core competencies: strategic thinking, effective leadership, decision-making, result orientation, performance management, adaptability, innovative thinking, teamwork and collaboration, and ethics and integrity. In the final stage, candidates are evaluated through the “Managerial Roles Model” using the globally recognized Assessment Conference method, an evidence-based and multidimensional evaluation process widely regarded as one of the most objective and reliable methodologies for leadership assessment worldwide.