5-ci “Yüksəliş” müsabiqəsində 3 qalib Kapital Bank əməkdaşıdır
Artıq 5 ildir ki, ənənəvi olaraq keçirilən “Yüksəliş” müsabiqəsinin 2025-ci il üçün olan qalibləri rəsmi olaraq elan edilib. Müsabiqədə bilik mübarizəsini uğurla tamamlayan 124 nəfər final mərhələsinə yüksəlib. Onlardan 20 nəfəri isə qalib adını qazanıb. Gərgin imtahan mərhələrindən keçərək qalib adına layiq görünənlər sırasında Kapital Bank-ın 3 əməkdaşı - Satış Kanalları Departamentinin direktoru Toğrul Xəlilov, Birbaşa Satış və Xidmət şöbəsinin meneceri Qoşqar Daşdiyev və Pərakəndə Risk Texnologiyaları sahəsinin məhsul sahibi Məmməd Həsənov da yer alıb. Bu, nümayəndələri qalib seçilən şirkətlər arasında ən yüksək göstəricidir.
Maliyyə sahəsində böyük təcrübəsi olan Toğrul Xəlilov 2015-ci ildən etibarən Kapital Bank-da çalışır. O, fəaliyyət dövründə Partnyor şəbəkəsinin idarə edilməsi, İpoteka və kredit sahəsi, Bank məhsulları sahəsi, Pərakəndə məhsullar sahəsi kimi strukturlarda rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2023-cü ildən etibarən bankın Satış Kanalları Departamentinin direktoru olaraq fəaliyyətini davam etdirir.
Kapital Bank-da Satış kanalları şöbəsində mütəxəssis olaraq fəaliyyətə başlayan Qoşqar Daşdiyev daha sonra Birbaşa satış və Xidmət şöbəsində bölmə rəhbəri və menecer vəzifəsinədək yüksəlib.
Layihənin növbəti qalibi Məmməd Həsənov bankda 2023-cü ildən etibarən fəaliyyət göstərir. Risk texnologiyaları sahəsində geniş təcrübəyə malikdir.
Qeyd edək ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin 26 iyul 2019-cu il tarixli Sərəncamı ilə təsis edilib. Layihənin məqsədi gənc və perspektivli idarəçilərin aşkarlanması, inkişaf etdirilməsi və ölkənin müxtəlif sahələrində liderlik potensiallarının artırılmasıdır. Müsabiqə 5 mərhələdən - qeydiyyat, onlayn, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Yarımfinal mərhələsi çərçivəsində namizədlər 9 səriştə üzrə (strateji düşüncə, effektiv liderlik, qərarvermə, nəticəyönümlülük, işin effektivliyinin idarə edilməsi, adaptivlik, innovativ düşüncə, komanda işi və əməkdaşlıq, etika və dürüstlük), final mərhələsində “İdarəçi rollar modeli” üzrə qiymətləndirilirlər. Qiymətləndirmə prosesi beynəlxalq təcrübəyə əsaslanan və obyektivliyi ilə seçilən “Qiymətləndirmə konfransı (Assessment Conference)” metodu ilə həyata keçirilir. Dünyada ən etibarlı qiymətləndirmə metodu hesab olunur bu metod hər bir iştirakçının performansına çoxşaxəli yanaşmanı təmin edir və yekun qərarların kollegial əsasda verilməsinə imkan yaradır.

Трое сотрудников Kapital Bank среди победителей 5-го конкурса «Yüksəliş»
Официально объявлены победители традиционного конкурса «Yüksəliş» за 2025 год, который проводится уже пятый год подряд. В финал вышли 124 участника, успешно преодолевшие все этапы интеллектуального соревнования. Из них 20 человек были признаны победителями. Список победителей включает троих сотрудников Kapital Bank: директора Департамента каналов продаж Тогрула Халилова, менеджера отдела прямых продаж и обслуживания Гошгара Дашдиева и владелец продукта розничных риск-технологий Мамеда Гасанова. Это самый высокий показатель среди компаний, представители которых были признаны победителями.
Тогрул Халилов, обладающий большим опытом в финансовой сфере, работает в Kapital Bank с 2015 года. За это время он занимал руководящие должности в таких направлениях, как управление партнёрской сетью, ипотечное и потребительское кредитование, банковские и розничные продукты. С 2023 года он возглавляет Департамент каналов продаж.
Гошгар Дашдиев начал свою карьеру в Kapital Bank в качестве специалиста отдела каналов продаж. Позднее он стал руководителем подразделения и менеджером отдела прямых продаж и обслуживания.
Мамед Гасанов, обладающий обширным опытом в области риск-технологий, работает в банке с 2023 года. Он также стал одним из победителей нынешнего конкурса.
Отметим, что конкурс «Yüksəliş» был учреждён Указом Президента Азербайджана Ильхама Алиева от 26 июля 2019 года. Его цель заключается в выявлении и развитии молодых, перспективных управленцев, а также в укреплении их лидерского потенциала в различных сферах страны.
Конкурс состоит из пяти этапов: регистрация, онлайн-тестирование, очные этапы, полуфинал и финал. В полуфинале участники оцениваются по девяти компетенциям: стратегическое мышление, эффективное лидерство, принятие решений, ориентация на результат, управление эффективностью, адаптивность, инновационное мышление, командная работа и сотрудничество, а также этика и добропорядочность. На финальном этапе кандидаты проходят оценку по модели «Роли руководителя».
Оценивание осуществляется по методу Assessment Conference – это международно признанный, объективный и один из самых надёжных подходов, обеспечивающий комплексную оценку каждого участника и принятие итоговых решений на коллегиальной основе.