Kapital Bank-ın dəstəyi ilə ənənəvi “Təhsil avtobusu” layihəsi keçirilir
Kapital Bank Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə “Azərbaycan üçün öyrət” Milli Təhsil Proqramı çərçivəsində keçirilən “Təhsil avtobusu” adlı Yay Məktəbi layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Bu il keçirilən “Təhsil avtobusu – Qayıdış” proqramı 14 sentyabr 2021-ci il tarixinədək davam edəcək və ümumilikdə 200-dək şagirdi əhatə edəcək.
Layihə çərçivəsində işğaldan azad olunan bölgələrin (Şuşa, Ağdam, Kəlbəcər, Xocalı, Xocavənd, Laçın, Cəbrayıl, Qubadlı, Zəngilan, Füzuli) şagirdlərinin yaşadığı və təhsil aldığı rayonların marşrutu üzrə (Bakı-Sumqayıt-Sabirabad-Ağcəbədi-Bərdə-Gəncə-Oğuz-Bakı) səfər olunacaq. Orta göstəriciləri zəif və orta olan 6-9-cu sinif şagirdlərinə Qarabağ mövzuları əsasında dərslər, həmçinin peşə, sosial sahibkarlıq, natiqlik, sağlamlıq, incəsənət, motivasiya istiqamətində təlimlər və intellektual yarışlar keçiriləcək.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsində ictimaiyyətin iştirakına imkan yaradılması, şagirdlərin şəxsi inkişafına stimul vermək, həyata fərqli baxış və dünyagörüşünün formalaşmasına təsir etmək, təhsilə olan marağının artmasına şərait yaratmaq və qayıdış prosesinə şagirdlərin adaptasiyasına şərait yaratmaqdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-a daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi – 103 filialı və 21 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

При поддержке Kapital Bank проводится традиционный проект «Təhsil avtobusu»
Kapital Bank является официальным партнером летней школы «Təhsil avtobusu» («Автобус знаний»), реализуемой в рамках программы образования «Azərbaycan üçün öyrət» («Обучай для Азербайджана») при поддержке Министерства Образования. В этом году проект «Təhsil avtobusu — Qayıdış» («Автобус знаний — Возвращение») продлится до 14 сентября 2021 года, в нем примут участие около 200 школьников.
В рамках проекта будет осуществлен тур по маршруту (Баку-Сумгайыт-Сабирабад-Агджабади-Барда-Гянджа-Огуз-Баку), где проживают и учатся школьники родом из освобожденных от оккупации регионов (Шуша, Агдам, Кельбаджар, Ходжалы, Ходжавенд, Лачин, Джабраил, Губадлы, Зангилан, Физули). Для учащихся 6-9-х классов со слабыми и средними оценками будут проведены занятия на тему Карабаха, тренинги по профессиональной подготовке, социальному предпринимательству, ораторскому мастерству, здоровому образу жизни, искусству, мотивации, а также будут организованы разные интеллектуальные конкурсы.
Следует отметить, что целью проекта является обеспечение содействия общества в повышении качества образования, стимулирование личностного развития учащихся, влияние на формирование у них различных взглядов и мировоззрений на жизнь, поддержание интереса к обучению и создание условий для адаптации школьников к процессу возвращения на родные земли.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и оказывает услуги населению в 103 филиалах и 21 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте www.kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также, позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196.