Kapital Bank-ın dəstəyi ilə ənənəvi “Təhsil avtobusu” layihəsi keçirilir
Kapital Bank Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə “Azərbaycan üçün öyrət” Milli Təhsil Proqramı çərçivəsində keçirilən “Təhsil avtobusu” adlı Yay Məktəbi layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Bu il keçirilən “Təhsil avtobusu – Qayıdış” proqramı 14 sentyabr 2021-ci il tarixinədək davam edəcək və ümumilikdə 200-dək şagirdi əhatə edəcək.
Layihə çərçivəsində işğaldan azad olunan bölgələrin (Şuşa, Ağdam, Kəlbəcər, Xocalı, Xocavənd, Laçın, Cəbrayıl, Qubadlı, Zəngilan, Füzuli) şagirdlərinin yaşadığı və təhsil aldığı rayonların marşrutu üzrə (Bakı-Sumqayıt-Sabirabad-Ağcəbədi-Bərdə-Gəncə-Oğuz-Bakı) səfər olunacaq. Orta göstəriciləri zəif və orta olan 6-9-cu sinif şagirdlərinə Qarabağ mövzuları əsasında dərslər, həmçinin peşə, sosial sahibkarlıq, natiqlik, sağlamlıq, incəsənət, motivasiya istiqamətində təlimlər və intellektual yarışlar keçiriləcək.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi korporativ sosial məsuliyyət çərçivəsində təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsində ictimaiyyətin iştirakına imkan yaradılması, şagirdlərin şəxsi inkişafına stimul vermək, həyata fərqli baxış və dünyagörüşünün formalaşmasına təsir etmək, təhsilə olan marağının artmasına şərait yaratmaq və qayıdış prosesinə şagirdlərin adaptasiyasına şərait yaratmaqdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-a daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi – 103 filialı və 21 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün www.kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz.

Traditional “Təhsil avtobusu” project is being carried out with the support of Kapital Bank
Kapital Bank is an official partner of the “Təhsil avtobusu” (“Education Bus”) summer school, implemented within the framework of the National Education Program “Azərbaycan üçün öyrət” (“Teach for Azerbaijan”) with the support of the Ministry of Education. About 200 schoolchildren will take part in this year’s “Təhsil avtobusu — Qayıdış” (“Education Bus — Return”) project, which will last until September 14, 2021.
Within the framework of the project, a tour will be carried out along the route (Baku-Sumgayit-Sabirabad-Aghjabadi-Barda-Ganja-Oguz-Baku), where schoolchildren from the regions liberated from occupation (Shusha, Aghdam, Kalbajar, Khojaly, Khojavend, Lachin, Jabrail, Gubadli, Zangilan, Fuzuli) live and study. Classes on the topic of Karabakh, trainings on career education, social entrepreneurship, public speaking, healthy lifestyle, art, motivation, as well as various intellectual competitions will be held for students of 6-9th grades.
It should be noted that the key purpose of the project is to ensure the assistance of society in improving the quality of education, stimulating the personal development of students, influencing the formation of different perspectives and worldviews on life, maintaining interest in learning and creating conditions for the adaptation of schoolchildren to the process of returning to their native lands.