Qırmızı Ürəklər Fondu 3 yaşını qeyd etdi
Hər zaman sosial təşəbbüslərlə gündəmə gələn, cəmiyyət üçün əhəmiyyətli layihələrin müəllifi, ölkənin bütün regionlarını əhatə edərək minlərlə insana maddi və mənəvi  dəstək göstərən Qırmızı Ürəklər Fondunun rəsmi olaraq fəaliyyətə başlamasının 3 ili tamam oldu. Fond ötən gün bu münasibətlə dostlarını “Ürəksən” adlı  tədbirdə qonaq etdi.
Kapital Bank-ın nümayəndələri, donorlar, əməkdaşlar və könüllülərin iştirak etdiyi tədbiri çıxış sözü ilə Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyeva açdı. O, iştirakçılara 2023-cü il ərzində Fondun fəaliyyət istiqamətləri üzrə görülən işlərin hesabatını təqdim etdi. Daha sonra Fondun fəal üzvləri il ərzində layihələrdə göstərdikləri dəstəyə görə xüsusi təşəkkürnamələrlə təltif edildi. Eləcə də qurumun fəaliyyətinin genişləndirilmsi istiqamətində töhfəsini əsirgəməyən və ianələrlə daim dəstək göstərən donorlara plaketlər təqdim edildi.
Fəaliyyət göstərdiyi 3 il ərzində Fond cəmiyyət, ətraf mühit və heyvanlara dəstək olmaqla 3 əsas istiqamət üzrə müxtəlif sosial layihələr icra edib. Onların sırasında uşaq evləri və sığınacaqlarda seminarlar, təlimlər, aztəminatlı ailələrə yardım aksiyaları, təhsil təqaüdü proqramı, sağlamlıqla bağlı müxtəlif maarifləndirici layihələr, regionlarda kütləvi ağacəkmə aksiyaları, sahilyanı ərazilərin tullantılardan təmizlənməsi, heyvan sığınacaqlarına dəstək aksiyaları kimi onlarla layihə var.
Qeyd edək ki, 2023-cü il ərzində Qırmızı Ürəklər Fonduna 31 430 ianəçi tərəfindən 14 893,53 min manat vəsait daxil olub. Toplanan vəsaitlər hesabına 242 könüllünün iştirakı ilə 4023 benefesiara ianələr şəklində dəstək göstərilib.

The Red Hearts Foundation, which has always been in the spotlight with social initiatives, the author of significant projects for society, covering all regions of the country and providing material and moral support to thousands of people, officially marked its 3rd year of operation. Recently, the Foundation hosted its friends at an event named 'You Are Heart' to commemorate this occasion.
The President of the Foundation, Sevda Haqverdiyeva, inaugurated the event with a speech, attended by representatives of Kapital Bank, donors, colleagues, and volunteers. She presented a report on the Foundation's activities throughout the year 2023 to the participants, highlighting the directions and accomplishments. Subsequently, active members of the Foundation were awarded special certificates of appreciation for their support in various projects undertaken during the year. Furthermore, plaques were presented to donors who have generously supported and consistently contributed to the expansion of the organization's activities.
Over the course of three years, the Foundation has executed various social projects focusing on three main directions: community, environment, and support for animals. These initiatives include seminars and workshops in orphanages and shelters, assistance campaigns for vulnerable families, educational scholarship programs, informative projects on health, mass tree planting campaigns in regions, coastal area clean-ups, and support drives for animal shelters.
It is noteworthy that in 2023, the Red Hearts Foundation received donations amounting to 14,893.53 thousand manats from 31,430 contributors. The collected funds, with the participation of 242 volunteers, provided support in the form of donations to 4,023 beneficiaries.