Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə keçirilən Respublika Fənn Olimpiadaları yekunlaşdı
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın baş sponsorluğu ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən 2023-2024-cü tədris ili üzrə keçirilən Respublika Fənn Olimpiadaları başa çatıb. Ümumilikdə 62 mindən çox şagirdin qeydiyyatdan keçdiyi olimpiadalar 8-11-ci sinif şagirdləri arasında, 8 fənn üzrə, 143 mərkəzdə təşkil edilib. Şagirdlər biliklərini Azərbaycan dili və ədəbiyyat, riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, informatika, tarix və coğrafiya fənləri üzrə 3 turda sınayıblar.
24 fevral 2024-cü il tarixində Respublika Fənn Olimpiadalarının respublika mərhələsinin yarımfinal turu keçirilib. Bu turda ümumilikdə 10 997 şagird iştirak etmək hüququ qazanıb. 28 aprel-7 may 2024-cü il tarixlərində Bakı şəhərində keçirilən final turunda isə bu mərhələyə qatılan 1000-ə yaxın şagirddən 490 nəfəri qalib olub. Olimpiadanın nəticələri portal.edu.az platforması üzərindən elan edilib.
Təhsilə dəstək Kapital Bank-ın strateji planının bir hissəsidir. Məktəblilərin motivasiyası bu istiqamətdə xüsusi yer tutur. Bank bu kimi layihələrə dəstək olmaqla istedadlı şagirdləri aşkar etmək, onların bilik və bacarıqlarını üzə çıxarmaq, eləcə də çalışqanlığı ilə seçilən məktəbliləri qiymətləndirməyi hədəfləyir. Artıq 7-ci təhsil ilidir bu layihəyə sponsorluq edən Kapital Bank-ın məqsədi şagirdləri ali təhsil almağa motivasiya etmək və uğurlu təhsil həyatının ardından onları əmək bazarına peşəkar mütəxəssis olaraq qazandırmaqdır.

Завершились республиканские предметные олимпиады, проведенные при главном спонсорстве Kapital Bank
Завершились республиканские предметные олимпиады, проводимые Министерством науки и образования Азербайджанской Республики в 2023-2024 учебном году при генеральном спонсорстве первого банка страны Kapital Bank. Олимпиады, в которых приняли участие более 62 тысяч учащихся, были организованы среди учащихся 8-11 классов, по 8 предметам, в 143 центрах. Школьники проверили свои знания по азербайджанскому языку и литературе, математике, физике, химии, биологии, информатике, истории и географии в 3-х турах.
24 февраля 2024 года состоялся полуфинальный тур республиканского этапа республиканских предметных олимпиад. Всего в этом туре приняли участие 10 997 школьников. А в финальном туре, проходившем с 28 апреля по 7 мая 2024 года в городе Баку, из почти 1000 участников этого этапа победителями стали 490 человек. Результаты олимпиады были объявлены на платформе portal.edu.az.
Поддержка образования является частью стратегического плана Kapital Bank. Особое место в этом направлении занимает мотивация школьников. Банк стремится выявлять талантливых учеников, раскрывать их знания и навыки, а также оценивать школьников, которые выделяются своим усердием, поддерживая подобные проекты. Уже 7-й учебный год цель Kapital Bank в спонсировании этого проекта - мотивировать студентов к получению высшего образования и вывести их на рынок труда в качестве профессионалов после успешной образовательной жизни.