Kapital Bank və Qırmızı Ürəklərin iştirakı ilə Xəzərin Hövsan sahili tullantılardan təmizlənib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Təmiz ölkəm” təmizlik aksiyasına Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu da qoşuldu. Ötən həftəsonu baş tutan aksiya çərçivəsində bankın əməkdaşlarından ibarət fondun könüllüləri Xəzərin Hövsan sahili ərazisinin tullantılardan təmizlənməsində iştirak etdilər.
Təşkil olunan ekoloji aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyətinin, Rayon Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin, Hövsan qəsəbəsi bələdiyyəsinin, “Saipem” və “Bahar Energy” şirkətlərinin əməkdaşları, Aqrar İnkişaf könüllüləri və Eko könüllülər iştirak ediblər. Həmçinin aksiyaya sahil zonasında istirahət edən sakinlər də qatıldılar.
Aksiya zamanı ümumilikdə 4 hektar sahədən 1,2 tondan artıq məişət tullantısı təmizlənərək ərazilərdən daşınıb.
Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Yusif Poladov bildirdi ki, təmizlik aksiyasının keçirilməsində məqsəd Xəzərin sahilboyu ərazilərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etməklə sahil zonalarının plastik və məişət tullantıları ilə çirkləndirilməsinin qarşısını almaqdır. O, vətəndaşlarımızı sosial məsuliyyətli olmağa, təbiətimizə qayğı ilə yanaşmağa çağırdı.
Qeyd edək ki, Qırmızı Ürəklər 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda fond kimi fəaliyyət göstərən təşkilat əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

Kapital Bank и Red Hearts приняли участие в очистке говсанского побережья Каспия
Kapital Bank и фонд Red Hearts присоединились к экологической акции «Чистая страна», проведенной Министерством экологии и природных ресурсов. В рамках акции, которая прошла в минувшие выходные, волонтеры фонда, состоящие из сотрудников банка, приняли участие в очистке говсанской прибрежной зоны Каспийского моря.
В субботнике участвовали сотрудники Министерства экологии и природных ресурсов, Исполнительной власти Сураханского района, районного объединения жилищно-коммунального хозяйства, Говсанского поселкового муниципалитета, компаний Saipem и Bahar Energy, волонтеры аграрного развития и эковолонтеры. К акции присоединились и отдыхающие в прибрежной зоне.
В рамках акции «Чистая страна» в целом очищено 4 гектара территории, вывезено более 1,2 тонны бытовых отходов.
Вице-президент фонда Red Hearts Юсиф Поладов отметил, что целью проведения акции является предотвращение загрязнения прибрежных зон пластиком и бытовыми отходами путем пропаганды соблюдения чистоты у берегов Каспия. Он призвал наших граждан быть социально ответственными и бережно относиться к своей природе.