Kapital Bank və Qırmızı Ürəklərin iştirakı ilə Xəzərin Hövsan sahili tullantılardan təmizlənib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Təmiz ölkəm” təmizlik aksiyasına Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər Fondu da qoşuldu. Ötən həftəsonu baş tutan aksiya çərçivəsində bankın əməkdaşlarından ibarət fondun könüllüləri Xəzərin Hövsan sahili ərazisinin tullantılardan təmizlənməsində iştirak etdilər.
Təşkil olunan ekoloji aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyətinin, Rayon Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Birliyinin, Hövsan qəsəbəsi bələdiyyəsinin, “Saipem” və “Bahar Energy” şirkətlərinin əməkdaşları, Aqrar İnkişaf könüllüləri və Eko könüllülər iştirak ediblər. Həmçinin aksiyaya sahil zonasında istirahət edən sakinlər də qatıldılar.
Aksiya zamanı ümumilikdə 4 hektar sahədən 1,2 tondan artıq məişət tullantısı təmizlənərək ərazilərdən daşınıb.
Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Yusif Poladov bildirdi ki, təmizlik aksiyasının keçirilməsində məqsəd Xəzərin sahilboyu ərazilərində təmizliyə riayət olunmasını təbliğ etməklə sahil zonalarının plastik və məişət tullantıları ilə çirkləndirilməsinin qarşısını almaqdır. O, vətəndaşlarımızı sosial məsuliyyətli olmağa, təbiətimizə qayğı ilə yanaşmağa çağırdı.
Qeyd edək ki, Qırmızı Ürəklər 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. Hazırda fond kimi fəaliyyət göstərən təşkilat əsasən uşaq evlərinə, sığınacaqlara və ehtiyacı olanlara yardımlar edir. https://redhearts.az saytına daxil olmaqla fondun fəaliyyəti, gördüyü xeyirxah işlər, gələcək planları və digər maraqlı məlumatları əldə etmək olar.

Kapital Bank and Red Hearts contributed to cleaning up the Caspian Sea's Hovsan coast
Kapital Bank and the Red Hearts Foundation have joined the Ministry of Ecology and Natural Resources' Clean Country environmental campaign. As part of the initiative, the foundation's volunteers, consisting of bank’s staffs, cleaned up the Hovsan coastline zone of the Caspian Sea last weekend.
The cleanup was attended by employees of the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Executive Power of the Surakhani region, the district association of housing and communal services, the Hovsan settlement municipality, Saipem and Bahar Energy companies, agricultural development volunteers, and eco-volunteers. Vacationers in the coastal zone also joined the event.
In total, 4 hectares of land were cleaned up as part of the Clean Country campaign, and more than 1.2 tons of domestic rubbish were taken out.
Yusif Poladov, vice-president at the Red Hearts Foundation, stated that the campaign’s goal is to prevent the polluting of coastal areas with plastic and domestic garbage by encouraging purity along the Caspian Sea shore. He urged citizens to preserve the environment and practice social responsibility.