“Global Finance” Kapital Bank-ı “Süni intellektin rəqəmsal transformasiyada ən yaxşı istifadəsi” mükafatına layiq görüb
2024-04-19
Dünyanın aparıcı maliyyə jurnallarından biri olan “Global Finance” 2024-cü il İnnovasiya mükafatları çərçivəsində Kapital Bank-ın süni intellekt innovasiyaları kateqoriyasında “Süni intellektin rəqəmsal transformasiyada ən yaxşı istifadəsi” ("Best Use of AI in Digital Transformation") mükafatına layiq görüldüyünü elan edib.
“Global Finance” jurnalının on birinci illik mükafatlandırma proqramında dünyanın maliyyə sahəsində innovativ həllər təqdim edən aparıcı şirkətləri dəyərləndirilib. Bu uğur regionun maliyyə sektorunda rəqəmsal transformasiyanı sürətləndirməkdə Kapital Bank-ın rolunu nümayiş etdirir. Mükafat eyni zamanda bankda ən son texnologiyaların tətbiqinin və süni intellektdən istifadədə tətbiq edilən innovasiyaların əhəmiyyətini vurğulayır.
Jurnalın redaktorlar şurası ilin qaliblərini banklar və digər provayderlərin təqdimatlarına, eləcə də sənaye analitikləri və texnologiya ekspertlərinin rəylərinə əsasən seçib. Qaliblərin qiymətləndirilməsi əməliyyatların həcmi, qlobal əhatə dairəsi, müştəri xidməti, rəqabət qabiliyyəti və innovativ texnologiyaların tətbiqi kimi meyarlara əsasən həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, “Global Finance” jurnalı bu il və 2019-cu ildə Kapital Bank-ı “Ən Yaxşı Ticarət Maliyyəsi Təminatçısı” (“Best Trade Finance Providers”) adına da layiq görüb. Eyni zamanda 2018-ci ildə bank jurnalın Azərbaycanda “Ən Güvənli Bank” (“Safest Bank”)  mükafatını qazanıb.

Kapital Bank был удостоен награды от Global Finance за “Лучшее применение искусственного интеллекта в цифровой трансформации”
2024-04-19
Один из ведущих мировых финансовых журналов, Global Finance, объявил, что Kapital Bank был удостоен награды за “Лучшее использование искусственного интеллекта в цифровой трансформации” в рамках премии инновации 2024 года.
В одиннадцатой ежегодной программе награждения журнала Global Finance были оценены ведущие компании мира, предлагающие инновационные решения в финансовой сфере. Этот успех демонстрирует роль Kapital Bank в ускорении цифровой трансформации финансового сектора региона. Премия также подчеркивает важность внедрения в банке новейших технологий  и  инноваций в области использования искусственного интеллекта Победителей года выбирала коллегия редакции журнала на основе материалов, полученных от банков, других провайдеров, а также мнений отраслевых аналитиков и экспертов в области технологий. Оценка победителей проводилась на основе таких критериев, как объем операций, глобальное покрытие, клиентский сервис, конкурентоспособность и применение инновационных технологий.
Отметим, что журнал Global Finance в 2024 и 2019 годах также удостоил Kapital Bank звания “Лучший поставщик торгового финансирования” (“Best Trade Finance Providers”). В то же время в 2018 году банк получил награду журнала “Самый надежный банк” (“Safest Bank”) в Азербайджане.