Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş fənn olimpiadası keçirildi
2024-04-03
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən Nəsrəddin Tusi adına fizika-riyaziyyat olimpiadasının final turu keçirilib. Naxçıvan şəhərində baş tutan olimpiada V-VIII sinif şagirdlərini əhatə edib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının 100 illik yubileyinə həsr olunan fənn olimpiadasında şagirdlər biliklərini məktəb, rayon və muxtar respublika olmaqla 3 turda sınayıblar. Ümumilikdə fənn olimpiadasına qatılan 5000 şagirddən 35-i qalib olub. Layihənin məqsədi istedadlı şagirdləri müəyyən edərək, onların beynəlxalq olimpiadalarda iştirakını təmin etməkdir.
Final mərhələsinin qalibləri Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyi, Kapital Bank və digər dəstəkçilər tərəfindən fəxri fərman və hədiyyələrlə təltif olunublar.

При поддержке Kapital Bank прошла предметная олимпиада, посвященная 100-летию Нахчыванской Автономной Республики
Министерство образования Нахчыванской Автономной Республики при поддержке первого банка страны Kapital Bank организовало финальный тур физико-математической олимпиады имени Насраддина Туси. В олимпиаде, организованной в городе Нахчыван, приняли участие учащиеся 5-8 классов.
В ходе предметной олимпиады, посвященной 100-летию Нахчыванской Автономной Республики, учащиеся проверили свои знания в три тура: школьный, районный и автономно-республиканский. Из 5000 участвовавших школьников 35 были признаны победителями. Цель проекта – выявление талантливых школьников и обеспечение их участия в международных олимпиадах.
Победители финального этапа были награждены почетными грамотами и подарками от Министерства образования Нахчыванской Автономной Республики, Kapital Bank и других сторонников.