Kapital Bank-da yeni təyinatlar baş tutub
“Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının qərarı ilə bankda bir neçə yeni təyinat baş tutub. Belə ki, İdarə Heyətinin üzvü Baş Risk İnzibatçısı Cavid Mirzəyev Baş Pərakəndə Biznes İnzibatçısı vəzifəsinə təyin edilib.
Cavid Mirzəyev 2000-2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Maliyyə və kredit” ixtisası üzrə bakalavr, 2006-2009-cu illərdə isə “İqtisadiyyatın dövlət tənzimlənməsi” ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb. 2018-2020-ci illərdə London Biznes Məktəbində (London Business School) Executive MBA proqramını bitirib. O, karyerasına Azərbaycan Mərkəzi Bankında iqtisadçı olaraq başlayıb və Bank Nəzarəti departamentinin Xarici nəzarət şöbəsinin müdiri vəzifəsinədək yüksəlib. 2014-cü ildən etibarən fəaliyyətini Kapital Bank ASC-də davam etdirir. Bu müddət ərzində o, bankda Risklərin idarə edilməsi departamentinin direktoru və Baş Risk İnzibatçısı vəzifələrində çalışıb. 2019-cu ildən etibarən bankın İdarə Heyətinin üzvüdür.
Müşahidə Şurasının növbəti qərarı ilə bankın Təşkilati risklər və informasiya təhlükəsizliyi ofisinin lideri Ağarza Baxşiyevə də yeni səlahiyyətlər həvalə olunub. Belə ki, o, bankdakı fəaliyyətini İdarə Heyətinin üzvü Baş Risk İnzibatçısı olaraq davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Ağarza Baxşiyev 2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında “Beynəlxalq İqtisadiyyat” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. Magistr təhsilini 2010-2013-cü illərdə Lozanna Universitetində (Université de Lausanne, İsveçrə) iqtisadiyyat üzrə tamamlayıb. Karyerasına 2007-ci ildə bank sektorunda başlayan Ağarza Baxşiyev 2012-2014-cü illərdə “Unibank”, 2014-2015-ci illərdə isə “DemirBank”da rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2015-ci ildən etibarən fəaliyyətini Kapital Bank ASC-də davam etdirir. Bu müddət ərzində o, ERM və Analitik şöbəsinin rəhbəri, Risk İdarəetmə üzrə direktor müavini və direktor, Təşkilati risklər və informasiya təhlükəsizliyi ofisinin lideri kimi fəaliyyət göstərib.
Yeni qərarın ardından Kapital Bank-ın İdarə Heyəti Fərid Hüseynovun rəhbərliyi ilə yeddi nəfərdən ibarət tərkibdə fəaliyyətini davam etdirəcək.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 121 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

New appointments at Kapital Bank
Several new appointments have taken place at Kapital Bank OJSC by the decision of the Supervisory Board. Thus, Cavid Mirzayev, Member of the Management Board and former Chief Risk Officer, has been appointed Chief Retail Business Officer of the bank.
Cavid Mirzayev received his bachelor's degree in Finance and Credit from the Azerbaijan State University of Economics between 2000 and 2004, and his master’s degree in State Regulation of the Economy between 2006 and 2009. From 2018 to 2020, he completed the Executive MBA program at the London Business School. He began his career at the Central Bank of Azerbaijan as an economist and later held the position of Head of Off-Site Supervision Division of the Banking Supervision Department. Since 2014, he has been working at Kapital Bank, where he has served as Director of the Risk Management Department and Chief Risk Officer. Since 2019, he has been a member of the Management Board.
According to another decision of the Supervisory Board, Agharza Bakhshiyev, who previously led the bank's Organizational Risk and Information Security Office, has been entrusted with new responsibilities. He will now continue his professional activity as a Member of the Management Board and the new Chief Risk Officer.
It should be noted that Agharza Bakhshiyev received his bachelor's degree in International Economics from the Azerbaijan State Oil Academy between 2006 and 2010. He completed his master’s degree in Economics at the University of Lausanne (Switzerland) from 2010 to 2013. He began his career in the banking sector in 2007 and held senior positions at Unibank from 2012 to 2014 and at DemirBank from 2014 to 2015. Since 2015, he has been working at Kapital Bank, where he has served as Head of the ERM and Analytics Division, Deputy Director and Director of Risk Management, and Head of the Organizational Risk and Information Security Office.
Following the new appointments, Kapital Bank's Management Board will continue its activities with a total of seven members under the leadership of Farid Huseynov.