Kapital Bank-da yeni təyinatlar baş tutub
“Kapital Bank” ASC-nin Müşahidə Şurasının qərarı ilə bankda bir neçə yeni təyinat baş tutub. Belə ki, İdarə Heyətinin üzvü Baş Risk İnzibatçısı Cavid Mirzəyev Baş Pərakəndə Biznes İnzibatçısı vəzifəsinə təyin edilib.
Cavid Mirzəyev 2000-2004-cü illərdə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində “Maliyyə və kredit” ixtisası üzrə bakalavr, 2006-2009-cu illərdə isə “İqtisadiyyatın dövlət tənzimlənməsi” ixtisası üzrə magistr dərəcəsi alıb. 2018-2020-ci illərdə London Biznes Məktəbində (London Business School) Executive MBA proqramını bitirib. O, karyerasına Azərbaycan Mərkəzi Bankında iqtisadçı olaraq başlayıb və Bank Nəzarəti departamentinin Xarici nəzarət şöbəsinin müdiri vəzifəsinədək yüksəlib. 2014-cü ildən etibarən fəaliyyətini Kapital Bank ASC-də davam etdirir. Bu müddət ərzində o, bankda Risklərin idarə edilməsi departamentinin direktoru və Baş Risk İnzibatçısı vəzifələrində çalışıb. 2019-cu ildən etibarən bankın İdarə Heyətinin üzvüdür.
Müşahidə Şurasının növbəti qərarı ilə bankın Təşkilati risklər və informasiya təhlükəsizliyi ofisinin lideri Ağarza Baxşiyevə də yeni səlahiyyətlər həvalə olunub. Belə ki, o, bankdakı fəaliyyətini İdarə Heyətinin üzvü Baş Risk İnzibatçısı olaraq davam etdirəcək.
Qeyd edək ki, Ağarza Baxşiyev 2006-2010-cu illərdə Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasında “Beynəlxalq İqtisadiyyat” ixtisası üzrə bakalavr təhsili alıb. Magistr təhsilini 2010-2013-cü illərdə Lozanna Universitetində (Université de Lausanne, İsveçrə) iqtisadiyyat üzrə tamamlayıb. Karyerasına 2007-ci ildə bank sektorunda başlayan Ağarza Baxşiyev 2012-2014-cü illərdə “Unibank”, 2014-2015-ci illərdə isə “DemirBank”da rəhbər vəzifələrdə çalışıb. 2015-ci ildən etibarən fəaliyyətini Kapital Bank ASC-də davam etdirir. Bu müddət ərzində o, ERM və Analitik şöbəsinin rəhbəri, Risk İdarəetmə üzrə direktor müavini və direktor, Təşkilati risklər və informasiya təhlükəsizliyi ofisinin lideri kimi fəaliyyət göstərib.
Yeni qərarın ardından Kapital Bank-ın İdarə Heyəti Fərid Hüseynovun rəhbərliyi ilə yeddi nəfərdən ibarət tərkibdə fəaliyyətini davam etdirəcək.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 121 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

По решению Наблюдательного совета OАО Kapital Bank в банке были осуществлены несколько новых назначений. Так, член Правления и Главный риск-менеджер Джавид Мирзаев назначен на должность Главного управляющего по розничному бизнесу.
Джавид Мирзаев в 2000-2004 годах получил степень бакалавра по специальности «Финансы и кредит» в Азербайджанском государственном экономическом университете, а в 2006-2009 годах окончил магистратуру по специальности «Государственное регулирование экономики». В 2018-2020 годах он прошёл программу Executive MBA в Лондонской школе бизнеса (London Business School).  Он начал свою карьеру в Центральном банке Азербайджана в должности экономиста и впоследствии занял пост руководителя Отдела внешнего контроля Департамента банковского надзора. С 2014 года продолжает профессиональную деятельность в Kapital Bank. За это время он работал директором Департамента управления рисками и Главным риск-менеджером банка. С 2019 года является членом Правления банка.
Согласно другому решению Наблюдательного совета, Агарза Бахшиев, ранее возглавлявший Офис организационных рисков и информационной безопасности банка, получил новые полномочия. Отныне он будет продолжать свою деятельность в качестве члена Правления и Главного риск-менеджера банка.
Отметим, что Агарза Бахшиев в 2006-2010 годах получил степень бакалавра по специальности «Международная экономика» в Азербайджанской государственной нефтяной академии. В 2010-2013 годах он завершил магистратуру по экономике в Лозаннском университете (Швейцария). Свою карьеру в банковском секторе он начал в 2007 году. В 2012-2014 годах он занимал руководящие посты в «Unibank», а в 2014-2015 годах продолжил управленческую деятельность в «DemirBank». Агарза Бахшиев c 2015 года работает в Kapital Bank. За этот период он занимал должности руководителя отдела ERM и аналитики, заместителя директора и директора по управлению рисками, а также руководителя Офиса организационных рисков и информационной безопасности.
После последних изменений Правление Kapital Bank продолжит свою деятельность в составе семи человек под руководством Фарида Гусейнова.