Kapital Bank Zəngilanda sosial aksiya həyata keçirdi
15 sentyabr – Bilik Günü ərəfəsində Zəngilan rayonunun Ağalı kənd sakinləri üçün Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının təşəbbüsü, Kapital Bank və Mastercard-ın dəstəyi ilə sosial aksiya həyata keçirildi. Ağalı kəndinə köçürülən ilk 48 ailənin üzvləri ilə yeni məktəb binasında baş tutan tədbirdə iştirakçılara yeniliklər barədə ətraflı məlumat verildi.
Görüşdə Mərkəzi Bankın Baş direktoru Fərid Osmanov, Elm və Təhsil Nazirliyinin Şərqi Zəngəzur Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Fuad Bədəlov, Kapital Bank-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəisi Pərviz Sədrəddinov, Mastercard-ın Azərbaycan üzrə nümayəndəsi Emil Zeynalov və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Zəngilan rayonu üzrə Xüsusi Nümayəndəliyinin əməkdaşı Aqil Qurbanov iştirak edirdi.
Tədbir zamanı Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində “ağıllı kənd” konsepsiyasının ən mühüm komponentlərindən biri olan nağdsız ödəniş ekosisteminin formalaşdırılması barədə məlumat verildi. Həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində Ağalı kəndində fəaliyyət göstərən təsərrüfat subyektləri nağdsız ödənişlərin qəbulu üçün tələb olunan bütün zəruri vasitələrlə təmin edilib. Alternativ ödəniş imkanlarının formalaşdırılması məqsədilə Ağalı kəndində ödəniş terminalları quraşdırılıb, bank hesabları və ödəniş kartlarına 24/7 rejimində mədaxil imkanı yaradılıb. Eyni zamanda, ödəniş kartlarının əldə olunması üçün müraciət edən şəxslərə bank hesabları açılıb və ödəniş kartları verilib.
Bundan başqa Kapital Bank və Mastercard-ın dəstəyi ilə təsərrüfat subyektlərində nağdsız ödənişlər üzrə xüsusi keşbek kampaniyasına start verilib ki, bunun da nəticəsində Ağalı kəndindəki obyektlərdə nağdsız ödəniş edən Mastercard sahibləri 10% keşbek əldə edəcəklər.
Layihə çərçivəsində Ağalı kənd orta məktəbinin şagirdlərinə “Smart təhsil kartı” və dərs ilinin başlanması, habelə şagirdlərin tədris zamanı daha müasir üsullardan istifadə edə bilməsi üçün 48 ailədə olan şagirdlərə planşetlər hədiyyə edildi.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi — 109 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

On the eve of September 15 — Knowledge Day, on the initiative of the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, with the support of Kapital Bank and Mastercard, a social project was held for residents of the village of Aghaly, Zangilan district. As part of the project, a meeting was held in the new building of the village school, where the first 48 families of IDPs who returned to Aghaly could learn about the innovations in the field of cashless payments introduced for the villagers.
The meeting was attended by Executive Director of the Central Bank Farid Osmanov, Head of the East Zangezur Regional Department of Education of the Ministry of Science and Education Fuad Badalov, Head of the Public Relations Division of Kapital Bank Parviz Sadraddinov, Representative of Mastercard in Azerbaijan Emil Zeynalov and an employee of the Special Representative Office of the President of the Republic of Azerbaijan for Zangilan district Agil Gurbanov.
During the event, residents of Aghaly were provided with information about the formation of a cashless payments ecosystem, which is one of the most significant components of the “smart village” concept. As part of the implemented measures, the economic entities operating in Aghaly were provided with all the necessary means to accept non-cash payments. In order to form alternative payment opportunities, payment terminals have been set-up in the village of Aghaly. The local community also has a chance to top-up the balance of their bank accounts and payment cards 24/7. Accounts were opened and cards were issued to all residents who applied for a bank card.
In addition, with the support of Kapital Bank and Mastercard, a special cashback offer has been launched in Aghaly. Mastercard holders can receive a 10% cashback for cashless payments in economic entities operating in the village.
As part of the social project, students of the secondary school of the village of Agali were also gifted with Educational Smart Cards and tablets so that students could use modern technologies for education.
Kapital Bank, the country's first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 109 branches and 24 departments all over the country. For more detailed information about the Bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the Bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/krdt, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/tkstcrd.