Kapital Bank Zəngilanda sosial aksiya həyata keçirdi
15 sentyabr – Bilik Günü ərəfəsində Zəngilan rayonunun Ağalı kənd sakinləri üçün Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının təşəbbüsü, Kapital Bank və Mastercard-ın dəstəyi ilə sosial aksiya həyata keçirildi. Ağalı kəndinə köçürülən ilk 48 ailənin üzvləri ilə yeni məktəb binasında baş tutan tədbirdə iştirakçılara yeniliklər barədə ətraflı məlumat verildi.
Görüşdə Mərkəzi Bankın Baş direktoru Fərid Osmanov, Elm və Təhsil Nazirliyinin Şərqi Zəngəzur Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Fuad Bədəlov, Kapital Bank-ın İctimaiyyətlə Əlaqələr şöbəsinin rəisi Pərviz Sədrəddinov, Mastercard-ın Azərbaycan üzrə nümayəndəsi Emil Zeynalov və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Zəngilan rayonu üzrə Xüsusi Nümayəndəliyinin əməkdaşı Aqil Qurbanov iştirak edirdi.
Tədbir zamanı Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində “ağıllı kənd” konsepsiyasının ən mühüm komponentlərindən biri olan nağdsız ödəniş ekosisteminin formalaşdırılması barədə məlumat verildi. Həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində Ağalı kəndində fəaliyyət göstərən təsərrüfat subyektləri nağdsız ödənişlərin qəbulu üçün tələb olunan bütün zəruri vasitələrlə təmin edilib. Alternativ ödəniş imkanlarının formalaşdırılması məqsədilə Ağalı kəndində ödəniş terminalları quraşdırılıb, bank hesabları və ödəniş kartlarına 24/7 rejimində mədaxil imkanı yaradılıb. Eyni zamanda, ödəniş kartlarının əldə olunması üçün müraciət edən şəxslərə bank hesabları açılıb və ödəniş kartları verilib.
Bundan başqa Kapital Bank və Mastercard-ın dəstəyi ilə təsərrüfat subyektlərində nağdsız ödənişlər üzrə xüsusi keşbek kampaniyasına start verilib ki, bunun da nəticəsində Ağalı kəndindəki obyektlərdə nağdsız ödəniş edən Mastercard sahibləri 10% keşbek əldə edəcəklər.
Layihə çərçivəsində Ağalı kənd orta məktəbinin şagirdlərinə “Smart təhsil kartı” və dərs ilinin başlanması, habelə şagirdlərin tədris zamanı daha müasir üsullardan istifadə edə bilməsi üçün 48 ailədə olan şagirdlərə planşetlər hədiyyə edildi.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi — 109 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

Kapital Bank провел социальную акцию в Зангилане
В преддверии 15 сентября — Дня знаний по инициативе Центрального банка Азербайджанской Республики, при поддержке Kapital Bank и Mastercard была проведена социальная акция для жителей села Агалы Зангиланского района. В рамках акции в новом здании сельской школы была проведена встреча, на которой первые 48 семей вынужденных переселенцев, вернувшихся в Агалы, смогли узнать о нововведениях в области безналичных расчетов, внедренных для сельчан.
Во встрече приняли участие генеральный директор Центрального банка Фарид Османов, начальник Восточно-Зангезурского регионального управления образования Министерства науки и образования Фуад Бадалов, начальник отдела по связям с общественностью Kapital Bank Парвиз Садраддинов, представитель Mastercard по Азербайджану Эмиль Зейналов и сотрудник специального представительства Президента Азербайджанской Республики по Зангиланскому району Агиль Гурбанов.
В ходе мероприятия жителям села Агалы была предоставлена информация о формировании экосистемы безналичных расчетов, которая является одной из важнейших составляющих концепции «умного села». В рамках реализованных мер хозяйствующие субъекты, действующие в Агалы, были обеспечены всеми необходимыми средствами для приема безналичных оплат. С целью формирования альтернативных платежных возможностей в селе Агалы установлены платежные терминалы, обеспечена возможность пополнения баланса банковских счетов и платежных карт в режиме 24/7. Всем жителям, обратившимся за получением банковской карты, были открыты счета и выданы карточки.
Кроме того, при поддержке Kapital Bank и Mastercard в Агалы запущена специальная кешбэк-акция, в рамках которой держатели Mastercard могут получить кешбэк 10% за безналичные оплаты в действующих в селе хозяйствующих субъектах.
В рамках социальной акции учащимся средней школы села Агалы были также вручены «Образовательные смарт-карты» и планшеты, чтобы школьники могли пользоваться современными технологиями для получения образования.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 109 филиалах и 24 отделениях, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/krdt, для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/tkstcrd.