Kapital Bank BAFT-ın 100 illik yubileyinə həsr olunan Qlobal Toplantıda iştirak edib
Kapital Bank 1–4 may 2022-ci il tarixlərində Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) törəmə qurumu olan Maliyyə və Ticarət üzrə Banklar Assosiasiyasının (BAFT) Qlobal İllik Toplantısında iştirak edib. Qlobal İllik Toplantı BAFT-ın pandemiya başlayandan sonra keçirdiyi ilk canlı tədbirdir.
Toplantıda Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin beynəlxalq əlaqələr üzrə müşaviri Vüqar Sadiq və Texnoloji həllər ofisinin rəhbəri Fərid Səmədov iştirak edib. Fərid Səmədov həmçinin 2021-ci ildə BAFT Gələcək Liderlər Proqramına (“BAFT Future Leaders Program”) seçilib. Proqramın məqsədi davamlı transformasiyadan keçən bank sənayesində potensiallı liderləri müəyyən edərək, onların inkişafına dəstək verməkdir.
Hibrid formatda – həm onlayn, həm canlı şəkildə ABŞ-ın Vaşinqton şəhərində təşkil olunan BAFT-ın builki Qlobal Toplantısı qurumun 100 illik yubileyinə həsr olunub. Tədbir beynəlxalq ekspertlərin çıxışları, müxtəlif mövzularda sessiyalar və iştirakçılar arasında fikir mübadilələrinin aparılması üçün ikitərəfli görüşlərlə yadda qalıb. Gündəmdə olan mövzular sırasına qlobal iqtisadiyyat və gələcək fəaliyyət, rəqəmsallaşma və texnologiya, dünya iqtisadiyyatına və onun sabitliyinə təsir edən yeni çağırışlar, ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə və digər məsələlər daxil edilib.
Qeyd edək ki, Kapital Bank 2017-ci ildən Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) üzvüdür və MDB dövlətləri arasında assosiasiyada təmsil olunan yeganə maliyyə qurumudur.

Kapital Bank participates in the Global Annual Meeting commemorating the 100th anniversary of BAFT
On May 1-4, 2022, Kapital Bank participated in the Global Annual Meeting of the Bankers Association for Finance and Trade (BAFT), a subsidiary of the American Bankers Association. The 2022 Global Annual Meeting is BAFT's first live event since the start of the pandemic.
At the event, Kapital Bank was represented by Mr. Vugar Sadig, International Relations Advisor to the CEO, and Mr. Farid Samedov, Head of the Technological Solutions Office. Farid Samedov is also a member of the BAFT Future Leaders Program, which aims to support the identification and development of the next generation of leadership in transaction banking.
The BAFT's this year's Annual Global Meeting, organized in a hybrid form — both virtually and in-person in Washington, DC, was dedicated to the 100th anniversary of the association. The event was remembered for the speeches of international experts, sessions on various topics and bilateral meetings for the exchange of views between the participants. The agenda included topics such as the global economy and the future of work, digitalization and technology, new challenges affecting the global economy and its stability, environmental, social and corporate governance, and other issues.
Kapital Bank has been a member of the American Bankers Association since 2017 and is the only financial institution from the CIS countries represented in the association.