Kapital Bank BAFT-ın 100 illik yubileyinə həsr olunan Qlobal Toplantıda iştirak edib
Kapital Bank 1–4 may 2022-ci il tarixlərində Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) törəmə qurumu olan Maliyyə və Ticarət üzrə Banklar Assosiasiyasının (BAFT) Qlobal İllik Toplantısında iştirak edib. Qlobal İllik Toplantı BAFT-ın pandemiya başlayandan sonra keçirdiyi ilk canlı tədbirdir.
Toplantıda Kapital Bank-ın İdarə Heyəti sədrinin beynəlxalq əlaqələr üzrə müşaviri Vüqar Sadiq və Texnoloji həllər ofisinin rəhbəri Fərid Səmədov iştirak edib. Fərid Səmədov həmçinin 2021-ci ildə BAFT Gələcək Liderlər Proqramına (“BAFT Future Leaders Program”) seçilib. Proqramın məqsədi davamlı transformasiyadan keçən bank sənayesində potensiallı liderləri müəyyən edərək, onların inkişafına dəstək verməkdir.
Hibrid formatda – həm onlayn, həm canlı şəkildə ABŞ-ın Vaşinqton şəhərində təşkil olunan BAFT-ın builki Qlobal Toplantısı qurumun 100 illik yubileyinə həsr olunub. Tədbir beynəlxalq ekspertlərin çıxışları, müxtəlif mövzularda sessiyalar və iştirakçılar arasında fikir mübadilələrinin aparılması üçün ikitərəfli görüşlərlə yadda qalıb. Gündəmdə olan mövzular sırasına qlobal iqtisadiyyat və gələcək fəaliyyət, rəqəmsallaşma və texnologiya, dünya iqtisadiyyatına və onun sabitliyinə təsir edən yeni çağırışlar, ekoloji, sosial və korporativ idarəetmə və digər məsələlər daxil edilib.
Qeyd edək ki, Kapital Bank 2017-ci ildən Amerika Banklar Assosiasiyasının (American Bankers Association) üzvüdür və MDB dövlətləri arasında assosiasiyada təmsil olunan yeganə maliyyə qurumudur.

Kapital Bank принял участие в Глобальной ежегодной встрече, посвященной 100-летнему юбилею BAFT
1-4 мая 2022 года Kapital Bank принял участие в Глобальной ежегодной встрече Ассоциации банков по финансам и торговле (BAFT), дочерней компании Американской банковской ассоциации. Глобальная ежегодная встреча является первым живым мероприятием BAFT с начала пандемии.
В мероприятии Kapital Bank был представлен в лице советника председателя правления по международным связям Вугара Садига и руководителя офиса технологических решений Фарида Самедова. Фарид Самедов также является участником программы будущих лидеров BAFT, цель которой — выявить и поддержать развитие талантливых лидеров в постоянно трансформирующейся банковской индустрии.
В этом году глобальная встреча BAFT, организованная в гибридной форме — как виртуально, так и очно в Вашингтоне, округ Колумбия, была посвящена 100-летнему юбилею организации. Мероприятие запомнилось выступлениями международных экспертов, сессиями на различные темы и двусторонними встречами для обмена мнениями между участниками. На повестке дня были такие темы, как глобальная экономика и будущее сферы труда, диджитализация и технологии, новые вызовы, влияющие на мировую экономику и ее стабильность, экологическое, социальное и корпоративное управление и другие вопросы.
Kapital Bank является членом Американской банковской ассоциации (American Bankers Association) с 2017 года и является единственным финансовым учреждением из стран СНГ, представленным в ассоциации.