Kapital Bank – 146 il sizinlə!
24 iyul 1874-cü il ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank-ın yaranması günüdür. Azərbaycan Əmanət Bankının hüquqi varisi olan Kapital Bank-ın ilk xidmət məntəqəsi 1874-cü ildə Bakıda əmanət kassası kimi yaradılıb.
Bu münasibətlə Kapital Bank çoxsaylı müştərilərinə hədiyyə verir. Bunun üçün ölkənin ən məşhur mobil tətbiqi olan BirBank vasitəsilə 24 iyul tarixində istənilən əməliyyat etdikdə, istifadəçilərə əlavə olaraq 1000 “ürək” hədiyyə olunacaq. Sonra həmin bonusları, müxtəlif hədiyyələrə dəyişmək mümkündür.
Qeyd edək ki, Kapital Bank əmanət kassa kimi yarandıqda Uçot Komitəsinin tərkibində Hacı Zeynalabdin Tağıyev, Hacı Baba Haşımov, Hacı Şıxəli Dadaşov kimi tanınmış azərbaycanlılar da təmsil olunurdu. 29 dekabr 2004-cü il tarixindən fəaliyyətini Kapital Bank adı ilə davam etdirən Bank, hazırda ölkə üzrə 100-dən artıq xidmət nöqtəsinə, 3 milyondan artıq fiziki şəxsə, 22 mindən artıq hüquqi şəxsə yüksək səviyyədə bank xidməti göstərir.
Kapital Bank fəaliyyətinin 146-cı il dönümü münasibəti ilə bütün müştərilərini, tərəfdaşlarını və əməkdaşlarını təbrik edir, Kapital Bank-la birgə olduqları üçün təşəkkürünü bildirir.

Kapital Bank — 146 years with you!
July 24, 1874 is the foundation date of the first bank of the country — Kapital Bank. The first service point of Kapital Bank, which is the legal successor of Savings Bank of Azerbaijan, started to function as from July 24, 1874.
On the occasion of the 146th anniversary, Kapital Bank makes a gift to its numerous clients. When making any transaction on July 24 via BirBank, the country's most popular mobile app, users will be given 1000 bonus “hearts”. These bonuses can be redeemed for various gifts.
It should be noted that when Kapital Bank started its activity as a Savings Bank, its Steering Committee included such well-known Azerbaijanis as Haji Zeynalabdin Taghiyev, Haji Baba Hashimov, and Haji Shikhali Dadashov. On December 29, 2004, the Bank was renamed to Kapital Bank and currently provides banking services at a high level in more than 100 locations across the country, more than 3 million individuals and more than 22 thousand legal entities.
Kapital Bank congratulates all its customers, partners, shareholders and employees on the 146th anniversary of its activity, expresses its gratitude for cooperation and wishes them further success.