Rəqəmsal depozitlə bağlı bütün əməliyyatlar yalnız Birbank mobil tətbiqi vasitəsilə həyata keçirilir. Filiallara müraciət edərək depozit açmaq, artırmaq və ya azaldmaq mümkün deyil. Bütün bu əməliyyatlar onlayn şəkildə, yalnız Kapital Bank kartlarından istifadə edərək icra edilir.
Telefon cihazınızı dəyişdiyiniz halda, Birbank mobil tətbiqində depozitinizin azaldılması və ya ləğvi 3 iş günü müddətində həyata keçirilə bilməz. Bu müddət ərzində əməliyyatlar qadağandır.
Əgər depozit müqaviləsinin bitmə tarixi qeyri-iş gününə təsadüf edərsə, əmanətin illik faizi qeyri-iş günündən əvvəlki iş günü ödəniləcəkdir.
Əgər əmanət məbləği qeyri-iş günündən əvvəlki tarixdə daxil edilibsə, aşağıdakı qaydalara əməl edilir:
- Əmanət məbləği 5-ci gün ərzində daxil edildikdə, müqavilə tarixi həmin gün hesab edilir, faizlərin hesablanması isə növbəti iş günü başlanır;
- Əgər əmanət məbləği 5-ci gün, saat 00:00-dan şənbə günü 09:00-dək daxil olarsa, vəsait bazar ertəsi Banka daxil olmuş sayılır və faizlərin hesablanmasına çərşənbə axşamından başlanır.
Rəqəmsal depozit üzrə milli valyutada (AZN) 12%-dək, xarici valyutada (USD) 2.5%-dək faiz dərəcələri tətbiq olunur.
Qanunvericiliyə əsasən, 100% kompensasiya ödənilir, lakin əmanət məbləği 100.000 (bir yüz min) manatdan çox olmamalıdır. Yəni, 100 min manata qədər olan məbləğlər üçün kompensasiya təmin edilir.
- Aylıq ödəniş: Əgər faizlərin aylıq ödənişi seçilərsə, hər ay hesablanan faizlər müştərinin cari hesabına köçürüləcəkdir;
- Müddətin sonunda ödəniş: Əgər "Müddətin sonunda" seçimi edilibsə, faizlər müvafiq müddətə uyğun olaraq depozit müddətinin sonunda müştərinin cari hesabına köçürüləcəkdir.
Rəqəmsal depoziti minimum 1 AZN məbləğlə Birbank mobil tətbiqi vasitəsilə rəsmiləşdirmək mümkündür.
Əmanətinizi istənilən vaxt məxaric edə bilərsiniz. Lakin, əgər əmanət vaxtından əvvəl çıxarılarsa:
- AZN valyutasında illik 1% ilə faiz ödəniləcək;
- USD valyutasında isə faiz ödənilmir;
- Əgər əmanətiniz yerləşdirildikdən sonra 30 təqvim günü tamamlanmadan və ya 1 aylıq əmanət üzrə müqavilə müddəti bitmədən çıxarılsa, AZN valyutasındakı əmanətə faiz ödənilmir.
QEYD: Rəqəmsal depozitə xitam zamanı vəsait seçilmiş karta, həmin kartın cari tarifinə uyğun şəkildə mədaxil olunur.
Rəqəmsal depoziti yalnız Kapital Bank-a məxsus kart vasitəsilə Birbank mobil tətbiqindən onlayn şəkildə yerləşdirə bilərsiniz.
- Depozitin azaldılması:
– İstənilən vaxt mümkündür;
– Minimum 10 AZN azaldıla bilər, depozit hesabında isə minimum 10 AZN qalmalıdır;
– Azaldılan məbləğ Birbank mobil tətbiqi vasitəsilə seçilmiş karta qaytarılır və komissiya həmin kartın tariflərinə uyğun tutulur.
- Depozitin artırılması:
– Minimum 10 AZN artırıla bilər;
– Artım prosesi də yalnız Birbank mobil tətbiqi ilə mümkündür;
– İstənilən kartdan və ya hesabdan artırılma zamanı komissiya həmin kartın və hesabın tariflərinə uyğun tutulur.

All operations related to a digital deposit can only be performed through the Birbank mobile application. It is not possible to open, increase, or decrease a deposit at the branch. All these operations are carried out online, using only Kapital Bank cards.
If you change your phone, you will not be able to reduce or close your deposit in the Birbank mobile application for a period of 3 business days. During this time, transactions are restricted.
If the maturity date of the deposit contract falls on a non-working day, the annual interest of the deposit will be paid on the last working day before the non-working day.
If the deposit amount is credited before the non-working day, the following rules apply:
• If the deposit amount is credited within 5 working days, the contract date is considered that day, and interest calculation starts the next working day;
• If the deposit amount is credited between 00:00 on the 5th day and 09:00 on Saturday, the funds are considered to have been received by the bank on Monday, and the interest calculation starts on Tuesday.
For Digital Deposits, the interest rates are as follows:
Up to 12% for national currency (AZN)
Up to 2.5% for foreign currency (USD)
According to the legislation, 100% compensation is provided, but the deposit amount must not exceed 100,000 AZN (one hundred thousand). This means that compensation is guaranteed for amounts up to 100,000 AZN.
- Monthly payments: If monthly interest payments are selected, the calculated interest will be transferred to the customer's current account each month.
- End of term payment: If the "End of term" option is selected, the interest for the corresponding period will be transferred to the customer's current account at the end of the deposit term.
You can place a Digital Deposit through the Birbank mobile app with a minimum amount of 1 AZN.
You can withdraw your deposit at any time. However, if the deposit is withdrawn before the due date:
For AZN (Azerbaijani manat) deposits, interest will be paid at an annual rate of 1%;
For USD (US Dollar) deposits, no interest will be paid;
If the deposit is withdrawn before 30 calendar days have passed or before the 1-month deposit contract term ends, no interest will be paid on AZN deposits.
Note: When the digital deposit is terminated, the funds will be credited to the selected card according to its current rate.
You can place a Digital Deposit only through a Kapital Bank card via the Birbank mobile application online.
• Deposit Decrease:
– Possible at any time;
– Minimum amount to decrease: 10 AZN (at least 10 AZN must remain in the deposit);
– The reduced amount is returned to the selected card via the Birbank mobile app, and a commission is charged according to the tariff of that card.