Kapital Bank-ın dəstəyi ilə növbəti “Yay Futbol Düşərgəsi” keçirilir
Kapital Bank Sumqayıt şəhərində 2014-cü ildən 7-12 yaşlı uşaqlar arasında keçirilən ənənəvi "Yay Futbol Düşərgəsi" layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Layihə 9 gün müddətində 3 qrup üzrə keçiriləcək. Layihə çərçivəsində Sumqayıt şəhərində və onun ətraflarında yerləşən 48 orta məktəb üzrə 100-dən artıq şagird iştirak edəcək.
Layihəni keçirməkdə əsas məqsəd, gənc və yeniyetmə şagirdləri futbola cəlb etmək, onlar arasında bu idman növünün təbliği, futbolun kütləviliyinin artırılması və gəncləri sağlama həyata yönləndirməkdir.
Qeyd edək ki, layihə Kapital Bank-la yanaşı, Təhsil Nazirliyi, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, Sumqayıt Şəhər Təhsil Şöbəsi, Azərikimya İB və "Sumqayıt" Futbol Klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

A regular Summer Football Camp was held with the support of Kapital Bank
Kapital Bank is the official partner of Summer Football Camp project which has been held in Sumgayit since 2014 among children aged 7-12. The project was implemented in three groups during 9 days. More than 100 students from 48 schools of Sumgayit and its surroundings participated in the project.
The main objective of the project is to attract, develop and promote football, increase the mass character and popularization of this sport, as well as promote a healthy lifestyle among children, adolescents and youth.
It should be noted that the Ministry of Education, the Executive Power and the Department of Education of Sumgayit city, Azerkimya PA and Sumgayit Football Club were involved in the project together with Kapital Bank.