Kapital Bank-ın dəstəyi ilə növbəti “Yay Futbol Düşərgəsi” keçirilir
Kapital Bank Sumqayıt şəhərində 2014-cü ildən 7-12 yaşlı uşaqlar arasında keçirilən ənənəvi "Yay Futbol Düşərgəsi" layihəsinin rəsmi tərəfdaşıdır. Layihə 9 gün müddətində 3 qrup üzrə keçiriləcək. Layihə çərçivəsində Sumqayıt şəhərində və onun ətraflarında yerləşən 48 orta məktəb üzrə 100-dən artıq şagird iştirak edəcək.
Layihəni keçirməkdə əsas məqsəd, gənc və yeniyetmə şagirdləri futbola cəlb etmək, onlar arasında bu idman növünün təbliği, futbolun kütləviliyinin artırılması və gəncləri sağlama həyata yönləndirməkdir.
Qeyd edək ki, layihə Kapital Bank-la yanaşı, Təhsil Nazirliyi, Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, Sumqayıt Şəhər Təhsil Şöbəsi, Azərikimya İB və "Sumqayıt" Futbol Klubunun təşkilatçılığı ilə keçirilib.

При поддержке Kapital Bank проходит традиционный проект «Летний футбольный лагерь»
Kapital Bank является официальным партнером проекта «Летний футбольный лагерь», который проходит в городе Сумгаит с 2014 года, среди детей в возрасте 7-12 лет. Проект реализован в трех группах в течение 9 дней. В проекте принимают участие свыше 100 учащихся из 48 школ города Сумгаит и его окрестностей.
Основной целью проекта является привлечение, развитие и пропаганда футбола, увеличение массовости и популяризации этого вида спорта, а также пропаганда здорового образа жизни среди детей, подростков и молодежи.
Следует отметить что, совместно с Kapital Bank, в проекте так же участвуют Министерство Образования, Исполнительная Власть и Отдел Образования города Сумгаит, ПО «Азеркимья» и Футбольный Клуб «Сумгаит».