Kapital Bank-ın dəstəyi ilə yaşlı nəsil üçün maliyyə savadlılığının artırılması imkanları yaradılır
Kapital Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) strategiyası çərçivəsində yaşlı nəslin həyat keyfiyyətinin yüksəldilməsi, təqaüd dövrünün maraqlı və fəal keçməsi məqsədilə “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyinin “YAŞA” Mərkəzlərinə dəstək göstərməyə davam edir. Bankın dəstəyi ilə mərkəzdə təqaüdçülərin maliyyə savadlılığının artırılması istiqamətində müxtəlif layihələr həyata keçirilir.
Əməkdaşlıq çərçivəsində cari ilin iyul ayı ərzində Bakı, Mingəçevir və Şamaxı şəhərlərində yaşayan təqaüdçülər üçün bir sıra təlimlər və məşğələlər təşkil olunub. Bank əməkdaşlarının mentorluğu ilə keçirilən təlimlərdə 200-dən çox təqaüdçüyə   maliyyə, hüquq və informasiya təhlükəsizliyi mövzularında vacib bacarıqlar öyrədilib.
Qeyd edək ki, 2016-cı ildən etibarən “Üçüncü Bahar” İctimai Birliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən layihədə ötən dövr ərzində 45 000 nəfərdən çox  təqaüdçü müxtəlif təlimlərə cəlb olunub. Yaşlı nəslin cəmiyyətə daha fəal inteqrasiyasını təmin etmək məqsədi daşıyan layihə təqaüdçülərin yeni bacarıqlar əldə etmələrini, asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələrini və sosial fəaliyyətlərdə iştirak etmələrini təmin edən vacib platformadır. Mərkəzlərdə keçirilən yaradıcılıq fəaliyyətləri, maliyyə savadlılığı, kompüter və dil kursları, sağlam həyat tərzi təlimləri, idman və yoqa məşğələləri, eyni zamanda sosial sahibkarlıq sahəsindəki təlimlər yaşlı nəslin cəmiyyətə inteqrasiya edilməsində vacib əhəmiyyət daşıyır.
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 121 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün – https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün – https://kbl.az/prcrc.

Kapital Bank создает условия для повышения финансовой грамотности пожилого поколения
В рамках стратегии корпоративной социальной ответственности Kapital Bank продолжает поддерживать деятельность центров «YAŞA», созданных общественным объединением «Üçüncü Bahar» с целью повышения качества жизни пожилого поколения и обеспечения их активного участия в общественной жизни.
При поддержке Kapital Bank в центрах реализуются различные проекты, направленные на развитие финансовой грамотности пожилого поколения. В июле текущего года для жителей Баку, Мингечевира и Шамахы были организованы обучающие тренинги и практические занятия. Более 200 участников проекта освоили важные знания и навыки в области финансов, права и информационной безопасности. Обучение проходило при поддержке и наставничестве сотрудников банка.
Следует отметить, что начиная с 2016 года, с момента начала сотрудничества с общественным объединением «Üçüncü Bahar», в рамках проекта образовательные инициативы охватили свыше 45000 представителей старшего поколения.
Проект имеет важное социальное значение, так как способствует более активной интеграции пожилого поколения в общество, помогает им осваивать новые навыки, проводить досуг с пользой и участвовать в социальных инициативах.
Центры «YAŞA» стали местом для творческих занятий, курсов по финансовой грамотности, компьютерной и языковой подготовки, а также для тренингов по здоровому образу жизни, спортивных и йога-занятий. Кроме того, особое внимание уделяется обучению в сфере социального предпринимательства, что открывает для пожилых людей новые возможности для самореализации и участия в общественной жизни.
Kapital Bank – первый банк страны, входит в состав PASHA Holding и обладает крупнейшей сетью обслуживания в Азербайджане: 121 филиал и 52 отделения по всей стране. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az, страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для оформления заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk. Для заказа карты Birbank: https://kbl.az/prcrc