Birbank Biznes-dən xanım sahibkarlar üçün daha bir fürsət: “She’s Next” təşəbbüsünə qoşulun 15 000 AZN qazanmaq şansına sahib olun
Sahibkarlar üçün biznes və bankçılıq xidmətlərində bazar liderlərindən olan Birbank Biznes rəqəmsal ödənişlərdə dünya lideri olan Visa şirkəti ilə birgə qadın sahibkarlığının inkişafına yönələn “She’s Next” qlobal təşəbbüsünün üçüncü dalğasına start verir.
16 may 2025-ci il tarixindən etibarən başlanan layihə çərçivəsində xanım sahibkarlar üçün “Uğur hekayəni yarat” təhsil və müsabiqə proqramı keçiriləcək. Proqram 2 kateqoriya üzrə baş tutacaq.
Kiçik və Orta bizneslər: Bu kateqoriyada iştirak üçün illik dövriyyəsi 200 000 manatdan az olmayan sahibkar xanımlar müraciət edə bilərlər.
Mikro bizneslər: Bu kateqoriyada iştirak üçün illik dövriyyəsi 200 000 manatadək olan sahibkar xanımlar müraciət edə bilərlər.
Mükafat fondu 60 000 manat olan müsabiqə çərçivəsində iştirakçılar münsifələr heyətinə bizneslərinin inkişaf planını təqdim etməlidirlər. Bundan öncə onlar proqramın 4 əsas mərhələsini tamamlamalıdırlar. Belə ki, ilk onlayn tədris mərhələsində iştirakçılar bazar araşdırması, marketinq və satış, biznes fəaliyyətinin hüquqi aspektləri, strateji planlama və digər mövzular üzrə video mühazirələrdən yararlana biləcəklər. Mühazirələr 21 may 2025-ci il tarixindən etibarən “She’s Next” rəqəmsal platformasında yerləşdiriləcək.
Mühazirələri dinləyib test mərhələsini uğurla tamamlayan iştirakçılar 13 iyun 2025-ci il tarixinədək müsabiqə mərhələsi üçün ərizə verə bilərlər. Bu mərhələdə iştirakçının motivasiya məktubu və biznesinə dair video təqdimat göndərməsi mütləqdir. 2-ci mərhələnin dəyərləndirməsinin ardından 10 finalçı mentorluq sessiyalarına qoşulmaq şansı əldə edəcək. Bu mərhələdə Azərbaycanın aparıcı biznes ekspertləri mentor qismində finalçılarla fərdi sessiyalar keçirəcəklər.
Final mərhələsi isə 11 iyul 2025-ci il tarixində Bakıda baş tutacaq. Son mərhələdə finalçılar öz layihələrini peşəkar münsiflər heyətinə təqdim edəcəklər. Hər kateqoriyada 3 qalib biznesinin inkişafı üçün pul mükafatı əldə edəcək. Üçüncü yerin sahibi 5000 manata, ikinci yerin sahibi 10 000 manata, layihənin birincisi isə əsas mükafata 15 000 manata sahib olacaq.
Qeyd edək ki, müsabiqədə iştirak üçün 10 iyun 2025-ci il tarixinədək proqramın saytından ərizə ilə müraciət etmək lazımdır.
Sahibkarlığın inkişafına önəm verən Birbank Biznes Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olaraq həm sahibkarların, həm də onların bizneslərinin inkişafına dəstək olur, biznes sahiblərinə innovativ və rahat məhsullar təqdim edir. Aşağı faizli mikro və biznes kreditləri, zaminsiz maliyyələşmə imkanları, POS terminallar, sürətli ödəniş sistemləri və digər rəqəmsal xidmətlər bu imkanlara daxildir. Bank üçün prioritet istiqamətlərdən biri rəqəmsal xidmətlərin, xüsusilə də mobil bankçılığın inkişafıdır. Azərbaycanda mikrokreditlərin tam onlayn verilməsini də ilk dəfə Birbank Biznes həyata keçirib. Biznes kartları vasitəsilə sahibkarlar bütün biznes xərclərini asanlıqla və nağdsız şəkildə həyata keçirə bilirlər. Eyni zamanda 300 000 AZN-dək rəqəmsal ani kredit, sürətli və funksional onlayn bankçılıq, eləcə də lizinq və zəmanət məhsulları ilə müştərilərin maliyyə ehtiyacları operativ şəkildə qarşılanır.
Qeyd edək ki, son iki ildə Birbank Biznes-in onlayn kanalları vasitəsilə bankın müştərisi olan qadın sahibkarların sayı 1.5 dəfə artıb. Eyni zamanda, qadın sahibkarlara verilən mikro kreditlərin ümumi məbləği 5 dəfə çoxalıb. Bütün bunlar qadınların biznesə olan marağının və onların maliyyə əlçatanlığına çıxış imkanlarının genişləndiyini göstərir. Ətraflı məlumat üçün: https://birbank.business/

Очередная возможность от Birbank Biznes для женщин-предпринимателей: Присоединяйтесь к инициативе She’s Next и получите шанс выиграть 15 000 AZN
Birbank Biznes – один из лидеров на рынке бизнес и банковских услуг для предпринимателей – в сотрудничестве с Visa, мировым лидером в сфере цифровых платежей, запускает третью волну глобальной инициативы She’s Next, направленной на развитие женского предпринимательства.
С 16 мая 2025 года в рамках проекта для женщин-предпринимателей стартует образовательная и конкурсная программа под названием “Создай свою историю успеха”. Программа будет проводиться в двух категориях:
Малый и средний бизнес – участие могут принять предпринимательницы с годовым оборотом не менее 200 000 AZN;
Микробизнес – участие доступно для предпринимательниц с годовым оборотом до 200 000 AZN.
В рамках конкурса с призовым фондом в 60 000 AZN участницы должны будут представить жюри свой план развития бизнеса. Перед этим необходимо пройти 4 ключевых этапа программы.
На первом, онлайн-этапе, участницы смогут прослушать видеолекции на темы: исследование рынка, маркетинг и продажи, правовые аспекты ведения бизнеса, стратегическое планирование и другие. Лекции станут доступны с 21 мая 2025 года на цифровой платформе She’s Next.
После успешного прохождения тестирования на основе этих лекций, участницы смогут подать заявку на участие в конкурсе до 13 июня 2025-го года. Заявка обязательно должна включать мотивационное письмо и видеопрезентацию о своём бизнесе. По итогам оценки второго этапа 10 финалисток получат возможность пройти индивидуальные менторские сессии с ведущими бизнес-экспертами Азербайджана.
Финал конкурса состоится 11 июля 2025 года в Баку. В этот день финалистки представят свои проекты на рассмотрение профессионального жюри. По итогам финала в каждой категории будут определены три победительницы. Они получат денежные призы на развитие бизнеса: 15 000 AZN за первое место, 10 000 AZN за второе и 5 000 AZN за третье.
Напоминаем, что для участия в конкурсе необходимо подать заявку на сайте программы до 10 июня 2025 года.
Birbank Biznes, бренд Kapital Bank, активно способствует развитию предпринимательства, предоставляя удобные и инновационные продукты как для предпринимателей, так и для их бизнесов. Среди предлагаемых услуг – микрокредиты и бизнескредиты под низкий процент, финансирование без поручителей, POS терминалы, быстрые платёжные системы и другие цифровые решения.
Одним из приоритетов банка является развитие цифровых сервисов, особенно мобильного банкинга. Именно Birbank Biznes впервые в Азербайджане реализовал полностью онлайн-выдачу микрокредитов. С помощью бизнес-карт предприниматели могут удобно и безналично покрывать все бизнес-расходы. Также доступны мгновенные цифровые кредиты до 300 000 AZN, эффективный онлайн-банкинг, а также услуги лизинга и гарантийной поддержки.
Отметим, что за последние два года число женщин-предпринитателей, ставшими клиентами банка через онлайн каналы Birbank Biznes, увеличилось в 1,5 раза. А общий объём микрокредитов, выданных женщинам, вырос в 5 раз.
Эти показатели свидетельствуют о растущем интересе женщин к бизнесу и расширении их доступа к финансовым ресурсам. Подробности по ссылке: https://birbank.business.