Birbank Biznes-in dəstəyi ilə keçirilən She’s Next təşəbbüsünün qalibləri müəyyənləşdi
Qadın sahibkarlığının inkişafına yönələn She’s Next Empowered by Visa” qlobal təşəbbüsünün Azərbaycanda həyata keçirilən üçüncü dalğası yekunlaşdı. Layihə sahibkarlar üçün biznes və bankçılıq xidmətlərində bazar liderlərindən olan Birbank Biznes rəqəmsal ödənişlərdə dünya lideri olan Visa şirkətinin birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilib.
16 may 2025-ci il tarixindən etibarən başlanan 3 aya yaxın davam edən layihə çərçivəsində xanım sahibkarlar üçün “Uğur hekayəni yarat” təhsil və müsabiqə proqramı keçirilib. Proqram 2 kateqoriya üzrə baş tutub. Kiçik və Orta bizneslər və Mikro biznesləri əhatə edən kateqoriyada iştirak üçün 400-dən çox xanım sahibkar müraciət edib.
Bütün iştirakçılar She’s Next platformasında ödənişsiz onlayn mühazirə kursları keçmək imkanı əldə ediblər. Daha sonra layihənin şərtlərini uğurla tamamlayan – iştirakçı təcrübəli mentorların dəstəyi ilə final mərhələsinə hazırlanıb. Proqramın finalı 11 iyul 2025-ci ildə Bakıda keçirilib. Tədbir zamanı finalçılar layihələrini peşəkar münsiflər heyətinə təqdim ediblər. Təqdimatların nəticələrinə əsasən, hər iki kateqoriyada 3 nominasiya üzrə qalib ələn iştirakçılara bizneslərinin inkişafı üçün pul mükafatları təqdim edilib. Kiçik və Orta Bizneslər kateqoriyasında 3-cü yerin və 5000 manatın sahibi topdan və pərakəndə kosmetika, eləcə də məişət kimyası satışı ilə məşğul olan Cəmilə Quliyeva olub. “Bellabaci” kosmetika distribütor şirkətinin təsisçisi Gülarə Cumayeva isə 2-ci yerə və 10 000 manat mükafata layiq görülüb. 15 000 manat pul mükafatına və kateqoriyanın qalibi adına “Coffee 9bar” və “Street 9bar” biznesi ilə  Türkan Eyyubova layiq görülüb.
Mikro Bizneslər kateqoriyası da sahibkar xanımların qalibiyyət uğrunda mübarizəsi ilə yadda qalıb. Qidalanma pozğunluğu mövzusunda təlimçi və məsləhətçi Şəlalə İbrahimova 5000 manatı qazanaraq layihənin 3-cü pilləsində qərar tutub. 2-ci yerə, həmçinin 10 000 manat pul mükafatına 2-6 yaş uşaqlar üçün inkişaf və təhsil proqramları üzrə ixtisaslaşmış təlim mərkəzinin təsisçisi Nigar Cəbiyeva sahib olub. Kateqoriyanın əsas mükafatını, yəni 15 000 manatı və qalib adını soyuq presləmə üsulu ilə təbii sabun istehsalı biznesinin, “Le miracle d'Asunta”-nın təsisçisi Asunta Adıgözəlova qazanıb.
Tədbirdə həmçinin Visa və Birbank Biznes Azərbaycanda ilk birgə ko-brend biznes kartı olan She's Next kartının istifadəyə verildiyi elan edilib. Sahibkar xanımlar üçün nəzərdə tutulan kart öz sahibinə bir-birindən maraqlı və faydalı imtiyazlar təqdim edir.
Sahibkarlığın inkişafına önəm verən Birbank Biznes Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olaraq həm sahibkarların, həm də onların bizneslərinin inkişafına dəstək olur, biznes sahiblərinə innovativ və rahat məhsullar təqdim edir. Birbank Biznes müştərilərində suallar yaranarsa, onlara istənilən vaxt canlı çat vasitəsilə də dəstək göstərilir. Sahibkarlara vaxta qənaət etmək imkanı verən Birbank Biznes sistemi haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.business/ saytına keçid edin və ya 896 məlumat mərkəzinə zəng edin.

Определены победительницы инициативы She’s Next при поддержке Birbank Biznes
В Азербайджане завершился третий этап глобальной инициативы «She’s Next Empowered by Visa», направленной на развитие женского предпринимательства. Проект реализован в партнерстве Birbank Biznes, одного из лидеров рынка банковских и бизнес услуг, и компании Visa, мирового лидера в сфере цифровых платежей.
В рамках проекта, который был запущен 16 мая 2025 года и продолжался около трех месяцев, для женщин-предпринимательниц была организована обучающая и конкурсная программа под названием «Создай свою историю успеха». Программа проходила в двух категориях: «Малый и средний бизнес» и «Микробизнес». Всего в проект подали заявки более 400 предпринимательниц.
Все участницы получили возможность бесплатно пройти онлайн-курсы на платформе She’s Next. Те, кто успешно выполнил условия конкурса, получили поддуржку опытных менторов на этапе подготовки к финалу. Финал программы состоялся 11 июля 2025 года в Баку. В ходе мероприятия финалистки представили свои проекты профессиональному жюри. По результатам презентаций были определены победительницы в каждой из двух категорий, которые получили денежные призы на развитие их бизнеса.
В категории «Малый и средний бизнес» третье место и приз в размере 5000 манатов завоевала Джамиля Гулиева, занимающаяся оптовой и розничной продажей косметики и бытовой химии. Второе место и 10 000 манатов получила основательница дистрибьюторской компании «Bellabaci» Гюляра Джумаева. Победительницей категории стала Тюркан Эйюбова, которая владеет «Coffee 9bar» и «Street 9bar», она получила главный приз в размере 15 000 манатов.
В категории «Микробизнес» третье место и 5000 манатов выиграла Шелале Ибрагимова, тренер и консультант по вопросам пищевых расстройств. Второе место и 10 000 манатов получила Нигяр Джабиева, основательница учебного центра, специализирующегося на развивающих программах для детей 2–6 лет. Главный приз в этой категории в размере 15 000 манатов и звание победительницы завоевала Асунта Адыгёзалова, основательница бизнеса по производству натурального мыла методом холодного отжима под брендом «Le miracle d'Asunta».
В рамках мероприятия также было объявлено о запуске первой совместной ко-брендовой бизнес-карты в Азербайджане от Visa и Birbank Biznes – She’s Next. Эта карта, предназначенная для предпринимательниц, предоставляет своим владелицам ряд интересных и полезных привилегий.