Birbank Biznes-in dəstəyi ilə keçirilən She’s Next təşəbbüsünün qalibləri müəyyənləşdi
Qadın sahibkarlığının inkişafına yönələn She’s Next Empowered by Visa” qlobal təşəbbüsünün Azərbaycanda həyata keçirilən üçüncü dalğası yekunlaşdı. Layihə sahibkarlar üçün biznes və bankçılıq xidmətlərində bazar liderlərindən olan Birbank Biznes rəqəmsal ödənişlərdə dünya lideri olan Visa şirkətinin birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilib.
16 may 2025-ci il tarixindən etibarən başlanan 3 aya yaxın davam edən layihə çərçivəsində xanım sahibkarlar üçün “Uğur hekayəni yarat” təhsil və müsabiqə proqramı keçirilib. Proqram 2 kateqoriya üzrə baş tutub. Kiçik və Orta bizneslər və Mikro biznesləri əhatə edən kateqoriyada iştirak üçün 400-dən çox xanım sahibkar müraciət edib.
Bütün iştirakçılar She’s Next platformasında ödənişsiz onlayn mühazirə kursları keçmək imkanı əldə ediblər. Daha sonra layihənin şərtlərini uğurla tamamlayan – iştirakçı təcrübəli mentorların dəstəyi ilə final mərhələsinə hazırlanıb. Proqramın finalı 11 iyul 2025-ci ildə Bakıda keçirilib. Tədbir zamanı finalçılar layihələrini peşəkar münsiflər heyətinə təqdim ediblər. Təqdimatların nəticələrinə əsasən, hər iki kateqoriyada 3 nominasiya üzrə qalib ələn iştirakçılara bizneslərinin inkişafı üçün pul mükafatları təqdim edilib. Kiçik və Orta Bizneslər kateqoriyasında 3-cü yerin və 5000 manatın sahibi topdan və pərakəndə kosmetika, eləcə də məişət kimyası satışı ilə məşğul olan Cəmilə Quliyeva olub. “Bellabaci” kosmetika distribütor şirkətinin təsisçisi Gülarə Cumayeva isə 2-ci yerə və 10 000 manat mükafata layiq görülüb. 15 000 manat pul mükafatına və kateqoriyanın qalibi adına “Coffee 9bar” və “Street 9bar” biznesi ilə  Türkan Eyyubova layiq görülüb.
Mikro Bizneslər kateqoriyası da sahibkar xanımların qalibiyyət uğrunda mübarizəsi ilə yadda qalıb. Qidalanma pozğunluğu mövzusunda təlimçi və məsləhətçi Şəlalə İbrahimova 5000 manatı qazanaraq layihənin 3-cü pilləsində qərar tutub. 2-ci yerə, həmçinin 10 000 manat pul mükafatına 2-6 yaş uşaqlar üçün inkişaf və təhsil proqramları üzrə ixtisaslaşmış təlim mərkəzinin təsisçisi Nigar Cəbiyeva sahib olub. Kateqoriyanın əsas mükafatını, yəni 15 000 manatı və qalib adını soyuq presləmə üsulu ilə təbii sabun istehsalı biznesinin, “Le miracle d'Asunta”-nın təsisçisi Asunta Adıgözəlova qazanıb.
Tədbirdə həmçinin Visa və Birbank Biznes Azərbaycanda ilk birgə ko-brend biznes kartı olan She's Next kartının istifadəyə verildiyi elan edilib. Sahibkar xanımlar üçün nəzərdə tutulan kart öz sahibinə bir-birindən maraqlı və faydalı imtiyazlar təqdim edir.
Sahibkarlığın inkişafına önəm verən Birbank Biznes Kapital Bank-ın əmtəə nişanı olaraq həm sahibkarların, həm də onların bizneslərinin inkişafına dəstək olur, biznes sahiblərinə innovativ və rahat məhsullar təqdim edir. Birbank Biznes müştərilərində suallar yaranarsa, onlara istənilən vaxt canlı çat vasitəsilə də dəstək göstərilir. Sahibkarlara vaxta qənaət etmək imkanı verən Birbank Biznes sistemi haqqında ətraflı məlumat üçün https://birbank.business/ saytına keçid edin və ya 896 məlumat mərkəzinə zəng edin.

Winners of the She’s Next initiative supported by Birbank Biznes announced
The third wave of the global initiative “She’s Next Empowered by Visa,” aimed at supporting the development of women’s entrepreneurship, has concluded in Azerbaijan. The project was carried out through a partnership between Birbank Biznes, one of the market leaders in banking and business services, and Visa, a world leader in digital payments.
The project, which began on May 16, 2025, and lasted nearly three months, featured an educational and competition program called “Create Your Success Story” for women entrepreneurs. The program was held in two categories: Small and Medium Businesses and Micro Businesses. Over 400 women entrepreneurs applied to participate.
All participants were given free access to online courses on the She’s Next platform. Those who successfully completed the program’s requirements were supported by experienced mentors to prepare for the final stage. The program’s final event took place on July 11, 2025, in Baku. During the event, finalists presented their projects to a professional jury. Based on the presentations, winners were selected in three nominations within each category and awarded cash prizes to support the development of their businesses.
In the Small and Medium Business category, the third place and a prize of 5,000 manat were awarded to Jamila Guliyeva, who is engaged in wholesale and retail sales of cosmetics and household chemicals. The second place and 10,000 manat prize went to Gulara Jumayeva, founder of the cosmetics distributor company Bellabaci. The winner of the category was Turkan Eyyubova with her businesses Coffee 9bar and Street 9bar, receiving the grand prize of 15,000 manat.
The Micro Business category was also marked by strong competition among women entrepreneurs. Third place and 5,000 manat were won by Shelale Ibrahimova, a trainer and consultant on eating disorders. Second place and 10,000 manat were awarded to Nigar Jabiyeva, founder of a training center specializing in development programs for children aged 2 to 6 years. The grand prize of 15,000 manat and the winner’s title in this category were received by Asunta Adigozalova, founder of a natural soap production business using cold pressing technology under the brand “Le miracle d'Asunta”.
During the event, the launch of the first co-branded business card in Azerbaijan by Visa and Birbank Biznes, the She’s Next card, was also announced. Designed specifically for women entrepreneurs, the card offers its holders a range of interesting and valuable benefits.