“Risk sahəsi üzrə şəbəkələşmə” tədbiri həyata keçirildi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə risk mütəxəssisləri üçün “Risk sahəsi üzrə şəbəkələşmə” tədbiri həyata keçirildi. Tədbir Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə baş tutdu. Seminarın təşkil olunmasında məqsəd ölkəmizdə risk sahəsində çalışan mütəxəssislər arasında şəbəkələşməni artırmaq, təcrübə mübadiləsini həyata keçirmək və risk sahəsində beynəlxlaq təcrübə ilə tanış olmaq idi.
50-dən çox iştirakçının qoşulduğu seminarda beynəlxalq spiker qismində ING Bank Hollandiyanın Validasiya şöbəsinin rəhbəri Özgür Çetiner iştirak etdi. ABŞ, Almaniya, Türkiyə, Kanada kimi ölkələrdə risk modelləri ilə bağlı 20 ildən çox təcrübəyə sahib olan Özgür Çetiner “Maşın öyrənilməsi (“Machine learning”) modelərinin pərakəndə kreditləşmə üzrə tətbiqi”, eləcə də “Texnoloji yeniliklər və maşın öyrənilməsi modellərindən istifadə etməklə kreditlərin idarə edilməsi” mövzusunda təcrübələrini bölüşdü.
Seminarın digər eksperti isə Kapital Bank-ın Kredit Riskləri Ekspert Mərkəzinin lideri Nihad Hüseynzadə idi. Bank sekorunda 10 ilə yaxın təcrübəyə sahib Nihad Hüseynzadə iştirakçılarla “Yeni texnologiyalardan və kredit risk modellərindən istifadə edilməklə kredit risklərinin idarə edilməsi”, “Agile mühitdə kredit risklərinin idarə edilməsi” mövzusunda biliklərini bölüşdü.
Mütəmadi olaraq “Yeni texnologiyaların tətbiqi”, “Data analizin gücü ilə müştəri təcrübəsinin idarə edilməsi”, “Verilənlər bazasının idarə edilməsi”, “Yüksək dayanıqlı məlumat bazalarının idarə edilməsi” kimi mövzularda seminar və tədbirlər həyata keçirən Kapital Bank-ın məqsədi bu kimi layihələrlə müasir texnologiyaların tətbiqi və rəqəmsal sahədə çalışan şəxsləri bir araya gətirmək, onlar arasında təcrübə mübadiləsi və şəbəkələşməni artırmaqdır.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 49 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

Networking Event in the Field of Risk Management Successfully Executed
With the support of Kapital Bank, “The Networking Event in the Field of Risk Management” brought together risk experts. The event, organized by the Azerbaijan Banks Association, aimed to enhance networking among professionals in the field of risk, facilitate the exchange of experiences, and provide an opportunity for cross-industry exposure to risk expertise in our country.
At the seminar, which saw the participation of more than 50 attendees, Özgür Çetiner, the head of the Validation Department at ING Bank in the Netherlands, participated as an international speaker. With over 20 years of experience in risk modeling in countries such as the United States, Germany, Turkey, and Canada, Özgür Çetiner shared his expertise on the implementation of machine learning models in retail credit and the management of credits using technological innovations and machine learning models.
Another expert at the seminar was Nihad Huseynzade, the leader of Kapital Bank's Credit Risks Expert Center. With nearly 10 years of experience in the banking sector, NihadHuseynzade shared his knowledge on managing credit risks using new technologies and credit risk models, as well as on agile management of credit risks.
Kapital Bank consistently organizes seminars and events on topics such as “The implementation of new technologies”, “Managing Customer Experience Using Data Analytics, “Database management”, and “Management of highly stable databases”. The goal is to bring together individuals working in the digital field through projects like these, fostering the application of modern technologies and increasing experience exchange and networking in the digital domain."