Şəhid övladları üçün həyata keçirilən “Onlar bizə əmanətdir” layihəsi davam edir
Xeyirxah əməllərlə vətəndaşlarımızın yanında olan, minlərlə insana maddi və mənəvi dəstək göstərən Qırmızı Ürəklər Fondunun təşəbbüsü ilə “Onlar bizə əmanətdir” layihəsi davam edir. Layihənin məqsədi Azərbaycanın bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhid övladlarına mənəvi dəstək göstərmək, onlara cəmiyyətin diqqət və qayğısını hiss etdirməkdir. 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il ərəfəsində həyata keçirilən layihə bu dəfə  “Kapital Bank”, “Bestcomp Group”, “PASHA Pay”, “PAŞA Sığorta”, “PASHA Investments”, “PAŞA Technology”, “PASHA Life” və “PAŞA Bank”ın dəstəyi ilə baş tutdu.
Layihə çərçivəsində “Azərpoçt”un dəstəyi ilə 16 yaşadək olan 1796 nəfər şəhid övladına bayram hədiyyələri təqdim ediləcək. Paytaxt Bakı ilə yanaşı, ölkənin regionlarını da əhatə edən layihədə fondun könüllüləri iştirak edir, siyahıların hazırlanmasında isə yerli icra hakimiyyəti orqanları dəstək olub.

Under the initiative of the Red Hearts Foundation, which is engaged in charitable activities and provides moral and financial support to thousands of our compatriots, “Onlar bizə əmanətdir” (We have to take care of the children of the fallen soldiers) project for the children of martyrs continues. The aim of the project is to make the children of our martyrs, who sacrificed their lives for our land, feel that our compatriots and the state will always stand by them. In the lead-up to the International Solidarity Day of Azerbaijanis and New Year celebrations, held a traditional event  with the support of "Kapital Bank," "Bestcomp Group," "PASHA Pay," "PASHA Sigorta," "PASHA Investments," "PASHA Technology," "PASHA Life," and "PASHA Bank."
During the event, 1,796 children under the age of 16, whose fathers died during the Second Karabakh War, will receive holiday gifts with the support of "Azərpoçt". Volunteers from the fund  take part in the event, which held both in Baku and in the regions of Azerbaijan and and it should be noted that the local executive authorities supported the preparation of the lists.