“Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü” proqramı yekunlaşdı: 23 tələbəyə təqaüd veriləcək
İctimai və sosial əhəmiyyətli mövzularda təşəbbüsləri ilə fərqlənən Qırmızı Ürəklər Fondunun elan etdiyi “Qırmızı Ürəklər Təhsil Təqaüdü” proqramı yekunlaşıb. Proqrama ümumilikdə 306 nəfər müraciət edib. Seçim prosesini keçən 69 namizəd müsahibə mərhələsinə dəvət edilib. Sonda bütün mərhələlərdən uğurla keçən 23 tələbə proqramın qalibi olub. Qalib tələbələr 2024-2025-ci tədris ili boyunca hər ay 200 AZN məbləğində təqaüd alacaqlar.
Qaliblərin seçimi zamanı ali təhsil müəssisələrində I kursda əyani bakalavriat təhsili alan, qəbul imtahanında 600-dən yuxarı bal toplayan, dərsdənkənar fəaliyyətləri və akademik göstəriciləri yüksək olan, sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid olan tələbələrə üstünlük verilib.
Qeyd edək ki, layihə çərçivəsində 2022-2023 tədris ilində 26, 2023-2024-cü tədris ilində isə 25 tələbə bu imkandan yararlanma şansı əldə edib. Cari ildə təqaüd proqramı Təhsilin İnkişafı Fondu və Qırmızı Ürəklər Fondu arasındakı əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində həyata keçirilir. Tələbələrə təqdim ediləcək təqaüd Birbank-la Fondun 2023-cü ildə start verdiyi “Onu oxut” ianə kampaniyası çərçivəsində toplanan vəsait hesabına təmin edilir. Gələcəyin istedadlı gənclərini dəstəkləmək üçün həyata keçirilən bu təşəbbüs təhsildə bərabər imkanların təmin edilməsinə töhfə verməyi hədəfləyir.
Qaliblərin siyahısı: http://bit.ly/4b23CuE
“Red Hearts” – Qırmızı Ürəklər Fondu 2019-cu ildə Kapital Bank-ın könüllü əməkdaşlarının təşəbbüsü ilə yaradılıb. 2020-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınan Fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. Fondun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün https://redhearts.az. saytına daxil olmaq kifayətdir.

«Образовательная стипендиальная программа Red Hearts» завершена: 23 студента получат стипендии
Фонд «Red Hearts», известным своими инициативами в социально значимых и общественных сферах, завершил программу «Образовательная стипендиальная программа Red Hearts». В рамках программы было подано 306 заявок. По итогам отбора 69 кандидатов прошли в следующий этап и были приглашены на собеседование. После успешного прохождения всех этапов 23 студента стали обладателями стипендии. В течение 2024-2025 учебного года они будут получать ежемесячную стипендию в размере 200 AZN.
При отборе победителей приоритет отдавался студентам, обучающимся на первом курсе очной формы бакалавриата в высших учебных заведениях, набравшим более 600 баллов на вступительных экзаменах, имеющим высокие академические показатели и активное участие во внеучебных мероприятиях, а также студентам из социально уязвимых слоев населения.
В рамках программы 26 студентов получили стипендию в 2022-2023 учебном году, а 25 студентов — в 2023-2024 учебном году. В этом году стипендиальная программа реализуется в рамках меморандума о сотрудничестве между Фондом развития образования и фондом «Red Hearts». Стипендии предоставляются за счет пожертвований, собранных в рамках кампании «Onu oxut» («Пожертвуй для образования»), запущенной фондом совместно с Birbank в 2023 году. Эта инициатива направлена на обеспечение равных возможностей в образовании путем поддержки талантливой молодежи.
Список победителей: http://bit.ly/4b23CuE
Следует отметить, что фонд «Red Hearts» был создан в 2019 году по инициативе сотрудников Kapital Bank. Фонд, зарегистрированный государством в 2020 году, служит формированию культуры благотворительности в нашей стране. Фонд активно участвует в решении таких актуальных и важных вопросов, как охрана окружающей среды, восстановление экологического баланса, образование, обучение и просвещение, принимая участие в различных социальных инициативах. Чтобы узнать больше о деятельности фонда и поддержать упомянутые сферы, сделав пожертвование, достаточно посетить сайт