Qırmızı Ürəklər Fondunun şəhid və qazi ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsi istiqamətində layihəsi davam edir
2024-05-29
Xəbər verdiyimiz kimi, Qırmızı Ürəklər Fondunun “Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində şəhid və qazi ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsi layihəsi həyata keçirilir. Layihənin davamı olaraq ötən gün Zaqatala rayonundan olan qazi ailəsi üçün tikilən fərdi yaşayış evi sahiblərinə təqdim edilib. 3 otaqdan ibarət tam təmirli fərdi yaşayış evində ailənin rahat yaşaması üçün hər cür şərait yaradılıb.
Evin açarlarının təqdim edilməsi mərasimində Qırmızı Ürəklər Fondunun nümayəndəsi Yusif Poladov da iştirak edib. O, çıxışı zamanı fondun bu istiqamətdə gördüyü işlərdən danışıb. “Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə sağlamlıq imkanlarını itirən vətəndaşların və şəhid ailələrinin sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm tədbirlər həyata keçirilir. Biz də Qırmızı Ürəklər Fondu olaraq dövlətin sosial sahədə həyata keçirdiyi bu uğurlu siyasətə hər zaman öz resurslarımız çərçivəsində dəstək olmağa çalışırıq. Fonda donorlar tərəfindən edilən ianələr fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun formada layihələrin həyata keçirilməsinə yönəldilir ki, bunlardan biri də məhz şəhid və qazi ailələrinin fərdi yaşayış evləri ilə təmin edilməsidir”.
Qeyd edək ki, “Tarix Yazan Qəhrəmanlarımız” layihəsi çərçivəsində donorlar tərəfindən fonda edilən ianələr hesabına 2024-cü ildə 4 fərdi yaşayış evi tikilərək şəhid və qazi ailələrinə təhvil verilib. İl sonuna qədər daha 7 evin təhvil verilməsi planlaşdırılır. Xatırladaq ki, 2023-cü il ərzində fond tərəfindən Kürdəmir, Masallı, Qusar, Salyan, Zaqatala rayonundan olan 9 şəhid ailəsi fərdi yaşayış evi ilə təmin edilib.

The Red Hearts Foundation’s project to provide individual housing for the families of martyrs and veterans continues.
As we have reported, under the Red Hearts Foundation's “Our History-Making Heroes” project, the families of martyrs and veterans were being provided with full equipped houses. As part of this ongoing project, a newly built individual house was handed over to a veteran's family from the Zagatala district yesterday. The fully renovated house, consisting of three rooms, is equipped with all necessary conditions for the family's comfortable living.
Yusif Poladov, a representative of the Red Hearts Foundation, attended the ceremony where the house keys were handed over. In his speech, he discussed the foundation’s efforts in this area. “Important measures are being taken to strengthen the social protection of citizens who have lost their health in the battles for the territorial integrity of Azerbaijan and the families of martyrs. As the Red Hearts Foundation, we always strive to support the successful social policies implemented by the state with our resources. Donations made to the foundation by donors are directed towards projects in line with our activity areas, one of which is providing individual housing for the families of martyrs and veterans."
It should be noted that under the “Our History-Making Heroes” project, four individual houses have been built and handed over to the families of martyrs and veterans in 2024, financed by donations made to the foundation. By the end of the year, the handover of seven more houses is planned. In 2023, the foundation provided individual housing for nine martyr families from the districts of Kurdamir, Masalli, Gusar, Salyan, and Zagatala.