Növbəti “Sıfır Tullantı” həmrəylik marafonu Kür çayının sahilində keçirildi
Qırmızı Ürəklər Fondunun Kapital Bank-ın 150 illik yubileyi münasibətilə başlatdığı “Sıfır Tullantı” marafonu davam edir. İnsanlarda ətraf mühitin mühafizəsinə qarşı həssaslığı artırmağı və təbiəti qorumağı hədəfləyən layihə bu dəfə Yevlax rayonunun Varvara kəndində Kür çayının sahilində həyata keçirilib. Marafonda bankın “Mərkəzi Aran” iqtisadi rayonunu əhatə edən filial şəbəkəsindən 50-dən çox könüllü  iştirak edib.
Tədbir zamanı ərazi 753 kq plastik və zərərli tullantılardan təmizlənib. Marafon çərçivəsində fikirlərini bildirən Qırmızı Ürəklər Fondunun vitse-prezidenti Nihad Salmanlı bu göstəricilərin ətraf mühitin qorunması və təmizliyinə dəyərli töhfə olduğunu qeyd edib. “Təbiətin mühafizəsi Fond olaraq bizim əsas istiqamətlərimizdən biridir. Bu yolda bizə dəstək olan bütün könüllülərimizə minnətdaram. Biz gələcək nəsillərimizə daha sağlam bir dünya miras qoymaq üçün toplanmışıq. Bunun üçün insanların məlumatlı olmaları, şəxsi məsuliyyətlərini dərk etmələri, təbiəti qorumağa elə öz ətraflarından başlamaları yetərlidir.

The next “Zero Waste” solidarity marathon was held on the riverside of the Kura River
The Red Hearts Foundation continues its “Zero Waste” marathon started in celebration of Kapital Bank’s 150th anniversary. Aimed at raising awareness about environmental protection and preserving nature, this project was carried out this time on the banks of the Kura River in the village of Varvara, Yevlakh district. More than 50 volunteers from the bank’s branch network, covering the “Central Aran” economic region, participated in the marathon.
During the marathon, the area was cleaned of 753 kg of plastic and harmful waste. Speaking within the marathon's framework, Vice President of the Red Hearts Foundation, Nihad Salmanli, emphasized that these efforts are a valuable contribution to environmental protection and cleanliness. “Protecting nature is one of our main directions as a Foundation. I am grateful to all our volunteers who support us on this path. We are gathered here to leave a healthier world for future generations. For this, it is sufficient for people to be informed, understand their personal responsibilities, and start protecting nature from their surroundings.”