İqtisadiyyat Nazirliyində ”Vergi Xidməti – 25: Davamlı inkişaf və effektiv transformasiya” mövzusunda Forum keçirilib. Tədbirdə dövlət qurumlarının rəhbərləri, sahibkarlar və ekspertlər iştirak edib, ölkənin vergi siyasətində əldə olunan uğurlar və gələcək hədəflər müzakirə olunub. Forum çərçivəsində müxtəlif nominasiyalar üzrə fərqlənən vergi ödəyicilərinə sertifikatlar təqdim edilib. Kapital Bank “Qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusu” nominasiyasında sertifikata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, forum İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun çıxışı ilə açılıb. Nazir vergi sisteminin ölkə iqtisadiyyatındakı rolunu vurğulayaraq, onun təkcə fiskal orqan deyil, həm də biznes mühitinin inkişafına, şəffaflığın artırılmasına və sahibkarlarla səmərəli tərəfdaşlıq münasibətlərinin qurulmasına xidmət edən bir institut olduğunu bildirib. Forum çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Forum iştirakçılarına ünvanladığı məktub da səsləndirilib.
Ölkənin aparıcı maliyyə institutlarından biri olan Kapital Bank uzun illərdir qeyri-neft sektorunun inkişafına dəstək verir və sahibkarların maliyyə resurslarına çıxışını asanlaşdıran layihələr həyata keçirir. Bankın vergi öhdəliklərinin icrasında fəallığı və iqtisadi şəffaflığın gücləndirilməsinə verdiyi töhfə bu sertifikatla qiymətləndirilib.
Tədbirdə çıxış edən rəsmilər vergi inzibatçılığının təkmilləşdirilməsi, biznes mühitinin şəffaflaşdırılması və sahibkarlığın dəstəklənməsi istiqamətində aparılan islahatların ölkə iqtisadiyyatına verdiyi müsbət təsiri vurğulayıblar. Kapital Bankın da qeyri-neft sektorunda vergi öhdəliklərini yüksək səviyyədə yerinə yetirməsi bu siyasətin uğurlu nəticələrindən biri kimi qeyd olunub.
Kapital Bank Azərbaycan Əmanət Bankının varisi kimi 151 ildir ki, uğurla fəaliyyət göstərir. Hazırda Kapital Bank Azərbaycanda ən böyük xidmət şəbəkəsinə malik maliyyə qurumudur. Universal bank olan Kapital Bank 5 milyondan çox fiziki və 22 mindən artıq hüquqi şəxsə xidmət göstərir. Eyni zamanda, Kapital Bank dövlətin həyata keçirdiyi bir sıra sosial proqramlarda yaxından iştirak edir və real sektorun inkişafı üzrə bir sıra proqramları həyata keçirir. Ətraflı məlumat üçün: https://kapitalbank.az

Kapital Bank recognized as the top taxpayer in the non-oil sector
A forum titled “Tax Service - 25: Sustainable Development and Effective Transformation” was held at the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan. The event was attended by heads of government agencies, entrepreneurs and experts, and discussed the successes and future goals of the country’s tax policy. Within the framework of the forum, certificates were presented to taxpayers who distinguished themselves in various nominations. Kapital Bank was awarded a certificate in the nomination “Tax record holder in the non-oil sector.”
It should be noted that the forum was opened by the Minister of Economy Mikayil Jabbarov. The Minister emphasized the role of the tax system in the country’s economy, noting that it is not only a fiscal body, but also an institution that contributes to the development of the business environment, increasing transparency and building effective partnerships with entrepreneurs. Within the framework of the forum, a letter from the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, to the forum participants was also read out.
Kapital Bank, one of the leading financial institutions in the country, has been supporting the development of the non-oil sector for many years and implements projects that facilitate access to financial resources for entrepreneurs. The bank’s activity in fulfilling tax obligations and its contribution to strengthening economic transparency were recognized with this certificate.
Officials speaking at the event emphasized the positive impact of the reforms carried out in the direction of improving tax administration, increasing transparency of the business environment and supporting entrepreneurship on the country’s economy. The high level of fulfillment of tax obligations by Kapital Bank in the non-oil sector was noted as one of the successful results of this policy.
Kapital Bank operates successfully as heir of Saving Bank of Azerbaijan for 150 years. Currently, Kapital Bank is a financial institution with the largest service network in Azerbaijan. Kapital Bank serves more than 5 million individuals and more than 22,000 legal entities. At the same time, Kapital Bank closely participates in a number of state- owned social projects and implements a number of development programs of real sector.
Kapital Bank operates successfully as heir of Saving Bank of Azerbaijan for 151 years. Currently, Kapital Bank is a financial institution with the largest service network in Azerbaijan. Kapital Bank serves more than 5 million individuals and more than 22,000 legal entities. At the same time, Kapital Bank closely participates in a number of state- owned social projects and implements a number of development programs of real sector. For more info: https://kapitalbank.az