İqtisadiyyat Nazirliyində ”Vergi Xidməti – 25: Davamlı inkişaf və effektiv transformasiya” mövzusunda Forum keçirilib. Tədbirdə dövlət qurumlarının rəhbərləri, sahibkarlar və ekspertlər iştirak edib, ölkənin vergi siyasətində əldə olunan uğurlar və gələcək hədəflər müzakirə olunub. Forum çərçivəsində müxtəlif nominasiyalar üzrə fərqlənən vergi ödəyicilərinə sertifikatlar təqdim edilib. Kapital Bank “Qeyri-neft sektoru üzrə vergi rekordçusu” nominasiyasında sertifikata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, forum İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarovun çıxışı ilə açılıb. Nazir vergi sisteminin ölkə iqtisadiyyatındakı rolunu vurğulayaraq, onun təkcə fiskal orqan deyil, həm də biznes mühitinin inkişafına, şəffaflığın artırılmasına və sahibkarlarla səmərəli tərəfdaşlıq münasibətlərinin qurulmasına xidmət edən bir institut olduğunu bildirib. Forum çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Forum iştirakçılarına ünvanladığı məktub da səsləndirilib.
Ölkənin aparıcı maliyyə institutlarından biri olan Kapital Bank uzun illərdir qeyri-neft sektorunun inkişafına dəstək verir və sahibkarların maliyyə resurslarına çıxışını asanlaşdıran layihələr həyata keçirir. Bankın vergi öhdəliklərinin icrasında fəallığı və iqtisadi şəffaflığın gücləndirilməsinə verdiyi töhfə bu sertifikatla qiymətləndirilib.
Tədbirdə çıxış edən rəsmilər vergi inzibatçılığının təkmilləşdirilməsi, biznes mühitinin şəffaflaşdırılması və sahibkarlığın dəstəklənməsi istiqamətində aparılan islahatların ölkə iqtisadiyyatına verdiyi müsbət təsiri vurğulayıblar. Kapital Bankın da qeyri-neft sektorunda vergi öhdəliklərini yüksək səviyyədə yerinə yetirməsi bu siyasətin uğurlu nəticələrindən biri kimi qeyd olunub.
Kapital Bank Azərbaycan Əmanət Bankının varisi kimi 151 ildir ki, uğurla fəaliyyət göstərir. Hazırda Kapital Bank Azərbaycanda ən böyük xidmət şəbəkəsinə malik maliyyə qurumudur. Universal bank olan Kapital Bank 5 milyondan çox fiziki və 22 mindən artıq hüquqi şəxsə xidmət göstərir. Eyni zamanda, Kapital Bank dövlətin həyata keçirdiyi bir sıra sosial proqramlarda yaxından iştirak edir və real sektorun inkişafı üzrə bir sıra proqramları həyata keçirir. Ətraflı məlumat üçün: https://kapitalbank.az

Kapital Bank признан лучшим налогоплательщиком в ненефтяном секторе
B Министерстве экономики состоялся форум «Налоговая служба - 25: Устойчивое развитие и эффективная трансформация». В мероприятии приняли участие руководители государственных структур, предприниматели и эксперты, которые обсудили достижения и будущие цели налоговой политики страны. В рамках форума состоялось награждение сертификатами налогоплательщиков, отличившихся в различных номинациях. Kapital Bank был удостоен сертификата в номинации «Рекордсмен по налогам в ненефтяном секторе».
Следует отметить, что форум был открыт министром экономики Микаилом Джаббаровым. В своем выступлении он подчеркнул роль налоговой системы в экономике страны, отметив, что это не только фискальный орган, но и институт, способствующий развитию бизнес-среды, повышению прозрачности и налаживанию эффективных партнерских отношений с предпринимателями. В рамках форума также было зачитано письмо Президента Азербайджанской Республики г-на Ильхама Алиева участникам форума.
Kapital Bank, один из ведущих финансовых институтов страны, на протяжении многих лет поддерживает развитие ненефтяного сектора и реализует проекты направленные на упрощение доступа предпринимателей к финансовым ресурсам. Деятельность банка по выполнению налоговых обязательств и вклад в укрепление экономической прозрачности были отмечены этим сертификатом.
Официальные лица, выступавшие на мероприятии, подчеркнули положительное влияние реформ, проводимых в направлении совершенствования налогового администрирования, повышения прозрачности бизнес-среды и поддержки предпринимательства, на экономику страны. Высокий уровень исполнения налоговых обязательств Kapital Bank в ненефтяном секторе был отмечен как одно из значимых достижений этой политики.
Kapital Bank, являясь преемником Азербайджанского Сберегательного Банка, успешно функционирует уже 151 год. В настоящее время Kapital Bank является крупнейшим финансовым учреждением Азербайджана по размеру сервисной сети. Будучи универсальным банком, он обслуживает более 5 миллионов физических лиц и свыше 22 тысяч юридических лиц. Кроме того, Kapital Bank активно участвует в реализации ряда социальных программ, проводимых государством, а также осуществляет проекты, направленные на развитие реального сектора экономики. Подробнее: https://kapitalbank.az