Kapital Bank 6 nominasiyada mükafatlandırıldı
Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə ənənəvi “Bankçılıq Mükafatları – 2024” ün qalibləri müəyyən olunub və Kapital Bank 6 nominasiyada mükafat qazanıb.
Kapital Bank 2024-cü il üzrə “Korporativ sosial məsuliyyət”, “Təhsil dəstəkçisi”, “Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü”, “Rəqəmsal ödənişlərdə təhlükəsizliyə dair maarifləndirmə layihələri”, “Rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ layihələrin tətbiqi” və “Dayanıqlı bankçılıq üzrə layihələr (ESG)” nominasiyaları üzrə mükafata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, bank ötən il ərzində sözügedən istiqamətlər üzrə bir çox layihəyə imza atıb. Korporativ Sosial Məsuliyyət, təhsilə dəstək, rəqəmsallaşdırma, rəqmsal ödənişlərin təhlükəsizliyi üzrə əhalinin maarifləndirilməsi və dayanıqlı inkişaf layihələri Kapital Bank-ın çoxillik strategiyasının tərkib hissəsidir.

Kapital Bank was honored in 6 nominations
The winners of the traditional “Banking Awards – 2024” organized by the Azerbaijan Banks Association (ABA), have been determined, and Kapital Bank has won awards in 6 nominations.
Kapital Bank has been recognized in the nominations for “Corporate Social Responsibility”, “Most Active Bank Supporting Educational Projects”, “ABA Member Implementing Measures to Improve the Financial Inclusion of Small and Medium Businesses”, “Educational Projects on Digital Payment Security”, “Implementation of Innovative Projects in Digital Payments” and “Sustainable Banking Projects (ESG)” for 2024.
It is worth noting that the bank has implemented numerous projects in these areas over the past year. Corporate Social Responsibility, support for education, digitalization, public awareness on digital payment security, and sustainable development projects are integral parts of Kapital Bank's long-term strategy.