Kapital Bank 6 nominasiyada mükafatlandırıldı
Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə ənənəvi “Bankçılıq Mükafatları – 2024” ün qalibləri müəyyən olunub və Kapital Bank 6 nominasiyada mükafat qazanıb.
Kapital Bank 2024-cü il üzrə “Korporativ sosial məsuliyyət”, “Təhsil dəstəkçisi”, “Kiçik və Orta Biznesin maliyyə əlçatanlığının artırılması ilə əlaqədar tədbirlər keçirmiş ABA üzvü”, “Rəqəmsal ödənişlərdə təhlükəsizliyə dair maarifləndirmə layihələri”, “Rəqəmsal ödənişlər sahəsində innovativ layihələrin tətbiqi” və “Dayanıqlı bankçılıq üzrə layihələr (ESG)” nominasiyaları üzrə mükafata layiq görülüb.
Qeyd edək ki, bank ötən il ərzində sözügedən istiqamətlər üzrə bir çox layihəyə imza atıb. Korporativ Sosial Məsuliyyət, təhsilə dəstək, rəqəmsallaşdırma, rəqmsal ödənişlərin təhlükəsizliyi üzrə əhalinin maarifləndirilməsi və dayanıqlı inkişaf layihələri Kapital Bank-ın çoxillik strategiyasının tərkib hissəsidir.

Капитал Банк получил признание в 6 номинациях
По итогам традиционного конкурса «Банковские награды – 2024», организованного Ассоциацией банков Азербайджана (ABA), определены победители, и Капитал Банк был удостоен наград в 6 номинациях.
Капитал Банк был награжден в номинациях «Корпоративная социальная ответственность», «Поддержка образования», «Мероприятия по повышению финансовой доступности для малого и среднего бизнеса среди членов ABA», «Просветительские проекты по безопасности цифровых платежей», «Внедрение инновационных проектов в области цифровых платежей» и «Проекты устойчивого банковского развития (ESG)» за 2024 год.
Стоит отметить, что в прошлом году банк реализовал множество проектов в указанных направлениях. Корпоративная социальная ответственность, поддержка образования, цифровизация, повышение осведомленности населения о безопасности цифровых платежей и проекты устойчивого развития являются неотъемлемой частью многолетней стратегии Капитал Банка.