Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Respublika Fənn Olimpiadası keçirilir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən Respublika Fənn Olimpiadası keçirilir. Ötən gün olimpiadanın yarımfinal mərhələsi yekunlaşıb. Bu mərhəldə Rayon (şəhər) mərhələsini geridə qoyan 10 997 şagird iştirak edib. Onlar biliklərini riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, Azərbaycan dili və ədəbiyyat, coğrafiya və tarix fənni daxil olmaqla 7 fənn üzrə sınayıblar.
Respublika Fənn Olimpiadasının final turu isə aprel-may aylarında Respublika Təşkilat Komitəsi tərəfindən müəyyən edilmiş mərkəzlərdə keçiriləcək. Bu mərhələdə yarımfinal turunu uğurla geridə qoyan şagirdlər iştirak edəcəklər.
Respublika Fənn Olimpiadalarının təşkil edilməsində məqsəd istedadlı şagirdlərin aşkar edilməsi, onlarda fənlərin dərindən öyrənilməsinə marağın artırılması, bilik və bacarığı, eləcə də çalışqanlığı ilə seçilən şagirdlərin qiymətləndirilməsidir.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 52 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün  https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc.

При поддержке Kapital Bank проводится Школьной Олимпиады предметам
Kapital Bank, первый банк страны, в рамках своей социально-ориентированной деятельности оказал поддержку Республиканской Школьной Олимпиаде по учебным предметам, организованной Министерством Oбразования и науки. Несколько дней назад состоялся полуфинальный этап олимпиады с участием 10 997 студентов, успешно прошедших районный (городской) этап. Олимпиада проводится по 7 предметам: азербайджанский язык и литература, математика, физика, химия, биология, география и история.
Финальный этап олимпиады состоится в апреле-мае на площадках, определенных Оргкомитетом. В этом этапе будут участвовать студенты, успешно прошедшие полуфинальный этап.
Цель организации олимпиад заключается в выявлении талантливых студентов, увеличении их интереса к предметам и оценке студентов, выделяющихся не только своими знаниями и навыками, но и трудолюбием.
Kapital Bank, первый банк страны, входит в состав PAŞA Holding и оказывает услуги населению в 117 филиалах и 52 отделении, имея самую широкую сеть обслуживания в Азербайджане. Более подробную информацию о продуктах и услугах банка можно получить на сайте https://kapitalbank.az , страницах банка в социальных сетях, а также позвонив в центр обслуживания клиентов по номеру 196. Для подачи онлайн-заявки на потребительский кредит: https://kbl.az/prgtk, для заявки на карту рассрочки Birbank: https://kbl.az/prcrc.