Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən “My Technology” müsabiqəsi başa çatıb
Xəbər verdiyimiz kimi ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi və Bakı Mühəndislik Universitetinin təşkilatçılığı ilə ümumtəhsil məktəblərinin 10 və 11-ci sinif şagirdlərini, eləcə də onların müəllimlərini əhatə edən “My Technology” müsabiqəsinə start verilmişdi.
Məktəblilər arasında sahibkarlıq düşüncəsinə malik olan şagirdləri müəyyənləşdirməyi hədəfləyən müsabiqəyə ümumilikdə 140 layihə ilə müraciət edilib. Onlardan perspektivli 30 layihə final mərhələsi hesab edilən sərgidə iştirak etmək şansı qazanıb. Komandalar öz ideyalarını münsiflər heyətinə təqdim etməklə qalib adı uğrunda mübarizə aparıblar.  Münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilən startap layihələr arasından ən yaxşı 5 layihə qalib seçilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasını təmsil edən “GreenExchange” komandası 5-ci, Quba-Xaçmaz regionundan olan “Trinity Panel” komandası 4-cü, Abşeron-Xızı regionundan müsabiqəyə qatılan “SpecDeaf” komandası 3-cü, “CO2toD Project” komandası isə 2-ci yerə layiq görülüb. Müsabiqənin qalibi adını Quba-Xaçmaz regionunu təmsil edən “The Right Way” komandası qazanıb.
Qalib gələn komandalar Kapital Bank və BMU tərəfindən sertifikat və qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
10 və 11-ci sinif şagirdlərinin, həmçinin onlara mentorluq edən müəllimlərin iştirak etdiyi  müsabiqə innovasiya ekosisteminin formalaşması və inkişafına töhfə vermək məqsədilə həyata keçirilib.

Конкурс «My Technology», проведенный при поддержке Kapital Bank, завершился
Как мы уже сообщали, при поддержке первого банка страны Kapital Bank и организации Бакинского инженерного университета стартовал конкурс «My Technology», в котором приняли участие школьники 10 и 11 классов, а также их преподаватели.
Всего на конкурс, направленный на выявление школьников, обладающих предпринимательским складом ума, было подано 140 проектов. Из них 30 перспективных проектов получили возможность принять участие в финальной выставке. Команды боролись за звание победителя, представляя свои идеи жюри.  Среди стартап-проектов, оцененных жюри, победителями были выбраны 5 лучших проектов.
Команда «GreenExchange», представляющая Нахчыванскую Автономную Республику заняла 5-е место, команда «Trinity Panel» из Губа-Хачмазского региона заняла 4-е место, команда «SpecDeaf» из Абшерон-Хызинского региона заняла 3-е место, а команда «CO2toD Project» заняла 2 место. Победителем конкурса признана команда «The Right Way», представляющая Губа-Хачмазский регион.
Команды-победители были награждены сертификатами и ценными подарками от Kapital Bank и БМУ.
Конкурс, в котором приняли участие учащиеся 10 и 11 классов, а также их учителя-наставники, проводился с целью внесения вклада в формирование и развитие инновационной экосистемы.