Kapital Bank 29-31 iyul 2022-ci il tarixlərində Gəncədən 22 kilometr məsafədə, Hacıkənd qəsəbəsinə yaxın ərazidə yerləşən Xan yaylağında keçirilən II Milli Yaylaq Festivalında iştirak edib. “Cavad xan” Tarix və Mədəniyyət fondunun təşəbbüsü, Mədəniyyət Nazirliyinin və bir sıra dövlət qurumlarının təşkilatçılığı ilə keçirilən festivalda 22 xarici ölkədən 300-ə yaxın qonaq iştirak edib.
Festivalda Kapital Bank tərəfindən təşkil olunan çadırda qonaqlara bir sıra bank xidmətləri təqdim edilib, bank məhsullarının şərtləri barədə ətraflı məlumat verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Həmçinin Birbank taksit kartı, kredit xətti, nağd pul krediti, sahibkarlara verilən kreditlər üzrə müraciətlər toplanıb və müvafiq filiallara yönəldilib. Bundan başqa ərazidə Kapital Bank bankomatı da yerləşdirilib.
Qeyd edək ki, II Milli Yaylaq Festivalının Milli yaylaq oyunları çərçivəsində qonaqların asudə vaxtının səmərəli keçirilməsi məqsədilə müxtəlif yarışlar keçirilib. Festivalda mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri, eləcə də yaradıcı şəxslər öz məhsullarını təqdim ediblər. Burada KOBİA tərəfindən yaradılan “Sənətkarlıq məhəlləsi”ndə müxtəlif əl işləri, rəsm əsərləri, hədiyyələr, suvenirlər, zərgərlik məmulatları, tekstil məhsulları, oyuncaqlar və sair nümayiş olunub.

Kapital Bank took part in the 2nd National Yaylag Festival
Kapital Bank participated in the 2nd National Yaylag Festival, which took place on July 29-31, 2022 in the area called Khan Yaylag, located 22 kilometers from the city of Ganja, in the village of Hajikend. About 300 guests from 22 countries participated in the festival organized by the Javad Khan History and Culture Foundation initiative and the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, and a number of state institutions.
A special kiosk of Kapital Bank was set up at the festival, where all guests could find detailed information about the bank's products and services, get answers to questions, apply for a Birbank installment card, a credit line, a cash loan and a loan for entrepreneurs. Kapital Bank’s ATM was also installed on the territory of Khan Yaylag.
During the festival, various competitions were held as part of the “Sport Games on the Yaylag”, so that the audience could had a good time. Representatives of micro and small businesses, as well as masters of applied art, were able to offer their products to the festival participants. Various handicrafts, paintings, souvenirs, jewelry, textiles, toys, etc. were exhibited in the “Crafts Quarter” set up by the Small and Medium Business Development Agency (KOBIA).