Kapital Bank rəqəmsal ödəmələrdə dünya lideri olan Visa şirkəti tərəfindən 4 mükafata layiq görüldü
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank Visa şirkətinin keçirdiyi qiymətləndirmədə 4 nominasiya üzrə mükafat qazanıb. Bu mükafatlar Kapital Bank-ın müxtəlif hədəf qruplarına yönəlik yenilikçi və funksional həllərinin uğurla tətbiq olunduğunu bir daha təsdiqləyir.
Tələbələr üçün nəzərdə tutulan “TələbəPlus” kartı həm gündəlik ehtiyacları qarşılayan, həm də endirim və üstünlüklər təqdim edən unikal bir məhsul kimi qiymətləndirilib. Təhsilin İnkişafı Fondu ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən bu layihə sayəsində tələbələr nəinki alış-veriş zamanı xüsusi güzəştlərdən yararlanır, həm də universitetlərə giriş-çıxış, təqaüd köçürmələri kimi funksiyaları bir kartda birləşdirən innovativ yanaşmadan faydalanırlar. Məhz bu çoxfunksiyalı və praktiki həllə görə layihə Visa tərəfindən “Launch of TələbəPlus” mükafatına layiq görülüb.
Qadın sahibkarlığının dəstəklənməsi məqsədi daşıyan She’s Next təşəbbüsü çərçivəsində bankın fəaliyyəti də yüksək qiymətləndirilib. Bank yerli qadın bizneslərinin inkişafına, onların maliyyə savadlılığının artırılmasına və davamlı dəstək göstərilməsinə verdiyi töhfəyə görə “Launch of She’s Next Project” mükafatı ilə təltif edilib.
Kapital Bank həmçinin əməkhaqqı layihələrinin rəqəmsallaşdırılması sahəsində təqdim etdiyi “Bir Ecosystem Salary” həlli ilə fərqlənərək, “Bir Ecosystem Salary” mükafatını qazanıb. Qeyd edək ki, bu layihə əməkhaqqı ödənişlərini daha şəffaf, sürətli və rahat şəkildə həyata keçirməyə imkan yaradır.
Visa tərəfindən dəyərləndirilən digər uğurlu layihə isə fərdi müştərilər üçün təqdim olunan “Visa Infinite Miles Dark” kartı olub. “Launch of Visa Infinite Miles Dark” mükafatının qalibi olan kart istifadəçilərə ödəniş etdikcə millər toplamaq imkanı yaradır və həmin milləri yalnız aviabiletlərə deyil, həm də PASHA Travel vasitəsilə fast track xidmətləri, həmçinin viza dəstəyi, tur paketləri, avtomobil icarəsi, otel rezervasiyası və CIP/VIP zallarına giriş kimi müxtəlif səyahət məhsullarına dəyişmək imkanı təqdim edir. Bu yanaşma müştərilərə daha çevik və geniş səyahət təcrübəsi qazandırır.

Kapital Bank удостоен четырёх наград от мирового лидера индустрии цифровых платежей компании Visa
Ведущий банк страны – Kapital Bank был удостоен четырёх наград по итогам оценки, проведённой компанией Visa. Эти награды стали очередным подтверждением успешной реализации инновационных и функциональных решений банка, ориентированных на различные целевые группы.
Одним из отмеченных проектов стала уникальная карта TələbəPlus, предназначенная для студентов. Этот продукт был высоко оценён как многофункциональный инструмент, отвечающий повседневным потребностям молодёжи и одновременно предоставляющий различные скидки и привилегии. В рамках партнёрства с Фондом Развития Образования карта обеспечивает не только выгодные условия при совершении покупок, но и выполняет такие функции, как доступ в университеты и перевод стипендий. За успешный запуск данной инновационной разработки Kapital Bank был удостоен награды «Launch of TələbəPlus» от Visa.
Высокую оценку получила и деятельность банка в рамках инициативы She’s Next, направленной на поддержку женского предпринимательства. За вклад в развитие местного женского бизнеса, повышение финансовой грамотности женщин и системную поддержку предпринимательниц банк был отмечен наградой «Launch of She’s Next Project».
Кроме того, Kapital Bank был награждён в номинации «Bir Ecosystem Salary» за проект по цифровизации зарплатных решений. Данная инициатива позволила сделать процесс выплаты заработной платы более прозрачным, оперативным и удобным как для работодателей, так и для сотрудников.
Ещё одной успешной инициативой, получившей признание Visa, стал премиальный продукт для частных клиентов – карта Visa Infinite Miles Dark. Эта карта предоставляет владельцам возможность накапливать мили за совершённые платежи и использовать их не только для покупки авиабилетов, но и для широкого спектра туристических услуг через PASHA Travel, включая fast track сервисы, визовую поддержку, турпакеты, аренду автомобилей, бронирование отелей, а также доступ в CIP/VIP залы. За запуск этой карты Kapital Bank был удостоен награды «Launch of Visa Infinite Miles Dark».
Эти достижения свидетельствуют о стремлении Kapital Bank внедрять передовые решения, обеспечивающие клиентам высокий уровень сервиса и комфорта.