Kapital Bank rəqəmsal ödəmələrdə dünya lideri olan Visa şirkəti tərəfindən 4 mükafata layiq görüldü
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank Visa şirkətinin keçirdiyi qiymətləndirmədə 4 nominasiya üzrə mükafat qazanıb. Bu mükafatlar Kapital Bank-ın müxtəlif hədəf qruplarına yönəlik yenilikçi və funksional həllərinin uğurla tətbiq olunduğunu bir daha təsdiqləyir.
Tələbələr üçün nəzərdə tutulan “TələbəPlus” kartı həm gündəlik ehtiyacları qarşılayan, həm də endirim və üstünlüklər təqdim edən unikal bir məhsul kimi qiymətləndirilib. Təhsilin İnkişafı Fondu ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində həyata keçirilən bu layihə sayəsində tələbələr nəinki alış-veriş zamanı xüsusi güzəştlərdən yararlanır, həm də universitetlərə giriş-çıxış, təqaüd köçürmələri kimi funksiyaları bir kartda birləşdirən innovativ yanaşmadan faydalanırlar. Məhz bu çoxfunksiyalı və praktiki həllə görə layihə Visa tərəfindən “Launch of TələbəPlus” mükafatına layiq görülüb.
Qadın sahibkarlığının dəstəklənməsi məqsədi daşıyan She’s Next təşəbbüsü çərçivəsində bankın fəaliyyəti də yüksək qiymətləndirilib. Bank yerli qadın bizneslərinin inkişafına, onların maliyyə savadlılığının artırılmasına və davamlı dəstək göstərilməsinə verdiyi töhfəyə görə “Launch of She’s Next Project” mükafatı ilə təltif edilib.
Kapital Bank həmçinin əməkhaqqı layihələrinin rəqəmsallaşdırılması sahəsində təqdim etdiyi “Bir Ecosystem Salary” həlli ilə fərqlənərək, “Bir Ecosystem Salary” mükafatını qazanıb. Qeyd edək ki, bu layihə əməkhaqqı ödənişlərini daha şəffaf, sürətli və rahat şəkildə həyata keçirməyə imkan yaradır.
Visa tərəfindən dəyərləndirilən digər uğurlu layihə isə fərdi müştərilər üçün təqdim olunan “Visa Infinite Miles Dark” kartı olub. “Launch of Visa Infinite Miles Dark” mükafatının qalibi olan kart istifadəçilərə ödəniş etdikcə millər toplamaq imkanı yaradır və həmin milləri yalnız aviabiletlərə deyil, həm də PASHA Travel vasitəsilə fast track xidmətləri, həmçinin viza dəstəyi, tur paketləri, avtomobil icarəsi, otel rezervasiyası və CIP/VIP zallarına giriş kimi müxtəlif səyahət məhsullarına dəyişmək imkanı təqdim edir. Bu yanaşma müştərilərə daha çevik və geniş səyahət təcrübəsi qazandırır.

Kapital Bank, the leading bank in the country, has been honored with four awards following an evaluation conducted by the Visa. These accolades reaffirm the successful implementation of the bank’s innovative and functional solutions tailored to various target audiences.
One of the highlighted projects was the TələbəPlus card, designed specifically for students. Recognized as a unique and multifunctional product, the card meets students' everyday needs while offering discounts and special privileges. Implemented in partnership with the Education Development Fund, the project not only provides benefits during purchases but also integrates access to university campuses and scholarship transfers into a single card. For this innovative and practical solution, Kapital Bank was awarded the “Launch of TələbəPlus” prize by Visa.
Another initiative that received high recognition was the bank’s contribution to the She’s Next program, aimed at supporting women entrepreneurs. Bank was honored with the “Launch of She’s Next Project” award for its efforts in promoting the growth of local women-led businesses, enhancing their financial literacy, and providing ongoing support.
Additionally, the Kapital Bank’s Bir Ecosystem Salary project, which focuses on the digitalization of payroll solutions, stood out and earned the “Bir Ecosystem Salary” award. This project enables more transparent, efficient, and convenient salary payments for both employers and employees.
Another notable success recognized by Visa was the launch of the premium Visa Infinite Miles Dark card for individual clients. This card allows users to accumulate miles with every purchase, which can be redeemed not only for airline tickets but also for a wide range of travel services through PASHA Travel – including fast track services, visa support, tour packages, car rentals, hotel bookings, and access to CIP/VIP lounges. The flexible and expansive travel benefits offered by the card earned Kapital Bank the “Launch of Visa Infinite Miles Dark” award.
These achievements reflect Kapital Bank’s commitment to delivering advanced, customer-centric solutions that enhance convenience and service excellence.