Tələbələr üçün “Emosional zəka” və “Karyeraya doğru yol” adlı təlimlər keçirilib
Geniş xidmət şəbəkəsi və müştərilərinə təqdim etdiyi müasir həllərlə ölkənin maliyyə sektorunda əhəmiyyətli rol oynayan Kapital Bank, həmçinin gənc kadrların inkişafına və cəmiyyətin rifahına yönəlik müxtəlif layihələr həyata keçirir. Xüsusən təhsilə dəstək istiqamətində bir çox layihələrlə gündəmə gələn bank, tələbələrin peşəkar kadr kimi inkişaf etdirilməsi mövzusunda ölkənin bir çox ali məktəbi ilə əməkdaşlıq edir. Bunun üçün Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, eləcə də Bakı Mühəndislik Universitetində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqları fəaliyyət göstərir. Bu otaqlarda tələbələr müasir dövrün tələblərinə uyğun təhsil almaqla yanaşı vaxtaşırı bankın peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən təlimlərə cəlb olunurlar. Bu istiqmaətdə növbəti təlim Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində (UNEC) baş tutub.
Belə ki, ötən gün Karyera Mərkəzi və Kapital Bankın birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün “Emosional zəka” və “Karyeraya doğru yol” adlı interaktiv təlim və vörkşop keçirilib. Tələbələrlə öz təcrübələrini Kapital Bank-ın İstedadların cəlbi və seçimi şöbəsinin müdiri Nərgiz Əzimova və İşçi bağlılığı və motivasiya şöbəsinin Baş mütəxəssisi Nərmin Əhmədzadə bölüşüb.
Təlimlər düzgün karyera planlamasının aparılması, işə qəbul prossesinin ardıcılıqları, müsahibə zamanı diqqət olunmalı məqmalar, emosiyaların idarə edilməsi, onların düzgün yönləndirilməsi və istifadəsi kimi mövzularda verilib. Eyni zamanda təlimçilər tərəfindən interaktiv vörkşop və komanda oyunları keçirilib.
“Auditoriyada məzun var” layihəsi çərçivəsində isə Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin məzunu olmuş Nərgiz Əzimova öz karyera yolunu tələbələrlə bölüşüb, onların suallarını cavablandırıb.

Kapital Bank empowers students with Emotional Intelligence and Career Guidance trainings
Kapital Bank, a leading financial institution in the country with an extensive service network and modern solutions provided its customers, continues to play a significant role in developing young talent and contributing to the well-being of society. The bank, known for its various educational initiatives, actively collaborates with numerous higher education institutions in Azerbaijan to foster the professional development of students.
As part of this commitment, Kapital Bank has established modern “Kapital Bank” rooms in Azerbaijan State Economic University, Azerbaijan Technological University, Azerbaijan State Oil and Industry University, and Baku Engineering University. These rooms provide students with access to contemporary learning resources and regular training sessions conducted by the bank's experienced professionals.
Recently, another training session was held at Azerbaijan State Economic University (UNEC), jointly organized by the university's Career Center and Kapital Bank. The interactive training and workshop focused on “Emotional Intelligence” and “Path to Career.” Nergiz Azizova, Head of Talent Acquisition at Kapital Bank, and Narmin Ahmadova, expert at the Employee Engagement and Motivation Department, shared their experiences with the students.
The training covered topics such as effective career planning, the job application process, interview techniques, emotional management, and how to channel emotions positively. The trainers also conducted interactive workshops and team-building exercises.
As part of the “Alumni in the Auditorium” project, Nargiz Azizova, a graduate of Azerbaijan State Economic University, shared her career journey with the students and answered their questions.