Kapital Bank bu il də “Sibos 2025”də öz stendi ilə çıxış edir: beynəlxalq görüşlərə start verilib
Azərbaycanın aparıcı maliyyə qurumu olan Kapital Bank 29 sentyabr tarixində Frankfurt şəhərində start götürən dünyanın ən nüfuzlu maliyyə tədbiri olan “Sibos 2025”dəki iştirakına başlayıb. Tədbirin ilk günündən etibarən bankın nümayəndə heyəti qlobal maliyyənin gələcəyini formalaşdıran müzakirələrdə aktiv iştirak edir.
Dörd gün davam edəcək tədbir çərçivəsində Kapital Bank-ın beynəlxalq tərəfdaşlıqları gücləndirmək və yeni əməkdaşlıq imkanlarını araşdırmaq məqsədilə dünyanın aparıcı bankları ilə bir sıra yüksək səviyyəli görüşlər keçirməsi nəzərdə tutulub. Görüş planlaşdırılan banklar arasında “ODDO BHF”, “First Abu Dhabi Bank”, “Banco BPM”, “Mashreq Bank”, “QNB”, “Standard Chartered”, “Raiffeisen Bank International”, “BNY Mellon” və “Bayerische Landesbank” kimi maliyyə nəhəngləri yer alır.
Bu görüşlərin əsas məqsədi mövcud əməkdaşlıqların dərinləşdirilməsi, xəzinədarlıq, ticarətin maliyyələşdirilməsi və beynəlxalq hesablaşmalar sahəsindəki ən son trendlərin müzakirəsi, eləcə də Azərbaycanın maliyyə bazarı üçün yeni imkanların yaradılmasıdır.
Kapital Bank-ın Xəzinədarlıq Departamentinin direktoru Fərid Əliyev tədbirlə bağlı öz fikirlərini bölüşüb: “Sibos bizim üçün sadəcə bir tədbir deyil, qlobal maliyyə ekosisteminin bir parçası olduğumuzu təsdiqləyən strateji bir platformadır. Bu il də tədbirdə çox zəngin gündəliklə iştirak edirik. Planlaşdırdığımız görüşlər beynəlxalq tərəfdaşlıqlarımızı gücləndirməklə yanaşı, həm də ən qabaqcıl təcrübələri və innovasiyaları ölkəmizə gətirməmizə imkan verəcək. İnanırıq ki, bu dialoqlar həm Kapital Bank-ın, həm də bütövlükdə Azərbaycanın maliyyə sektorunun qlobal arenadakı mövqeyini daha da möhkəmləndirəcək”.

Kapital Bank в этом году вновь принимает участие в Sibos 2025: начаты международные встречи
Ведущий финансовый институт Азербайджана Kapital Bank, 29 сентября в городе Франкфурт начал своё участие в одном из самых престижных и авторитетных мировых финансовых форумов – Sibos 2025. Уже с первого дня представители банка активно вовлекаются в дискуссии, формирующие будущее глобальных финансов.
Форум продлится четыре дня. В его рамках Kapital Bank планирует провести ряд встреч с ведущими мировыми банками с целью укрепления международных партнёрств и изучения новых возможностей для сотрудничества. Среди банков, с которыми намечены переговоры, такие крупные финансовые институты, как ODDO BHF, First Abu Dhabi Bank, Banco BPM, Mashreq Bank, QNB, Standard Chartered, Raiffeisen Bank International, BNY Mellon и Bayerische Landesbank.
Главной целью этих встреч является углубление существующих связей, обсуждение последних тенденций в области казначейства, торгового финансирования и международных расчётов, а также создание новых возможностей для финансового рынка Азербайджана.
Директор департамента Казначейства Kapital Bank Фарид Алиев поделился своим мнением о мероприятии: «Sibos для нас – это не просто событие, а стратегическая платформа, подтверждающая, что мы являемся частью глобальной финансовой экосистемы. В этом году мы участвуем в форуме с очень насыщенной программой. Запланированные встречи позволят нам не только укрепить международные партнёрства, но но и способствовать совершенствованию в нашей стране передового опыта и внедрению инноваций. Мы убеждены, что эти диалоги ещё больше укрепят позиции как Kapital Bank, так и всего финансового сектора Азербайджана на мировой арене».