Kapital Bank bu il də “Sibos 2025”də öz stendi ilə çıxış edir: beynəlxalq görüşlərə start verilib
Azərbaycanın aparıcı maliyyə qurumu olan Kapital Bank 29 sentyabr tarixində Frankfurt şəhərində start götürən dünyanın ən nüfuzlu maliyyə tədbiri olan “Sibos 2025”dəki iştirakına başlayıb. Tədbirin ilk günündən etibarən bankın nümayəndə heyəti qlobal maliyyənin gələcəyini formalaşdıran müzakirələrdə aktiv iştirak edir.
Dörd gün davam edəcək tədbir çərçivəsində Kapital Bank-ın beynəlxalq tərəfdaşlıqları gücləndirmək və yeni əməkdaşlıq imkanlarını araşdırmaq məqsədilə dünyanın aparıcı bankları ilə bir sıra yüksək səviyyəli görüşlər keçirməsi nəzərdə tutulub. Görüş planlaşdırılan banklar arasında “ODDO BHF”, “First Abu Dhabi Bank”, “Banco BPM”, “Mashreq Bank”, “QNB”, “Standard Chartered”, “Raiffeisen Bank International”, “BNY Mellon” və “Bayerische Landesbank” kimi maliyyə nəhəngləri yer alır.
Bu görüşlərin əsas məqsədi mövcud əməkdaşlıqların dərinləşdirilməsi, xəzinədarlıq, ticarətin maliyyələşdirilməsi və beynəlxalq hesablaşmalar sahəsindəki ən son trendlərin müzakirəsi, eləcə də Azərbaycanın maliyyə bazarı üçün yeni imkanların yaradılmasıdır.
Kapital Bank-ın Xəzinədarlıq Departamentinin direktoru Fərid Əliyev tədbirlə bağlı öz fikirlərini bölüşüb: “Sibos bizim üçün sadəcə bir tədbir deyil, qlobal maliyyə ekosisteminin bir parçası olduğumuzu təsdiqləyən strateji bir platformadır. Bu il də tədbirdə çox zəngin gündəliklə iştirak edirik. Planlaşdırdığımız görüşlər beynəlxalq tərəfdaşlıqlarımızı gücləndirməklə yanaşı, həm də ən qabaqcıl təcrübələri və innovasiyaları ölkəmizə gətirməmizə imkan verəcək. İnanırıq ki, bu dialoqlar həm Kapital Bank-ın, həm də bütövlükdə Azərbaycanın maliyyə sektorunun qlobal arenadakı mövqeyini daha da möhkəmləndirəcək”.

Kapital Bank is at Sibos 2025, kicking off high-level meetings with global banking leaders
Kapital Bank, the leading financial institution of Azerbaijan, began its participation in one of the most prestigious and respected global financial forums, Sibos 2025, on September 29 in Frankfurt. From the very first day, the bank’s representatives have been actively engaging in discussions that shape the future of global finance.
The forum will last for four days. Within its framework, Kapital Bank plans to hold a series of meetings with leading global banks aimed at strengthening international partnerships and exploring new opportunities for cooperation. Among the banks scheduled for discussions are such major financial institutions as ODDO BHF, First Abu Dhabi Bank, Banco BPM, Mashreq Bank, QNB, Standard Chartered, Raiffeisen Bank International, BNY Mellon and Bayerische Landesbank.
The main goal of these meetings is to deepen existing relations, discuss the latest trends in treasury, trade finance and international settlements, as well as to create new opportunities for Azerbaijan’s financial market.
Farid Aliyev, Director of the Treasury Department of Kapital Bank, shared his thoughts on the event: “Sibos is not just an event for us, it is a strategic platform that confirms our role as part of the global financial ecosystem. This year we participate in the forum with a very rich agenda. The planned meetings will allow us not only to strengthen international partnerships but also to contribute to the enhancement of advanced practices and the implementation of innovations in our country. We are confident that these dialogues will further strengthen the position of both Kapital Bank and the entire financial sector of Azerbaijan on the global stage.”