Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən müəllimlər üçün “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə respublika çempionatı yekunlaşdı
Ötən gün məktəb, lisey və kollec müəllimləri, eləcə də inzibati işçilərdən ibarət komandalar üçün həyata keçirilən “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə respublika çempionatı keçirilib. 2020ci ildən həyata keçirilən çempionat Kapital Bank-ın dəstəyi, Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Təhsil Oyunları Platforması” layihəsi çərçivəsində təşkil edilib.
İki mərhələdən ibarət olan çempionatın ilk seçim turu onlayn formatda baş tutub. Final mərhələdə isə Bakı, Gəncə, Goranboy, Quba, Cəbrayıl, Samux, Şəmkir, Hacıqabul, Zəngilan, Ağdam, Sumqayıt, Kəlbəcər, Gədəbəy, Xaçmaz, Biləsuvar, Saatlı, Xocavənd və Zərdab müəllimləri və inzibati işçilərindən ibarət 32 komanda yarışıb.
4 turdan ibarət olan final mərhələsində iştirakçılara ümumilikdə 40 sual təqdim edilib. İlk 20 sualda topladıqları ballara əsasən komandalar böyük və kiçik olmaqla 2 kubok uğrunda mübarizə aparıblar.
Kiçik kubok uğrunda mübarizədə paytaxtı təmsil edən “Sirius” komandası 3-cü, Şəmkir rayonunun “Bayraktar” komandası 2-ci, Gəncə şəhərinin “Kayzen” komandası isə 1-ci yerə layiq görülüb.
Böyük kubok oyununun nəticələrinə əsasən Hacıqabul rayonun təhsil işçilərindən ibarət “Xudmani” komandası 3-cü yerdə qərarlaşıb. Beyləqan, Xocavənd, Füzuli rayonların təmsil edən “Mil” komandası 2-ci yerə layiq görülüb. 1-ciliyi qazanan Goranboy rayonunun “The Masters” komandası isə kubokun sahibi olub.
Qeyd edək ki, təhsilə dəstək Kapital Bank-ın korporativ sosial məsuliyyət startegiyasının əsas istiqamətlərindən birini təşkil edir və hər il onlarla ölkə əhəmiyyətli layihə bankın dəstəyi ilə həyata keçirilir.

При поддержке Kapital Bank завершился Республиканский чемпионат по игре «Что? Где? Когда?» среди преподавателей
Вчера состоялся Республиканский чемпионат по игре «Что? Где? Когда?» среди преподавателей школ, лицеев и колледжей, а также административных сотрудников. Чемпионат, который проводится с 2020 года, был организован при поддержке Kapital Bank и Министерства науки и образования в рамках проекта «Платформа образовательных игр».
Чемпионат состоял из двух этапов. Первый этап, отборочный, прошёл в онлайн-формате, а финальный этап собрал 32 команды из различных регионов, включая Баку, Гянджу, Горанбой, Кубу, Джебраил, Самух, Шамкир, Хаджикабул, Зангилан, Агдам, Сумгайыт, Кельбаджар, Гедабей, Хачмаз, Билясувар, Саатлы, Ходжавенд и Зердаб. В финале соревновались учителя и административные сотрудники.
Финал состоял из четырёх туров, в которых участникам было предложено 40 вопросов. По результатам первых 20 вопросов команды соревновались за два кубка, большой и маленький.
В борьбе за маленький кубок команда «Сириус» из Баку заняла 3-е место, «Байрактар» из Шамкира 2-е, а победителем стала команда «Кайзен» из Гянджи.
За большой кубок борьба завершилась следующим образом: 3-е место заняла команда «Худмани» из Хаджикабульского района, 2-е место досталось команде «Мил» из Бейлагана, Ходжавенда и Физули, а 1-е место и кубок завоевала команда «The Masters» из Горанбоя.
Важно отметить, что поддержка образования является одним из ключевых направлений корпоративной социальной ответственности Kapital Bank, и каждый год при поддержке банка реализуются десятки значимых проектов для страны.
Если нужно, могу добавить дополнительные данные о проекте или подготовить заключение для пресс-релиза.