Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən müəllimlər üçün “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə respublika çempionatı yekunlaşdı
Ötən gün məktəb, lisey və kollec müəllimləri, eləcə də inzibati işçilərdən ibarət komandalar üçün həyata keçirilən “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə respublika çempionatı keçirilib. 2020ci ildən həyata keçirilən çempionat Kapital Bank-ın dəstəyi, Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə “Təhsil Oyunları Platforması” layihəsi çərçivəsində təşkil edilib.
İki mərhələdən ibarət olan çempionatın ilk seçim turu onlayn formatda baş tutub. Final mərhələdə isə Bakı, Gəncə, Goranboy, Quba, Cəbrayıl, Samux, Şəmkir, Hacıqabul, Zəngilan, Ağdam, Sumqayıt, Kəlbəcər, Gədəbəy, Xaçmaz, Biləsuvar, Saatlı, Xocavənd və Zərdab müəllimləri və inzibati işçilərindən ibarət 32 komanda yarışıb.
4 turdan ibarət olan final mərhələsində iştirakçılara ümumilikdə 40 sual təqdim edilib. İlk 20 sualda topladıqları ballara əsasən komandalar böyük və kiçik olmaqla 2 kubok uğrunda mübarizə aparıblar.
Kiçik kubok uğrunda mübarizədə paytaxtı təmsil edən “Sirius” komandası 3-cü, Şəmkir rayonunun “Bayraktar” komandası 2-ci, Gəncə şəhərinin “Kayzen” komandası isə 1-ci yerə layiq görülüb.
Böyük kubok oyununun nəticələrinə əsasən Hacıqabul rayonun təhsil işçilərindən ibarət “Xudmani” komandası 3-cü yerdə qərarlaşıb. Beyləqan, Xocavənd, Füzuli rayonların təmsil edən “Mil” komandası 2-ci yerə layiq görülüb. 1-ciliyi qazanan Goranboy rayonunun “The Masters” komandası isə kubokun sahibi olub.
Qeyd edək ki, təhsilə dəstək Kapital Bank-ın korporativ sosial məsuliyyət startegiyasının əsas istiqamətlərindən birini təşkil edir və hər il onlarla ölkə əhəmiyyətli layihə bankın dəstəyi ilə həyata keçirilir.

With the Support of Kapital Bank, the republic championship for teachers in “What? Where? When?” game concludes
The Republic Championship in the “What? Where? When?” intellectual game for teams composed of school, lyceum and college teachers, as well as administrative staff, was successfully held yesterday. The championship, organized within the framework of the “Education Games Platform” project, was supported by Kapital Bank and initiated by the Ministry of Science and Education. The event has been taking place since 2020.
The championship consisted of two stages. The first selection round was conducted online, while the final stage brought together 32 teams of teachers and administrative staff representing Baku, Ganja, Goranboy, Quba, Jabrayil, Samukh, Shamkir, Hajiqabul, Zangilan, Aghdam, Sumgait, Kalbajar, Gadabay, Khachmaz, Bilasuvar, Saatli, Khojavand and Zardab.
During the final stage, participants competed over four rounds, answering a total of 40 questions. Based on the points accumulated in the first 20 questions, teams were divided into two categories to compete for the Major and Minor Cups.
In the Minor Cup competition, the “Sirius” team from Baku claimed third place, “Bayraktar” from Shamkir secured second place and “Kaizen” from Ganja was awarded first place.
In the Major Cup competition, the “Xudmani” team representing Hajiqabul finished in third place, the “Mil” team representing Beylagan, Khojavand and Fuzuli ranked second and the “The Masters” team from Goranboy emerged as the champion, winning the main trophy.
It should be noted that supporting education is one of the key directions of Kapital Bank’s corporate social responsibility strategy. Each year, dozens of nationwide educational initiatives are carried out with the Bank’s support.