Xəbər verdiyimiz kimi Kapital Bank-ın 100 000 000 (yüz milyon) manat həcmində olan istiqraz emissiyasının 50 000 000 (əlli milyon) manat həcmində olan ilk tranşının yerləşdirilməsi yekunlaşmışdı. 13 iyun 2024-cü il tarixində isə istiqrazların 50 000 000 (əlli milyon)  manat həcmində 2-ci tranşı premium bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
İstiqrazların yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı ilə həyata keçiriləcək. 14 iyun tarixində başlanılan abunə yazılışı 5 iş günü ərzində davam edəcək və 25 iyun 2024-cü il tarixində yekunlaşacaq. İstiqrazlar üzrə yerləşdirmə 27 iyun 2024-cü il tarixində baş tutacaq.
Xatırladaq ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 manat, illik faiz dərəcəsi 10%, ödəniş dövrü 30 gündən bir, tədavül müddəti 1 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirmə üzrə anderrayteri “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.

Kapital Bank begins subscription process for the second tranche of its bonds
As previously reported, Kapital Bank has completed the placement of the first tranche of its bond issuance, totaling 50 million manats, out of the planned 100 million manats. On June 13, the second tranche, also totaling 50 million manats, was listed in the premium market segment.
The bonds will be placed through a subscription process at the Baku Stock Exchange. The subscription, which started on June 14, will last for 5 business days and will conclude on June 25, 2024. The placement of the bonds will take place on June 27, 2024.
Each bond has a nominal value of 100 manats, an annual interest rate of 10%, and an interest payment period of every 30 days. The bonds have a maturity period of 1 year. They are uncertificated, registered, interest-bearing, and unsecured. The underwriting of the placement is handled by "PASHA Capital Investment Company" CJSC.