“Kapital Bank” ASC-nin istiqrazlarının Bakı Fond Birjasında yerləşdirilməsi yekunlaşıb
Kapital Bank-ın ümumi dəyəri 35 000 000 (otuz beş milyon) ABŞ dolları olan AZ2008005152 qeydiyyat nömrəli Bakı Fond Birjasında  premium bazar seqmentində listinqdə saxlanılan və yüksək gəlirlilik təklif edən istiqrazlarının yerləşdirilməsi 17 aprel 2024-cü il tarixində başa çatıb.
104 investorun iştirak etdiyi yerləşdirmədə ümumi sifarişlərin həcmi 35 milyon ABŞ dolları olub. İstiqrazların nominal dəyəri 100 ABŞ dolları, illik faiz dərəcəsi 7%, faiz ödəniş dövrü hər 90 gündən bir, tədavül müddəti isə 7 il təşkil edir. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.
Yüksək gəlirlilik təklif edən Kapital Bank istiqrazları banka məxsus kütləvi təklif olunan ilk subordinasiya istiqrazlarıdır. Aktivlərin davamlı böyüməsini dəstəkləməyə, adekvatlıq əmsalını yüksək həddə saxlamağa və ümumilikdə uzunmüddətli strateji hədəflərə çatmağa xidmət edən subordinasiya istiqrazları vətəndaşlar üçün etibarlı və güvənilir investisiya olmaqla yanaşı, yerli kapital bazarının inkişafına da mühüm töhfədir. Uğurlu yerləşdirmənin davamı olaraq Kapital Bank Azərbaycan kapital bazarında aktiv şəkildə iştirak etməyi və investorlara yeni investisiya məhsulları təklif etməyi hədəfləyir.

Завершено размещение облигаций ОАО "Kapital Bank" на Бакинской фондовой бирже
17 апреля 2024 года завершилось размещение высокодоходных облигаций Kapital Bank общей стоимостью 35 000 000 (тридцать пять миллионов) долларов США, котирующихся в премиальном сегменте рынка на Бакинской фондовой бирже под регистрационным номером AZ2008005152.
В ходе размещения, в котором приняли участие 104 инвестора, общий объем заказов составил 35 миллионов долларов США. Номинальная стоимость облигаций составляет 100 долларов США, годовая процентная ставка 7%, периодичность выплат каждые 90 календарных дней,а срок обращения 7 лет. Андеррайтером размещения является ЗАО «Pasha Capital Investment Company».
Облигации Kapital Bank, предлагающие высокую доходность, являются первыми субординированными облигациями, публично предлагаемыми банком. Субординированные облигации, которые служат для поддержки устойчивого роста активов, поддержания высокого коэффициента адекватности и достижения долгосрочных стратегических целей в целом. Совместо с этим они являются еще и надежными инвестициями для граждан и также вносят важный вклад в развитие местного рынка капитала. В продолжение успешного размещения Kapital Bank намерен активно участвовать на азербайджанском рынке капитала и предлагать инвесторам новые возможности.