Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə VIII Bankçılıq Forumu baş tutdu
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə ölkəmizdə VIII Bankçılıq Forumu baş tutub. Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Mərkəzi Bank və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirilən Forum regionun ən nüfuzlu maliyyə və bankçılıq tədbirlərindən biridir.
3-4 dekabr 2024-cü il tarixində həyata keçirilən tədbir  “Etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı bankçılıq” mövzusuna həsr olunub. 8 paneldən ibarət olan Forumda maliyyə sektorunun aparıcı nümayəndələri, bank rəhbərləri, tənzimləyici qurumların rəhbərləri, assosiasiyalar və beynəlxalq maliyyə institutlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Ümumilikdə Forumda maliyyə sektorunun 100 aparıcı şirkəti və min iştirakçı təmsil olunub. Tədbirdə həmçinin şirkətlərin stendlərlə təmsil olunduğu sərgi sahəsi və müxtəlif mövzular üzrə onlayn çıxışlar da yer alıb.

При парнерстве Kapital Bank успешно завершился VIII Банковский Форум
VIII Банковский форум прошел в нашей стране при партнерстве Капитал Банка, первого банка страны. Форум является одним из самых престижных финансово-банковских мероприятий в регионе, проводимым при поддержке Ассоциации Банков Азербайджана (АБА), Центрального банка и Центре анализа экономических реформ и коммуникации.
Мероприятие, состоявшееся 3-4 декабря 2024 года, посвящено теме «Надежный, безопасный и устойчивый банковский бизнес». В Форуме, состоявшем из 8 панелей, приняли участие ведущие представители финансового сектора, руководители банков, руководители регулирующих органов, представители ассоциаций и международных финансовых институтов. Всего на Форуме были представлены 100 ведущих компаний финансового сектора и тысяча участников. Мероприятие также включало в себя выставочную зону, где компании были представлены стендами и онлайн-презентациями на различные темы.