Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə VIII Bankçılıq Forumu baş tutdu
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə ölkəmizdə VIII Bankçılıq Forumu baş tutub. Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Mərkəzi Bank və İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirilən Forum regionun ən nüfuzlu maliyyə və bankçılıq tədbirlərindən biridir.
3-4 dekabr 2024-cü il tarixində həyata keçirilən tədbir  “Etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı bankçılıq” mövzusuna həsr olunub. 8 paneldən ibarət olan Forumda maliyyə sektorunun aparıcı nümayəndələri, bank rəhbərləri, tənzimləyici qurumların rəhbərləri, assosiasiyalar və beynəlxalq maliyyə institutlarının nümayəndələri iştirak ediblər. Ümumilikdə Forumda maliyyə sektorunun 100 aparıcı şirkəti və min iştirakçı təmsil olunub. Tədbirdə həmçinin şirkətlərin stendlərlə təmsil olunduğu sərgi sahəsi və müxtəlif mövzular üzrə onlayn çıxışlar da yer alıb.

With the Support of Kapital Bank, the 8th Banking Forum concluded successfully
The 8th Banking Forum supported by the country’s first bank, Kapital Bank took place on December 3-4, 2024. Recognized as one of the region's most prestigious financial and banking events, the Forum was organized with the support of the Azerbaijan Banks Association, the Central Bank, and the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.
Dedicated to the theme of “Reliable, Secure, and Sustainable Banking” the Forum featured eight panels and gathered leading representatives of the financial sector, bank executives, regulatory authorities, associations, and international financial institutions. The event brought together over 100 leading companies from the financial sector and 1,000 participants. The Forum also included an exhibition area showcasing company stands and online sessions on various topics, providing a comprehensive platform for collaboration and knowledge exchange.