Kapital Bank-ın tərəfdaşlığı ilə keçirilən “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” başa çatdı
18-21 iyun 2025-ci il tarixində paytaxt Bakıda 300-ə yaxın yerli şirkətin məhsul və xidmətlərinin sərgisi keçirilib. Kapital Bank-ın rəsmi tərəfdaşlığı ilə keçirilən 6-cı “Yerli şirkətlərin tanıtım sərgisi” yerli məhsul və xidmətlərin təqdim edildiyi ən böyük platformalardan biridir.
Sərginin açılışına həsr olunmuş tədbirdə aidiyyəti dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri, ictimai birliklərin nümayəndələri, eləcə də müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən iş adamları iştirak ediblər. Tədbirdə çıxış edən Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü Fərid Hidayətzadə ölkə əhəmiyyətli bu layihədə tərəfdaş olmaqdan qürur duyduğunu bildirib: “Artıq 6 ildir ki, bank olaraq bu layihədə Marsol ilə bir yolda addımlayırıq. Biz bunu tərəfdaşlıqdan daha çox, ölkəmizdə sahibkarlığın inkişafına xidmət edən dostluq missiyası kimi görürük. Hamımız bilirik ki, uğur heç vaxt təkbaşına mümkün olmur. Bir ideyanın böyüyüb güclü biznesə çevrilməsi üçün cəsarətli addımlarla bərabər münbit şərait olmalıdır. Məhz bu şəraitin formalaşmasında dövlətimizin rolu əvəzsizdir. Biz də bu siyasətə dəstək olmaq üçün fokusumuzu sahibkarlara zaman qazandıracaq, müasir dövrün tələbi olan rəqəmsal həllərə yönəltmişik. Bu məqsədlə yaratdığımız Birbank Biznes platforması bu gün sadəcə bir mobil tətbiqi deyil, həm də sakibkarların etibarlı rəqəmsal köməkçisidir. Hazırda 27 mindən çox hüquqi şəxs və 115 mindən çox fərdi sahibkar gündəlik maliyyə əməliyyatlarını bizə etibar edir. Bu rəqəmlərin arxasında dayanan etimad bizim üçün ən böyük dəyərdir”.
Qeyd edək ki, 30 000-ə yaxın ziyarətçinin qatıldığı sərgidə 10 KOB subyektinin məhsul və xidmətlərini təqdim etməsi üçün KOBİA tərəfindən xüsusi şərait yaradılıb. Belə ki, sənaye, tekstil, qida, xidmət, tikinti, əl işləri, parfümeriya kimi sahələrdə fəaliyyət göstərən həmin mikro və kiçik sahibkarlıq subyektləri sərgidə ödənişsiz olaraq iştirak ediblər.
Layihənin həyata keçirilməsində məqsəd yerli şirkətlərin məhsul və xidmətlərini, xüsusilə də ilk dəfə bazara çıxarılacaq brendləri geniş ictimaiyyətə tanıtmaq, xarici bazarlara çıxış imkanlarını artırmaq və biznes subyektləri arasında qarşılıqlı faydalı əməkdaşlıqları təşviq etməkdir.
Bakı Ekspo Mərkəzində keçirilən sərgi Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA) və “Marsol Group”un birgə təşkilatçılığı, həmçinin Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Azərbaycan Dövlət Reklam Agentliyi və İş Adamları Cəmiyyətinin Milli Assosiasiyasının (İCMA) oldu tərəfdaşlığı ilə baş tutub.

Закончилась VI промо-выставка местных компаний при поддержке Kapital Bank
С 18 по 21 июня 2025 года Бакинском Экспо-центре прошла VI промо-выставка местных компаний, организованная при официальной поддержке Kapital Bank. Около 300 местных компаний представили свою продукию и услуги на одной из крупнейших бизнес-платформ страны.
На церемонии открытия выступили руководители государственных органов, представители общественных объединений и бизнес-сообщества. В числе гостей была широкая экспертная аудитория. Фарид Хидаятзаде, член правления Kapital Bank, подчеркнул важность участия банка в проекте: «На протяжении шести лет мы вместе с Marsol движемся вперёд, разделяя общие цели и ценности. Для нас это не просто партнёрство, а дружеская миссия во имя поддержки предпринимательства. Успех никогда не приходит в одиночку, необходима смелость и условия для превращения идеи в успешный бизнес. Поддержка государства в этом процессе имеет первостепенное значение. Мы, в свою очередь, фокусируемся на цифровых решениях, экономящих время предпринимателей. Наша платформа Birbank Biznes – это не просто мобильное приложение, а надёжный цифровой помощник. Сегодня более 27 тыс. юридических лиц и более 115 тыс. индивидуальных предпринимателей доверяют нам свои ежедневные финансовые операции. В этом мы видим наше главное достижение».
Выставку посетили около 30 000 человек. Особое внимание было уделено микро- и малому бизнесу: 10 предприятиям из сфер промышленности, текстиля, пищевой продукции, услуг, строительства, ремесел и парфюмерии была предоставлена возможность участвовать бесплатно.
Цель выставки заключается в повышении узнаваемости местных брендов, в том числе новых участников рынка, расширении их присутствия на внешних рынках, а также стимулировании взаимовыгодного сотрудничества между представителями бизнеса.
Организаторами мероприятия выступили Агентство развития малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Marsol Group при поддержке Государственного агентства занятости Азербайджана, Государственного рекламного агентства, а также Национальной ассоциации предпринимателей Азербайджана (İCMA).