Kapital Bank-ın dəstəyi ilə keçirilən Respublika Fənn Olimpiadalarının qaliblərinə mükafatlar təqdim olundu
Artıq 7-ci ildir ki, ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən Respublika Fənn Olimpiadaları keçirilir. Ötən gün 2023-2024-cü tədris ili üzrə keçirilən olimpiada qaliblərinin mükafatlandırma mərasimi baş tutub.
Mərasimdə Respublika Fənn Olimpiadalarında ən yüksək nəticə göstərmiş 8 qızıl medalçıya, eləcə də bütün qaliblərə diplom və mükafatlar təqdim edilib.
Xatırladaq ki, bu tədris ili üzrə ümumilikdə 62 mindən çox şagird olimpiadada iştirak üçün qeydiyyatdan keçib. Yarışma 8-11-ci sinif şagirdləri arasında, 8 fənn üzrə, 143 mərkəzdə təşkil edilib. Şagirdlər biliklərini Azərbaycan dili və ədəbiyyat, riyaziyyat, fizika, kimya, biologiya, informatika, tarix və coğrafiya fənləri üzrə 3 turda sınayıblar. 10 997 şagird yarımfinal mərhələsində iştirak etmək hüququ qazanıb. Final mərhələsinə keçən 1000-ə yaxın şagirddən 491 nəfəri qalib olub. Onlardan 244 nəfəri bürünc, 163 nəfəri gümüş, 84 nəfəri isə qızıl medal qazanıb.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 120 filialı və 53 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az  saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün— https://kbl.az/prgtk, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/prcrc .

Awards were presented to the winners of the Republican Subject Olympiads held with the support of Kapital Bank
For 7 years, the Republican Subject Olympiads have been held with the support of Kapital Bank, the country’s first bank, and organized by the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Yesterday, the award ceremony for the winners of the 2023-2024 academic year olympiad took place.
During the ceremony, 8 gold medalists who achieved the highest results in the Republic Subject Olympiads, as well as all the winners, were presented with diplomas and awards.
It should be noted that for this academic year, over 62 000 students registered to participate in the olympiad. The competition was organized among students of grades 8-11, across 8 subjects, in 143 centers. Students tested their knowledge in Azerbaijani language and literature, mathematics, physics, chemistry, biology, computer science, history, and geography over 3 rounds. 10,997 students earned the right to participate in the semi-final stage. Out of nearly 1,000 students who advanced to the final stage, 491 emerged as winners. Among them, 244 received bronze medals, 163 received silver medals, and 84 received gold medals.