Kapital Bank tələbələr üçün “Emosional zəka” mövzusunda təlimlər keçirdi
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank gənclərin inkişafına və karyera yollarında uğur qazanmalarına dəstək olmaq məqsədilə müxtəlif təlimlər təşkil etməyə davam edir. Bu dəfə isə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) “Kapital Bank otağı” və Bakı Slavyan Universitetinin karyera mərkəzində “Emosional zəka” mövzusunda təlimlər keçirilib.
Hər iki təlim Kapital Bank-ın İstedadların İdarə Edilməsi departamentinin İşçi Bağlılığı və Motivasiya şöbəsinin baş mütəxəssisi Nərmin Əhmədzadə tərəfindən keçirilib. Təlim zamanı tələbələr emosional zəkanın iş həyatında və şəxsi inkişafdakı rolu, eləcə də onu artırmaq üçün effektiv üsullar və tətbiq sahələri haqqında ətraflı məlumat əldə ediblər.
Qeyd edək ki, hər zaman təhsilə dəstək layihələri ilə gündəmə gələn Kapital Bank Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Texnologiya Universiteti və Bakı Mühəndislik Universitetində müasir texnoloji standartlara cavab verən “Kapital Bank” otaqlarının açılışını həyata keçirib. Bu otaqlar tələbələrin müxtəlif təlimlərdə iştirak edərək yeni bacarıqlar qazanması üçün istifadəyə verilib. Bank gələcəkdə də gənclər üçün innovativ təlim proqramları və tədbirlər keçirməyə davam edəcək.

Kapital Bank supports students with training on “Emotional Intelligence”
As the country’s first bank, Kapital Bank continues to organize various training programs to support the development of young people and help them achieve success in their career paths. In line with this goal, training sessions on “Emotional Intelligence” were held at the Kapital Bank room in Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU) and the Career Center of Baku Slavic University.
Both training sessions were conducted by Narmin Ahmadzada, a senior specialist in the Employee Engagement and Motivation Department of Kapital Bank's Talent Management Division. During the sessions, students gained in-depth knowledge about the role of emotional intelligence in professional and personal development, as well as effective methods and practical applications to enhance it.
It is worth noting that Kapital Bank, which frequently garners attention with its educational support initiatives, has previously inaugurated “Kapital Bank” rooms equipped with modern technological standards at Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan Technological University, and Baku Engineering University. These rooms are designed to enable students to participate in various training sessions and acquire new skills. The Bank remains committed to organizing innovative training programs and events for young people in the future.