Kapital Bank əməkdaşları bayramı Şuşada qeyd etdi!
26 iyun – Silahlı Qüvvələr Günü Kapital Bank-ın 44 günlük Vətən Müharibəsində iştirak edən əməkdaşları üçün bank tərəfindən Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı olan Şuşaya səfər təşkil edildi. Səfərin məqsədi bayramı günü-gündən dirçələn, Qarabağın tacı olan Şuşada qeyd etmək, igidlərimizin qanı və canı bahasına azad edilən yerləri canlı görmək idi.
Səfərdə birinci və ikinci Qarabağ müharibəsində iştirak edən bank əməkdaşları və qazilər, müharibə zamanı orduya dəstək göstərən Qırmızı Ürəklər fondunun rəhbərliyi və arxa cəbhə qəhrəmanları da vardır. Azad edilən torpaqların bərpa edilməsi, aparılan işlərin sürətli olması, bir sıra beynəlxalq tədbirlərin Şuşada təşkil edilməsi və 30 illik həsrətə son qoyulması hamı kimi Kapital Bank əməkdaşlarında da qürur, sevinc və fərəh hissləri oyadırdı.
120-yə yaxın əməkdaşın qatıldığı səfər zamanı Cıdır düzü, Qala divarları, Gəncə qapısı, şəhərin simvolları olan və Ermənistan Silahlı Qüvvələrinin 1992-ci ildə Şuşanı işğal edərkən gülləbaran etdikləri Üzeyir Hacıbəyli, Xurşidbanu Natəvan və Bülbülün heykəlləri, Yuxarı və Aşağı Gövhər Ağa məscidləri ziyarət edildi.

On June 26, the Armed Forces Day, Kapital Bank arranged a trip to the cultural capital of Azerbaijan, the city of Shusha, for its employees who took part in the 44-day Patriotic War. The purpose of the trip was to celebrate the special day in the pearl of Karabakh and to see the places liberated at the expense of intrepid Azerbaijani soldiers’ lives.
The trip was attended by the bank’s employees who saw the first and second Karabakh wars, the leadership of the Red Hearts Foundation, which supported the army during the Patriotic War, and home front workers. The restoration of the liberated lands, the efficiency of the work being carried out, the organization of a number of international events in Shusha and the end of 30 years of homesickness caused employees of Kapital Bank to feel pride, joy and very happy.
About 120 employees joined the trip. They visited the Jidir Plain, Shusha Fortress, Ganja Gate, Yukhari and Ashaghi Govhar Agha Mosques, and the symbols of the city shot by the Armenian armed forces during the occupation of Shusha in 1992 — the monuments of Uzeyir Hajibeyli, Khurshidbanu Natavan and Bulbul.