Pulunuz Kapital Bank istiqrazları ilə sizə daha çox gəlir gətirsin
Xəbər verdiyimiz kimi 26 avqust 2024-cü il tarixində Kapital Bank ASC-nin buraxılış həcmi 30 000 000 (otuz milyon) ABŞ dollar həcmində olan, subordinasiya olunmuş istiqrazları premium bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
İstiqrazların abunə yazılışı 24 sentyabr 2024-cü il tarixinə kimi 30 gün ərzində davam edəcək. Yerləşdirməsi isə 26 sentyabr 2024-cü il tarixində Bakı Fond Birjasında baş tutacaq. Fiziki şəxslər Bankın filiallarına yaxınlaşaraq abunə yazılışında iştirak edə bilərlər. Həmçinin qeyd edilən tarixdə abunə yazılışında yerləşdirilmiş məbləğlərə əlavə olaraq məbləğin 2.5%-i həcmində illik gəlir hesablanacaq. Eyni zamanda, istiqraz alışı ilə bağlı bütün xərclər Kapital Bank tərəfindən qarşılanacaq.
Qeyd edək ki, təklif edilən istiqrazların hər birinin nominal dəyəri 100 dollar, illik faiz dərəcəsi 7%, faizlərin ödəniş dövrü 30 gündən bir, tədavül müddəti 7 ildir. Sənədsiz, adlı, faizli, təmin edilməmiş istiqrazların yerləşdirilməsi Bakı Fond Birjasında abunə yazılışı üsulu ilə həyata keçiriləcək. Yerləşdirmə üzrə anderrayter “PAŞA Kapital İnvestisiya Şirkəti” QSC-dir.

As previously reported, on August 26, 2024, the subordinated bonds of Kapital Bank OJSC, with an issue volume of USD 30,000,000 (thirty million), were listed in the premium market segment.
The subscription period for the bonds will last for 30 days, ending on September 24, 2024. The placement will take place on September 26, 2024, at the Baku Stock Exchange. Individuals can visit the Bank's branches to participate in the subscription. Additionally, an extra annual income of 2.5% of the amount will be calculated on the subscribed amounts on the specified date. All costs associated with bond purchases will be covered by Kapital Bank.
It should be noted that each of the offered bonds has a nominal value of USD 100, an annual interest rate of 7%, and interest payments will be made every 30 days, with a circulation period of 7 years. The placement of the book-entry, registered, interest-bearing, unsecured bonds will be carried out through subscription at the Baku Stock Exchange. The underwriter for the placement is PASHA Capital Investment Company CJSC.