Kapital Bank “COP29 Human Capital Forum” tədbirində 2 mükafata layiq görüldü
Azərbaycan HR İnstitutunun təşkilatçılığı ilə ölkəmizdə ilk dəfə olaraq “Dayanıqlı gələcək üçün yaşıl insan resursları” şüarı altında “COP29 Human Capital Forum” tədbiri keçirilib. Tədbirin keçirilməsində məqsəd ölkəmizdə insan kapitalının davamlı inkişafı, işçi bağlılığının gücləndirilməsi, iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə innovativ insan resursları həlləri kimi fərqli təcrübələrin dialoqlar, müzakirələr və fikir mübadilələri ilə paylaşılması idi.
Tədbirdə bu istiqamətdə uğurlu təcrübə təqdim edən şirkətlər də mükafatlandırılıb. Təltif edilənlər sırasında ölkənin birinci bankı Kapital Bank-da var. “Ən yaxşı işçi bağlılığı strategiyası” və “Ən yaxşı yaşıl İnsan Resursları startegiyası”  nominasiyalarında mükafatlar bankın rəsmi nümayəndələrinə təqdim edilib.
Kapital Bank-ın İstedadların İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Aygün Musayeva  “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”ndə bu mükafatları qazanmağın qürurunu bölüşüb. “Komandamız dünyanın ən son texnoloji yenilikləri ilə ayaqlaşaraq daim öz üzərində işləyir və bankımızın təqdim etdiyi mükəmməl inkişaf imkanlarından faydalanır. Bu isə bizə müştərilərimiz üçün innovativ xidmətlər təqdim etmək fürsəti yaradır. Biz müasir dövrdə dayanıqlılığın və yaşıl düşüncənin əhəmiyyətini anlayır, inandığımız bu doğru yolda irəlləyir, inkişaf edirik. Biz İnsan Resursları proseslərimizdən kağızı demək olar ki, çıxarmaqla və onları rəqəmsal platformalara daşımaqla yaşıl İR istiqamətində böyük yol qət etmişik. Eləcə də, bankda işləyən hər kəsin burada hər gün özünü xoşbəxt hiss etməsinə və mükəmməl iş yerinin yaratdığı çoxsaylı imkanlardan yararlanmasına böyük önəm veririk. Biz doğru yoldayıq!”.
Xatırladaq ki, ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürən şirkətlərdən biri olan Kapital Bank nüfuzlu “Great Place To Work” – “Mükəmməl iş yeri” mükafatını Azərbaycanda alan ilk və tək bankdır. Bank ardıcıl olaraq 2 ildir bu mükafata layiq görülür.

Kapital Bank awarded two prizes at the COP29 Human Capital Forum
For the first time in Azerbaijan, the COP29 Human Capital Forum was organized under the theme”Green Human Resources for a Sustainable Future” by the Azerbaijan HR Institute. The event aimed to promote the sustainable development of human capital, enhance employee engagement, and share innovative HR solutions to combat climate change through dialogues, discussions, and knowledge exchange.
During the event, companies that showcased successful experiences in these areas were awarded. Among the honorees was Kapital Bank, the country’s leading bank. Kapital Bank received two awards: “Best Employee Engagement Strategy” and “Best Green Human Resources Strategy,” which were presented to the bank's official representatives.
Aygun Musayeva, Director of the Talent Management Department at Kapital Bank, expressed her pride in receiving these awards during the “Solidarity Year for a Green World.” She shared, “Our team continuously works on self-development, staying in line with the latest technological advancements and benefiting from the excellent growth opportunities offered by our bank. This helps us to deliver innovative services to our customers. We recognize the importance of sustainability and green thinking in today's world, and we are committed to progressing and evolving on this path. We have made significant strides in green HR by almost eliminating paper from our HR processes and moving them to digital platforms. Furthermore, we place great importance on ensuring that everyone at the bank feels happy every day and enjoys the numerous benefits provided by our exceptional workplace. We are on the right path!”
It should be noted that Kapital Bank, one of the largest employers among financial institutions in the country, is the first and only bank in Azerbaijan to receive the prestigious “Great Place to Work” certification. The bank has been awarded this recognition for two consecutive years.