Xəbər verdiyimiz kimi paytaxt Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası öz işinə başlayıb. Konvensiyanın tərəf dövlətlərinin prezidentlərinin, hökumət başçılarının, yüksək vəzifəli şəxslərin iştirak etdiyi tədbirdə ölkənin birinci bankı Kapital Bank-da Paşa Holding nümayəndə heyətinin tərkibində iştirak edir.
Dayanıqlı inkişafa və ətraf mühitin qorunmasına daim həssas yanaşan Kapital Bank üçün bu tədbir xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Belə ki, bankın COP29-da iştirakı iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə həm yerli, həm də qlobal səviyyədə töhfə vermək məqsədi daşıyır. Bu məqsədlə tədbirin Yaşıl zona hissəsində Kapital Bank-a məxsus stend qurulub. Stenddə bankın rəsmi nümayəndələri iştirakçılarlarla fikir mübadiləsi aparır, təcrübələrini bölüşür, qonaqların suallarını cavablandırırlar.
Eyni zamanda bir neçə mövzuda təşkil edilən panellərdə Kapital Bank-ın rəsmi nümayəndələri təmsil olunurlar. Tədbirin 2-ci günündə bankın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov “Korportaiv Dayanıqlılıq” mövzusunda keçirilən paneldə spiker olaraq iştirak edib. Sədr çıxışında uzunmüddətli inkişafın təməlində məhz dayanıqlı yanaşmasının durduğunu vurğulayıb: “İqlim dəyişikliyi, sosial bərabərlik və etik idarəetmə kimi məsələlər müasir biznesin ayrılmaz tərkib hissəsidir. Dayanıqlı gələcək üçün ekoloji faktorlar nəzərə alınmalı, innovativ texnologiyalara sərmayə artırılmalıdır. Biz dayanıqlı maliyyə həlləri təqdim etməklə, yalnız müştərilərimizin deyil, eyni zamanda bütün cəmiyyətin gələcəyini düşünürük”.
Tədbirin 4-cü günündə isə Kapital bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə “Azərbaycanda Dayanıqlı KOS mühiti” mövzusunda baş tutacaq paneldə spiker olaraq iştirak edəcək.
Bu tarixi konfransın iştirakçısı olmaq istəyən hər kəs iticket.az saytından ödənişsiz olaraq bilet əldə edərək  tədbirdə iştirak edə bilər.

As previously announced, the 29th session of the United Nations Climate Change Conference (COP29) has commenced in Baku. The event, which brings together heads of state, government leaders, and high-ranking officials from the convention's member states, also includes Kapital Bank as part of the PASHA Holding delegation.
For Kapital Bank, which places great importance on sustainable development and environmental protection, this event holds special significance. The bank's participation in COP29 reflects its commitment to contributing to the fight against climate change both locally and globally. As part of this initiative, Kapital Bank has set up a dedicated booth in the Green Zone of the event. At the booth, the bank’s representatives engage with participants, share their experiences, and answer visitors’ questions.
In addition, Kapital Bank’s representatives are actively participating in various panels at the event. On the second day of COP29, Farid Huseynov, Chairman of the Board and CEO of Kapital Bank, spoke as a panelist on “Corporate Sustainability.” In his speech, he emphasized the importance of a sustainable approach as the foundation for long-term growth: “Climate change, social equality, and ethical governance are integral aspects of modern business. To build a sustainable future, ecological factors must be considered, and investments in innovative technologies must increase. By offering sustainable financial solutions, we are thinking not only about the needs of our customers but also about the future of society as a whole.”
On the fourth day of the conference, Farid Hidayatzade, Board Member and Chief Corporate Sales Officer of Kapital Bank, will participate as a panelist in a discussion titled “Sustainable SME Landscape in Azerbaijan.”