Kapital Bank “International investor” tərəfindən daha bir mükafata layiq görüldü: “Ən yaxşı kommersiya bankı 2025”
2025-05-20
Kapital Bank kommersiya bankçılığı sahəsindəki uğurları və innovativ yanaşması ilə daha bir beynəlxalq mükafata layiq görülüb. Bank, nüfuzlu “International Investor” jurnalı tərəfindən “Ən yaxşı kommersiya bankı 2025” (“Best Commercial Bank Azerbaijan 2025”) nominasiyası üzrə qalib elan edilib. Bu mükafat Kapital Bank-ın kommersiya bankçılığı sahəsində göstərdiyi yüksək performansın, müştəri yönümlü yanaşmanın və dayanıqlı böyümənin beynəlxalq səviyyədə növbəti təsdiqidir.
Böyük Britaniyada nəşr olunan “International Investor” jurnalı maliyyə sektorunda innovasiya, liderlik və qabaqcıl təcrübələri ilə seçilən qurumları təqdim edən qlobal platformadır. Kapital Bank-ın bu mükafata layiq görülməsi onun kommersiya bankçılığı sahəsindəki strateji inkişafını və müştəri portfelinə dəyər qatan məhsul və xidmətlərini beynəlxalq səviyyədə tanıdır.
Hazırda Kapital Bank 5 milyondan çox müştəriyə xidmət göstərir. Bankın kommersiya bankçılığı üzrə portfeli sürətlə böyüməkdədir. 46 460 hüquqi şəxs və 221 538 fərdi sahibkar Kapital Bank-ın çevik və rəqəmsal həllərindən aktiv şəkildə faydalanır. 3 milyondan çox aktiv Birbank mobil tətbiqi istifadəçisi ilə Kapital Bank müştərilərinə yaratdığı rəqəmsal həlləri ilə də ön sıradadır və bazarda lider mövqeyini qoruyur.
Kommersiya müştərilərinə təqdim olunan fərdi yanaşma, məhsul dizaynında çeviklik və risklərin effektiv idarə olunması Kapital Bank-ın bu sahədə üstünlüyünü müəyyənləşdirən əsas faktorlardır. Bank kiçik və orta bizneslər üçün əlçatan maliyyə həllərindən tutmuş, iri korporasiyalar üçün optimallaşdırılmış xidmət modellərinədək geniş spektrdə xidmətlər təklif edir.
Bununla yanaşı, Kapital Bank yalnız maliyyə göstəriciləri ilə deyil, sosial məsuliyyət sahəsindəki təşəbbüsləri ilə də fərqlənir. Xüsusilə təhsilin inkişafına yönələn layihələr, tələbələr üçün yaradılan fürsətlər və cəmiyyətin rifahına töhfə verən sosial proqramlar Kapital Bank-ın dəyərlərinin ayrılmaz hissəsidir.
Qeyd edək ki, ötən həftələrdə Kapital Bank eyni nəşriyyat “International Investor” tərəfindən “Best Private Banking Azerbaijan” mükafatına da layiq görülüb. Bu iki nüfuzlu beynəlxalq tanınma, bankın həm kütləvi, həm də fərdi müştərilər üzrə yüksək xidmət standartlarını və geniş strateji baxışını bir daha təsdiqləyir.

Kapital Bank удостоен очередной международной награды от International Investor – «Лучший коммерческий банк 2025 года»
Kapital Bank вновь получил международное признание за успехи в сфере коммерческого банкинга и внедрение инновационных решений. Британский журнал International Investor назвал Kapital Bank победителем в номинации «Лучший коммерческий банк Азербайджана 2025 года». Эта награда является очередным подтверждением высокой эффективности, клиентоориентированного подхода и устойчивого роста банка на международном уровне.
International Investor – престижное британское издание, освещающее достижения ведущих компаний в сфере финансов благодаря их инновационным подходам, лидерству и передовому опыту. Признание Kapital Bank на этой платформе подчеркивает стратегическое развитие банка в области коммерческого банкинга, а также международное признание ценных решений и сервисов, предлагаемых клиентам.
Сегодня Kapital Bank обслуживает свыше 5 миллионов клиентов. Портфель банка в сфере коммерческого банкинга стремительно растёт: более 46 460 юридических лиц и 221 538 индивидуальных предпринимателей активно пользуются гибкими и цифровыми решениями Kapital Bank. Благодаря более чем 3 миллионам активных пользователей мобильного приложения Birbank, банк сохраняет лидирующие позиции на рынке цифровых решений.
Индивидуальный подход к каждому клиенту, гибкость в проектировании продуктов и эффективное управление рисками являются ключевыми факторами, определяющими преимущество Kapital Bank в этом направлении. Банк предлагает широкий спектр услуг – от доступных финансовых решений для малого и среднего бизнеса до оптимизированных моделей обслуживания для крупных корпораций.
Помимо сильных финансовых результатов, Kapital Bank также выделяется своей социальной ответственностью. Особое внимание уделяется проектам, направленным на развитие образования, созданию возможностей для студентов и программам, способствующим благополучию общества в целом. Эти инициативы являются неотъемлемой частью ценностей банка.
Отметим, что в последние недели Kapital Bank также был удостоен награды «Best Private Banking Azerbaijan» от того же издания International Investor. Эти престижные международные награды являются ещё одним подтверждением высокого качества обслуживания, которое Kapital Bank предлагает как широкой клиентской базе, так и премиальному сегменту, а также свидетельствуют о масштабности его стратегического видения.