Kapital Bank əməkdaşları kütləvi ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər
Kapital Bank əməkdaşları Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının üzvlərinin iştirakı ilə həyata keçirilən kütləvi ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər. Onlarla maliyyə institutunun əməkdaşlarını bir araya gətirən layihə Bakı şəhəri Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən ərazidə həyata keçirilib. Aksiya zamanı ərazinin iqlim şəraitinə uyğun ümumilikdə 625 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Qeyd edək ki, aksiya Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart 2023-cü il tarixində “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”u çərçivəsində baş tutub. Memoranduma əsasən 2023-cü ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağacın əkilməsi nəzərdə tutulub. Layihə həmçinin ekoloji dayanıqlılığın dəstəklənməsi məqsədi ilə həyata keçirilir.

Kapital Bank принял участие в экологической кампании по высадке деревьев
Сотрудники Kapital Bank приняли участие в массовой акции по посадке деревьев, организованной с участием членов Ассоциации банков Азербайджана. Проект, объединивший сотрудников десятков финансовых учреждений, был реализован на территории, расположенной в поселке Мюшвигабад города Баку. В ходе акции было высажено в общей сложности 625 деревьев, включая Эльдарские сосны и оливковые деревья, соответствующие климатическим условиям региона.
Отметим, что акция прошла в рамках Меморандума о взаимопонимании, подписанного 13 марта 2023 года между Министерством экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики, Центральным банком Азербайджана, Ассоциацией банков Азербайджана, Ассоциацией страховщиков Азербайджана, Ассоциацией микрофинансов Азербайджана, Ассоциацией участников фондового рынка Азербайджана и Ассоциацией финтеха Азербайджана. В соответствии с Меморандумом, начиная с 2023 года, планируется ежегодно высаживать по 100 000 деревьев, чтобы за 10 лет посадить в общей сложности 1 000 000 деревьев. Проект также направлен на поддержку экологической устойчивости.