Kapital Bank əməkdaşları kütləvi ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər
Kapital Bank əməkdaşları Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının üzvlərinin iştirakı ilə həyata keçirilən kütləvi ağacəkmə aksiyasında iştirak ediblər. Onlarla maliyyə institutunun əməkdaşlarını bir araya gətirən layihə Bakı şəhəri Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən ərazidə həyata keçirilib. Aksiya zamanı ərazinin iqlim şəraitinə uyğun ümumilikdə 625 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Qeyd edək ki, aksiya Azərbaycan Respublikasının Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında 13 mart 2023-cü il tarixində “Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü il dönümü münasibəti ilə ağacəkmə tədbirləri üzrə əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu”u çərçivəsində baş tutub. Memoranduma əsasən 2023-cü ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağacın əkilməsi nəzərdə tutulub. Layihə həmçinin ekoloji dayanıqlılığın dəstəklənməsi məqsədi ilə həyata keçirilir.

Employees of Kapital Bank took part in a mass tree-planting campaign organized with the participation of member institutions of the Azerbaijan Banks Association. The large-scale event brought together representatives from numerous financial institutions and was held in the Mushfigabad settlement area of Baku city. During the event, a total of 625 trees including climate-resilient Eldar pines and olive trees were planted.
It is worth noting that the initiative was organized within the framework of the Memorandum of Understanding signed on March 13, 2023, between the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Banks Association, the Azerbaijan Insurers Association, the Azerbaijan Micro-finance Association, the Association of Securities Market Participants of Azerbaijan, and the Azerbaijan Fintech Association. The memorandum was signed in honor of the 100th anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev.
According to the memorandum, from 2023 onwards, the plan is to plant 100 000 trees annually for 10 years, totaling 1000 000 trees. This long-term initiative also aims to contribute to the promotion of environmental sustainability and ecological balance in the region.