Kapital Bank 3-cü dəfə “Mükəmməl iş yeri” sertifikatına layiq görüldü
Ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürənlərdən biri olan Kapital Bank üçüncü dəfə ardıcıl olaraq beynəlxalq “Mükəmməl iş yeri” (Great Place to Work) sertifikatını qazanaraq, işçi məmnuniyyəti və iş mühiti standartlarının qorunması istiqamətində davamlı uğurlarını bir daha təsdiqlədi. Bu nailiyyət Kapital Bank-ı ölkəmizdə üçüncü dəfə belə uğura imza atan ilk və yeganə yerli şirkət edir, həmçinin onun davamlı inkişaf edən təşkilati mədəniyyətini və insan yönümlü yanaşmasını nümayiş etdirir.
Qeyd edək ki, “Great Place to Work” beynəlxalq tədqiqat və konsaltinq şirkəti 60-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir və şirkətlərin işçiləri tərəfindən qiymətləndirilməsini aparır. Sertifikat yalnız yüksək nəticə göstərən şirkətlərə təqdim olunur və şirkətlərdə iş mühiti, motivasiya, inkişaf imkanları və daxili kommunikasiya keyfiyyətlərini qiymətləndirir.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan kapitalı və Təşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçısı Fərqanə Məmmədova vurğulayıb ki, bu uğurun arxasında bankla əməkdaşlar arasındakı qarşılıqlı etimad və dəstək dayanır. “Artıq üçüncü ildir ki, Kapital Bank beynəlxalq “Mükəmməl iş yeri” sertifikatına layiq görülür. Bu, bizim üçün sadəcə bir mükafat deyil, 6 minə yaxın əməkdaşımızın səmimi rəyidir. Bizim üçün əsas olan əməkdaşların özlərini dəyərli hiss etməsi, inkişaf və rifah üçün real imkanlara sahib olmasıdır. 20-dən çox kriteriya üzrə yüksək nəticə qazanmağımız isə bu yanaşmanın beynəlxalq səviyyədə təsdiqidir”.
Bu uğur Kapital Bank-ın işçi məmnuniyyətinə verdiyi önəmin və insan yönümlü təşkilati mədəniyyətinin təsdiqi olmaqla yanaşı, onun ölkədə və beynəlxalq səviyyədə lider mövqeyini möhkəmləndirir. Bank bundan sonra da əməkdaşlarının inkişafını dəstəkləmək, iş mühitini zənginləşdirmək və güclü komanda ruhunu qorumaq istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcək.

Kapital Bank receives the “Great Place to Work” certification for the third time
Kapital Bank, one of the largest employers among the country’s financial institutions, has once again been awarded the international “Great Place to Work” certification, confirming its consistent success in maintaining high employee satisfaction and workplace standards. Kapital Bank has become the first and only company in the country to receive this certification three times, reflecting its strong corporate culture and commitment to employee well-being.
It should be noted that Great Place to Work is an international research and consulting organization operating in more than 60 countries that evaluates companies based on employee feedback. The certification is granted only to organizations that demonstrate outstanding results, assessing the quality of the work environment, employee motivation, development opportunities, and the effectiveness of internal communication.
Board member, Chief Human Capital and Organizational Development Officer at Kapital Bank, Fargana Mammadova, emphasized that this achievement is the result of mutual trust and support between the bank and its employees. “For the third consecutive year, Kapital Bank has received the international Great Place to Work certification. For us, this is not just an award, but a sincere reflection of our corporate environment as seen through the eyes of nearly six thousand employees. What matters most to us is that every team member feels valued and has real opportunities for growth and well-being. The high results we achieved across more than 20 criteria are clear proof that our approach has earned international recognition.”
This achievement not only reaffirms Kapital Bank’s commitment to employee satisfaction and its people-centered organizational culture but also strengthens its leadership position both nationally and internationally. Moving forward, the bank will continue to support employee development, enrich the workplace environment, and nurture a strong team spirit.