Kapital Bank 3-cü dəfə “Mükəmməl iş yeri” sertifikatına layiq görüldü
Ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürənlərdən biri olan Kapital Bank üçüncü dəfə ardıcıl olaraq beynəlxalq “Mükəmməl iş yeri” (Great Place to Work) sertifikatını qazanaraq, işçi məmnuniyyəti və iş mühiti standartlarının qorunması istiqamətində davamlı uğurlarını bir daha təsdiqlədi. Bu nailiyyət Kapital Bank-ı ölkəmizdə üçüncü dəfə belə uğura imza atan ilk və yeganə yerli şirkət edir, həmçinin onun davamlı inkişaf edən təşkilati mədəniyyətini və insan yönümlü yanaşmasını nümayiş etdirir.
Qeyd edək ki, “Great Place to Work” beynəlxalq tədqiqat və konsaltinq şirkəti 60-dan çox ölkədə fəaliyyət göstərir və şirkətlərin işçiləri tərəfindən qiymətləndirilməsini aparır. Sertifikat yalnız yüksək nəticə göstərən şirkətlərə təqdim olunur və şirkətlərdə iş mühiti, motivasiya, inkişaf imkanları və daxili kommunikasiya keyfiyyətlərini qiymətləndirir.
Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin üzvü, İnsan kapitalı və Təşkilati inkişaf üzrə Baş inzibatçısı Fərqanə Məmmədova vurğulayıb ki, bu uğurun arxasında bankla əməkdaşlar arasındakı qarşılıqlı etimad və dəstək dayanır. “Artıq üçüncü ildir ki, Kapital Bank beynəlxalq “Mükəmməl iş yeri” sertifikatına layiq görülür. Bu, bizim üçün sadəcə bir mükafat deyil, 6 minə yaxın əməkdaşımızın səmimi rəyidir. Bizim üçün əsas olan əməkdaşların özlərini dəyərli hiss etməsi, inkişaf və rifah üçün real imkanlara sahib olmasıdır. 20-dən çox kriteriya üzrə yüksək nəticə qazanmağımız isə bu yanaşmanın beynəlxalq səviyyədə təsdiqidir”.
Bu uğur Kapital Bank-ın işçi məmnuniyyətinə verdiyi önəmin və insan yönümlü təşkilati mədəniyyətinin təsdiqi olmaqla yanaşı, onun ölkədə və beynəlxalq səviyyədə lider mövqeyini möhkəmləndirir. Bank bundan sonra da əməkdaşlarının inkişafını dəstəkləmək, iş mühitini zənginləşdirmək və güclü komanda ruhunu qorumaq istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcək.

Kapital Bank в третий раз получил сертификат «Отличное место работы»
Kapital Bank, один из крупнейших работодателей среди финансовых учреждений страны, в третий раз подряд удостоен международного сертификата «Отличное место работы» (Great Place to Work), вновь подтвердив свои устойчивые успехи в обеспечении высокого уровня удовлетворенности сотрудников и стандартов рабочей среды. Kapital Bank стал первой и единственной в стране компанией, трижды получившей этот сертификат, что свидетельствует о развитой корпоративной культуре и внимании к своим сотрудникам.
Следует отметить, что компания Great Place to Work – международная исследовательская и консалтинговая организация, работающая более чем в 60 странах, проводящая оценку компаний по мнению их сотрудников. Сертификат присуждается только компаниям с высокими результатами и оценивает качество рабочей среды, мотивацию сотрудников, возможности для развития и эффективность внутренней коммуникации.
Член Правления, Главный директор по организационному развитию и человеческим ресурсам Kapital Bank Фаргана Маммадова подчеркнула, что за этим успехом стоит взаимное доверие и поддержка между банком и его сотрудниками. «Уже третий год подряд Kapital Bank становится обладателем международного сертификата «Отличное место работы». Для нас это не просто награда, а искренняя оценка нашей корпоративной среды со стороны почти 6 тысяч сотрудников. Главное для нас – чтобы каждый сотрудник чувствовал свою ценность, имел реальные возможности для развития и благополучия. Высокие результаты, достигнутые более чем по 20 критериям, являются подтверждением того, что наш подход признан на международном уровне».
Этот успех не только подтверждает внимание Kapital Bank к удовлетворенности сотрудников и его ориентированную на человека организационную культуру, но и укрепляет лидерские позиции банка как на национальном, так и на международном уровне. В будущем банк продолжит поддерживать развитие своих сотрудников, обогащать рабочую среду и сохранять сильный командный дух.