Kapital Bank 2025-ci ilin 2-ci rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 1 iyul 2025-ci il tarixinə 12.7 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5.3 milyard manat olub.
1 iyul 2025-ci il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 9.4 milyard manat təşkil edib. Bankın 1 iyul 2025-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1.1 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır. Bankın xalis mənfəəti 153.9 milyon manat olub.
Qeyd edək ki, Kapital Bank “Moody's” və “Standard & Poor's” beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.

Kapital Bank announces financial results for the second quarter of 2025
Kapital Bank, the leading bank of the country, has announced its financial results as of July 1, 2025. As of the reporting date, the Bank’s total assets amounted to AZN 12.7 billion, while the volume of loans issued to customers reached AZN 5.3 billion.
According to the results as of July 1, 2025, customer deposits stood at AZN 9.4 billion. The Bank’s total capital after deductions amounted to AZN 1.1 billion, and the total value of common and preferred shares was AZN 265 million. Kapital Bank’s net profit for the reporting period amounted to AZN 153.9 million.
Kapital Bank has been assigned credit ratings by the international agencies “Moody’s” and “Standard & Poor’s”, reflecting its strong position within the country’s banking industry.