Kapital Bank 2025-ci ilin 2-ci rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 1 iyul 2025-ci il tarixinə 12.7 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5.3 milyard manat olub.
1 iyul 2025-ci il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 9.4 milyard manat təşkil edib. Bankın 1 iyul 2025-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1.1 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır. Bankın xalis mənfəəti 153.9 milyon manat olub.
Qeyd edək ki, Kapital Bank “Moody's” və “Standard & Poor's” beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.

Kapital Bank объявил финансовые результаты за втоой квартал 2025 года
Первый банк страны Kapital Bank объявил финансовые показатели по состоянию на 1 июля 2025 года. Активы банка на указанную дату составили 12,7 миллиарда манатов. Объём кредитов, выданных клиентам, достиг 5,3 миллиарда манатов.
Согласно данным на 1 июля 2025 года, объём клиентских депозитов в банке составил 9,4 миллиарда манатов. Совокупный капитал банка после вычетов составил 1,1 миллиарда манатов, а сумма обыкновенных и привилегированных акций 265 миллионов манатов. Чистая прибыль банка за отчётный период составила 153,9 миллиона манатов.
Отметим, что Kapital Bank обладает рейтингами международных рейтинговых агентств «Moody’s» и «Standard & Poor’s». Эти рейтинги входят в число самых высоких в банковском секторе страны.