Kapital Bank 2025-ci ilin III rübü üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank-ın aktivləri 1 oktyabr 2025-ci il tarixinə 12.06  milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5.43 milyard manat olub.
1 oktyabr 2025-ci il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 8.67 milyard manat təşkil edib. Bankın 1 oktyabr 2025-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 1.09 milyard manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır. Bankın xalis mənfəəti 229 milyon manat olub.
Qeyd edək ki, Kapital Bank “Moody's” və “Standard & Poor's” beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.

The country’s first bank, Kapital Bank, has announced its financial results for the third quarter of 2025. As of October 1, 2025, the bank’s total assets amounted to 12.06 billion AZN, while the volume of loans issued to customers reached 5.43 billion AZN.
According to the results as of October 1, 2025, customer deposits totaled 8.67 billion AZN. The bank’s total capital after deductions stood at 1.09 billion AZN, and the amount of ordinary and preferred shares was 265 million AZN. Net profit for the reporting period amounted to 229 million AZN.
Kapital Bank holds credit ratings from the international rating agencies “Moody’s” and “Standard & Poor’s”, which are among the highest in the country’s banking sector.