Kapital Bank 2024-cü il üzrə maliyyə nəticələrini elan edib
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank 2024-cü il üzrə maliyyə hesabatını açıqlayıb. Hesabata görə bankın aktivləri 1 yanvar 2025-ci il tarixinə 11 milyard manat təşkil edib. Müştərilərə verilən kreditlərin həcmi isə 5.2 milyard manat olub.
1 yanvar 2025-ci il tarixinə olan nəticələrə görə bankda müştəri depozitlərinin həcmi 9 milyard  manat təşkil edib.
Bankın 1 yanvar 2025-ci il tarixinə tutulmalardan sonra məcmu kapitalı 977 milyon manat, adi və imtiyazlı səhmlər isə 265 milyon manatdır.
Ətraflı məlumat: https://kbl.az/drhp
Qeyd edək ki, Kapital Bank Moody’s və Standard & Poor’s beynəlxalq reytinq agentliklərinin reytinqlərinə malikdir. Bu reytinqlər ölkənin bank sektorunda yüksək reytinqlər sırasındadır.

Kapital Bank объявил финансовые результаты за 2024 год
Kapital Bank, первый банк страны, опубликовал финансовый отчет за 2024 год. Согласно отчету, совокупные активы банка по состоянию на 1 января 2025 года составили 11 миллиардов манатов, а объем кредитов, выданных клиентам, достиг 5,2 миллиарда манатов.
На 1 января 2025 года объем депозитов клиентов в банке составил 9 миллиардов манатов. Совокупный капитал после удержаний составил 977 миллионов манатов, а стоимость обыкновенных и привилегированных акций — 265 миллионов манатов.
Для получения более подробной информации: https://kbl.az/drhp
Стоит отметить, что Kapital Bank имеет кредитные рейтинги от международных агентств Moodys и Standard & Poors, которые входят в число самых высоких рейтингов банковского сектора Азербайджана.