İnnovasiya və texnologiyanın birləşdiyi “INMerge” İnnovasiya Sammiti davam edir
10 oktyabr 2024-cü il tarixində Bakıda PASHA Holding-in təşkilatçılığı ilə “INMerge Innovation Summit”in açılış mərasimi baş tutub. İki gün davam edən sammit regionun innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə vermək, startaplar və investorlar arasında əməkdaşlığı təşviq etmək, iştirakçılar arasında fikir və təcrübə mübadiləsi üçün platforma yaratmağı hədəfləyir.
Sammitdə yerli və beynəlxalq ekspertlərin iştirakı ilə “Fintech”, “Telekommunikasiya”, “E-ticarət”, “Süni intellekt”, “Marketinq” kimi önəmli və dünyanın diqqət mərkəzində olan mövzular müzakirə edilir.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev, PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov, Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri, Baş İcraçı direktor Fərid Hüseynov öz fikirlərini və təcrübələrini bölüşüblər.
PAŞA Holding-in Baş İcraçı direktoru Cəlal Qasımov çıxışında sammitin əhəmiyyətini yüksək dəyərləndirib: “Regionun əsas iqtisadi oyunçularından biri kimi biz cəmiyyətimizin inkişafını dəstəkləməkdə qərarlıyıq. İnnovasiya bizim üçün sadəcə bir anlayış yox, həm də tərəqqinin rəmzidir. Bu sammit vasitəsilə biz regionun innovasiya ekosisteminin inkişafına dəyərli töhfə veririk”.
Qeyd edək ki, tədbirin ilk günü qlobal və yerli spikerlərin çıxışları ilə yadda qalıb. O cümlədən “YouTube”un həmtəsisçisi Stiv Çen, “Harvard Business School”un professoru Linda Hill və digər nüfuzlu şəxslər sammit iştirakçıları qarşısında çıxış ediblər. Sammitin ikinci günündə isə “Starbucks”ın həmtəsisçisi Zev Siegl, “Amazon”un Baş texnologiya direktoru Verner Vogels və “Waze”in qurucusu Uri Levin kimi spikerlər çıxış edib.
Sammit çərçivəsində Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri Fərid Hüseynov da “Fintech” panelində çıxış edərək, ödəniş həlləri sahəsində təklif olunan yeniliklərdən və bu texnologiyaların müştərilərə təqdim etdiyi faydalardan bəhs edib. Fərid Hüseynovun çıxışında qeyd etdiyi məqmalar Kapital Bank-ın maliyyə texnologiyalarının inkişafına verdiyi töhfəni və bankın bu sahədəki liderliyini bir daha vurğulayır.
Bundan əlavə Kapital Bank-ın “INMerge” İnnovasiya Sammitində olan stendi qonaqların böyük marağına səbəb olub. Ziyarətçilər stenddə virtual reallıq (VR) texnologiyasını sınaqdan keçirib. Sadə tapşırıqları yerinə yetirən iştirakçılar “Umico Market” və “Dukan”dan hədiyyələr qazanıblar. Stend tədbir iştirakçılarının böyük marağına səbəb olub.

The “INMerge Innovation Summit” uniting innovation and technology, continues
The opening ceremony of the “INMerge Innovation Summit” took place on October 10, 2024, in Baku, organized by PASHA Holding. Spanning two days, the summit aims to contribute to the development of the region’s innovation ecosystem, foster collaboration between startups and investors, and provide a platform for the exchange of ideas and experiences among participants.
At the summit, key topics such as “Fintech,” “Telecommunications,” “E-commerce,” “Artificial Intelligence,” and “Marketing” are being discussed by local and international experts, all of which are central to global attention.
The event featured speeches from prominent figures, including the Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan, Mikayil Jabbarov, the Minister of Digital Development and Transport, Rashad Nabiyev, the CEO of PASHA Holding, Jalal Gasimov, and the Chairman of the Management Board and CEO of Kapital Bank, Farid Huseynov, who shared their insights and experiences.
In his opening remarks, PASHA Holding CEO Jalal Gasimov emphasized the importance of the summit: “As one of the region’s key economic players, we are committed to fostering development within the wider community. Innovation is more than just a concept to us—it signifies progress. Through this summit, we are contributing meaningfully to the advancement of the regional innovation ecosystem”.
The first day of the event was marked by presentations from global and local speakers, including YouTube co-founder Steve Chen, Harvard Business School professor Linda Hill, and other notable figures. On the second day, renowned speakers such as Starbucks co-founder Zev Siegl, Amazon Chief Technology Officer Werner Vogels, and Waze founder Uri Levine will take the stage.
As part of the summit, Kapital Bank’s Chairman of the Management Board, Farid Huseynov, participated in the “Fintech” panel, where he discussed the latest innovations in payment solutions and how these technologies benefit customers. His remarks highlighted Kapital Bank’s ongoing contribution to the development of financial technologies and its leadership in this sector.
Additionally, Kapital Bank’s stand at the “INMerge” Innovation Summit attracted significant attention from visitors. Attendees had the opportunity to explore virtual reality (VR) technology and discover various products and services, making the stand one of the event’s most popular attractions. Participants who completed simple tasks won gifts from “Umico” and “Dukan.”
Kapital Bank, the country’s first bank, is part of PASHA Holding. Kapital Bank has the largest service network in Azerbaijan with 119 branches and 53 departments all over the country. For more detailed information about the bank’s products and services, please refer to https://kapitalbank.az website, 196 Call Centre or the bank’s various social network pages. To apply for a consumer loan visit https://kbl.az/prgtk, for a Birbank installment card visit https://kbl.az/prcrc.