“INMerge” İnnovasiya Sammiti Qırmızı Ürəklər Fondunu sosial tərəfdaş elan etdi
29-30 sentyabr 2025-ci il tarixində paytaxt Bakıda nüfuzlu “INMerge” İnnovasiya Sammiti-2025 baş tutacaq. PAŞA Holdinq-in təşkilatçılığı ilə keçirilən layihənin əsas məqsədi texnoloji yeniliklər, startaplar və innovativ həlləri təşviq etmək, eləcə də müxtəlif ölkələri təmsil edən iş adamları və investorların şəbəkələşməsinə dəstək olmaqdır. Sammit çərçivəsində fintex, telekommunikasiya, elektron ticarət kimi sahələrdən olan innovatorlar, investorlar və sahənin nüfuzlu liderləri Bakı Konqres Mərkəzində bir araya gələcək.
Bu il sammit çərçivəsində sosial məsuliyyət sahəsində önəmli əməkdaşlıq elan edilib. Belə ki, tədbirin rəsmi sosial tərəfdaşı Qırmızı Ürəklər Fondu seçilib. Bununla da sammit çərçivəsində satışa çıxarılan brendləşmiş geyim, aksesuar kimi promo məhsulların satışından əldə olunan gəlirlər Fonda ianə ediləcək. Bu təşəbbüslə sammit iştirakçıları və tərəfdaşlarına sosial layihələrə birbaşa töhfə vermək imkanı yaradılacaq.
Qeyd edək ki, “Red Hearts” – “Qırmızı Ürəklər Fondu” 2020-ci ildə “Kapital Bank”ın bir qrup əməkdaşı tərəfindən könüllü qrupu olaraq fəaliyyətə başlayıb. Həmin ildə dövlət qeydiyyatına alınan fond ölkəmizdə ianəçilik mədəniyyətinin formalaşmasına xidmət edir. Ətraf mühitin mühafizəsi, ekoloji tarazlığın bərpası, təhsil, təlim-tədris, maarifləndirmə kimi cəmiyyətin həssas və vacib mövzularına dair sosial təşəbbüslərlə çıxış edən “Red Hearts”ın ali məqsədi yardımsevər insanları xeyriyyəçilik mədəniyyəti ətrafında birləşdirməkdir. “Qırmızı Ürəklər Fondu”nun fəaliyyəti ilə ətraflı tanış olmaq və ianə edərək sözügedən mövzularda dəstək olmaq üçün https://redhearts.az saytına daxil ola bilərsiniz.

The prestigious INMerge Innovation Summit 2025 is set to take place in the capital city of Baku on September 29-30, 2025. Organized by PASHA Holding, the primary goal of the summit is to promote technological innovations, startups, and cutting-edge solutions, as well as to facilitate networking among business leaders and investors from various countries. The summit will gather innovators, investors, and influential industry leaders from fields such as fintech, telecommunications, and e-commerce at the Baku Congress Center.
This year, the summit has announced a significant collaboration in the field of social responsibility, naming the Red Hearts Foundation as the official social partner of the event.
As part of this partnership, all proceeds from the sale of branded merchandise, including apparel and accessories, sold during the summit will be donated to the Red Hearts Foundation. This initiative will create an opportunity for summit attendees and partners to make a direct contribution to impactful social projects.
“Red Hearts” was founded in December 2019 at the initiative of Kapital Bank employees. The organization, which operates as a foundation from 2020, mainly contributes to the formation of a culture of philanthropy in our country. Addressing sensitive and important issues such as environmental protection, ecological balance restoration, education, training, and enlightenment, “Red Hearts” engages in social initiatives. By visiting https://redhearts.az you can get acquainted with Fund’s activities and support by making a donation